HTC lançon 10 evo, versionin global të HTC Bolt

 

HTC 10evo

Këto ditë më parë thashethemet në lidhje me shitja e mundshme e sektorit celular HTC. Ky prodhues tajvanez nuk është në gjendjen e tij më të mirë dhe kjo edhe pasi ka qenë në gjendje të prodhojë një Google Pixel të shkëlqyeshëm që ka marrë vlerësime të mira kudo që të ketë qenë në dispozicion.

Dy javë më parë HTC nisi Bolt në Amerikë ekskluzivisht për transportuesin amerikan Sprint. Më në fund, ai telefon do të jetë të shpërndara globalisht, aktualisht në Evropë, me emrin HTC 10 evo. Ky ka disa ngjashmëri në pamjen vizuale, megjithëse përdor disa detaje më shumë drejt premiumit.

Itselfshtë vetë HTC që mburret me aftësitë e tij për rezistencë me një imazh që ilustron mirë se si mban ujë, falë certifikimit IP57. Ndër disa nga virtytet e tij të tjera mund të flasim për sensorin e gjurmëve të gishtave ose atë kamerë të përparme 8 MP me mënyrën selfie panoramike. As nuk i mungon Android 7.0 Nougat, një virtyt i madh kur kontrolloni se si prodhuesit e tjerë po qëndrojnë aktualisht në Marshmallow 6.0.

HTC 10evo

Një tjetër detaj i saj është i saj kufje adaptive të tipit USB-C; kjo nënkupton që ajo është shkëputur nga foleja audio. Ai gjithashtu përfshin teknologjinë BoomSound për t'u përshtatur automatikisht me zhurmën / tingullin e ambientit.

Lidhur me specifikimet e tij më të vlefshme, ne kemi 3 GB RAM, 32 GB memorie të brendshme dhe një octa-core Snapdragon 810. Po, ai që u bë makthi i HTC më pak se 2 vjet më parë. Në anën e baterisë, ajo ka 3.200 mAh dhe një kamerë 16 MP në pjesën e pasme me hapje f / 2.0 dhe fokus automatik të zbulimit të fazës.

HTC 10evo

Në dizajn, siç u tha, duket si HTC 10, kështu që do të keni një smartphone me të aftësi të mëdha vizuale me atë ekran 5,5-inç Quad HD.

HTC nuk është i lidhur me ndonjë operator në Evropë, kështu që mund të blihet në internet nëse e dëshironi mjaftueshëm për të. Me këtë, prodhuesi Korean e bën shumë të qartë: kërkon përdorues që blejnë telefonin e tyre direkt pa kontrata. Ne nuk e dimë çmimin e tij, kështu që do të jetë çështje e pritjes pak për të, si me disponueshmërinë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

bool (e vërtetë)