HomePod lë njolla të bardha në mobilje dhe Apple e konfirmon atë

HomePod

HomePod tashmë është në një numër të madh shtëpish. Pritja për mbërritjen e tij nuk ishte aspak e lehtë, por Shtetet e Bashkuara, Kanada dhe Mbretëria e Bashkuar tashmë e kanë shijuar atë për disa ditë. Tani, duket se mbërritja dhe vënia në skenë e Altoparlanti inteligjent i Apple ka shkaktuar disa aksidente në mobilje dhe Apple e konfirmon atë.

Të gjithë mezi prisnin të provonin altoparlantin inteligjent Cupertino. Isshtë një sektor i ri që Apple prek. E bëri atë disa kohë më parë me iPod HiFi, megjithëse me një fokus të qartë të qenit altoparlant iPod. Tani do ta bëjë atë nga çdo ekip i kompanisë që keni në posedim. Megjithatë, përdoruesit e parë të HomePod paralajmëruan disa orë më parë për një problem që ata kanë zbuluar në altoparlantin me Siri dhe mobiljet prej druri.

Shenjë HomePod në mobilje prej druri

Edhe nëse i referohemi imazheve të produkteve që Apple ka treguar - dhe vazhdon të tregojë - të lansimit të saj të ri, mund të shohim se në shumë raste ajo shfaqet e vendosur në mobilje prej druri. Cfare ka me shume, estetika është një nga shtyllat qendrore në Cupertino dhe HomePod gjithashtu do të 'veshë' dhomën tonë duke i dhënë asaj një prekje më shumë prim. Sidoqoftë, në varësi të llojit të mobiljeve që kemi, është shumë e mundur që pas përdorimit të altoparlantit dhe ngritjes së tij të shohim disa shenja të bardha.

Alarmi u dha nga media dixhitale Pocket-Lint, e cila iu drejtua Apple për të marrë përgjigje. Kompania publikoi disa orë më vonë një dokument në të cilën Ja se si ta pastroni altoparlantin tuaj inteligjent —Me vetëm një leckë të lagur - dhe se nuk është e pazakontë që altoparlantët e lagështimit të dridhjeve me bazë silikoni të lënë shenja në mobiljet prej druri.

Sipas vetë Apple, këto njolla do të zhdukeshin pas disa ditësh kur HomePod hiqet nga ajo sipërfaqe. Nëse jo, duhet t'i referoheni udhëzimeve të prodhuesit të mobiljeve. Ajo që është e qartë për ne me këtë është se nëse ata të Tim Cook kanë vendosur ta publikojnë këtë informacion në vetë faqen zyrtare të internetit, kjo do të thotë që ankesat nuk kanë ardhur vetëm nga mediumi dixhital që përmendëm më lart.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.