HP Omen 15 2018, më shumë fuqi në një shasi më të vogël dhe më të lehtë

HP Omen 15 mod 2018

HP ka prezantuar një laptop të ri lojrave Për këtë sezon. Ndoshta mund të themi se është një rivendosje e modelit të vitit të kaluar, modeli HP Omen 15. Megjithatë, edhe pse dizajni është shumë i ngjashëm, ka pasur përmirësime në matjet e tij - tani shumë më kompakte që kanë të njëjtën madhësi të ekranit - dhe përfshirjen e Kartë grafike NVIDIA GeForce GTX 1070 Max-Q si opsioni kryesor në konfigurimin tuaj.

Gjithashtu, dhe duke i bërë një dremitje trendit aktual, kjo HP Omen 15 2018 ka korniza më të vogla në ekran duke arritur kështu madhësinë e zvogëluar, më konkretisht deri në 7,4% më pak se versioni 2017. Ndërkohë, tastiera gjithashtu ka arritur të zërë më pak hapësirë ​​në sipërfaqe dhe çelësat e kursorit janë integruar në mënyrë të përsosur në folenë e dedikuar.

HP Omen 15 2017 vs 2018

Modeli 2017 vs modeli 2018

Ndërkohë, ky HP Omen 15 2018 dallon për mundësinë e shtimit të një NVIDIA GeForce GTX 1070 Max-Q në konfigurimin e blerjes si krye të gamës. Kjo do të bëjë përvoja e lojrave ju çon në një nivel të ri, duke folur kryesisht në laptopë.

Ndërkohë do të kemi parasysh që në ekranin e tij diagonal 15,6 inç mund të zgjedhim midis disa rezolucioneve. Nga njëra anë mund të zgjedhim Full HD me një shpejtësi rifreskimi prej 60 ose 144 Hz, ndërsa me një Rezolucioni 4k shpejtësia do të jetë 60 Hz.

Sa i përket energjisë, ky HP Omen 15 2018 do të shfaqë gjeneratën e fundit të procesorëve Intel Core - i teti -, edhe pse më konkretisht të modeleve Core i5 dhe Core i7. nga ana e tyre, këto CPU mund të shoqërohen nga një RAM maksimal prej 32 GB. Ndërsa kapacitetet e ruajtjes janë disi më të zakonshme: ju mund të zgjidhni midis modeleve HDD dhe SSD ose sistemeve hibride.

Më në fund ju them se ky HP Omen 15 2018 do të jetë i pari që do të integrojë platformën e lojrave me kullim «HP Omen Game Stream» bazuar në teknologjinë Parsec që do t'ju lejojë të luani tituj në një maksimum prej 1080p me 60 fps. Kjo pajisje do të dalë në shitje në Shtetet e Bashkuara këtë korrik që vjen - dita 29 për të qenë e saktë - me një çmim që do të fillojë nga 980 dollarë në 1.699 dollarë për versionin më të pajisur.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.