HomePod do të mbërrijë në Francë dhe Gjermani në 18 Qershor

HomePod, ai altoparlant i zgjuar, për ta thirrur disi, sepse shumë përdorues psherëtijnë, kryesisht tifozë të Apple, sapo ka zgjeruar numrin e vendeve në të cilat do të jetë në gjendje të blejë dhe unë them se do të jetë në gjendje të blejë, sepse tani dhe deri në herën tjetër 18 qershor , ai mbetet i kufizuar në Mbretërinë e Bashkuar, Australi dhe Shtetet e Bashkuara.

Që nga 18 qershori, Apple do të fillojë dërgimin e njësive të para për të gjithë ata përdorues që e rezervojnë atë në Francë, Gjermani dhe Kanada, tre vendet e reja që do të jenë në gjendje të shijojnë inteligjencën e kufizuar të Siri përveç cilësi e shkëlqyeshme e zërit e ofruar nga kjo pajisje (padyshim që jo gjithçka mund të jetë e keqe).

Disa ditë më parë BuzzFeed doli lajmi të lansimit të mundshëm të HomePod në këto tre vende, por nuk ishte vetëm para disa orësh, kur Apple e konfirmoi zyrtarisht atë përmes faqeve të tyre përkatëse në internet, ku ne tashmë mund të shohim çmimin përfundimtar që pajisja do të ketë, një nga dyshimet e mëdha që kishin përdoruesit evropianë për shkëmbimin e lumtur euro-dollar.

HomePod do të jetë në dispozicion në Francë dhe Gjermani për 349 euroPo, i njëjti çmim, por në dollarë dhe pa taksa që HomePod ka në Shtetet e Bashkuara. Megjithëse tashmë shfaqet në faqen e internetit, për momentin nuk mund të rezervohet. Asnjë informacion nuk tregohet se kur do të jetë e mundur të rezervoni për të qenë ndër të parët që do ta shijoni atë.

Pas azhurnimit më të fundit në iOS 11.4, të cilin Apple lëshoi ​​vetëm disa ditë më parë, HomePod më në fund është i pajtueshëm me teknologjinë e gjeneratës së dytë. AirPlay 2, një teknologji që na lejon të kontrollojmë në mënyrë të pavarur secilin prej altoparlantëve të përputhshëm me AirPlay, në mënyrë që të krijojmë ambiente të ndryshme në shtëpinë tonë.

Altoparlantët Sonos, disa prej të cilave i kemi testuar tashmë në Actualidad Gadget, janë gjithashtu të pajtueshëm me këtë teknologji, kështu që nuk do të jetë e nevojshme të merrni një HomePod nëse tashmë e kemi në shtëpinë tonë a Sonos Një ose një Sonos Play: 5, kjo e fundit është më e shtrenjtë se HomePod.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.