HTC Vive do të ketë një çantë për të punuar pa kabllo

kabllo htc-live-pa-kabëll

Ky 2016 ka qenë viti në të cilin realiteti virtual patjetër që ka marrë hov. Në muajt e parë të vitit u lansuan modelet Oculus Rift dhe HTC Vive që na ofrojnë kufizime të caktuara për shkak të kabllove të pajisjeve, të cilat kufizojnë lëvizjet tona, diçka që vlerësohet vërtet nëse ne nuk duam të përfundojmë përplasur pas murit ose të biem nëpër shkallë. Për të ofruar më shumë liri të lëvizjes, kompania tajvaneze planifikon të lançojë një komplet të ri që punon me valë, një çantë që do të prodhohet nga TPCAST ​​dhe që ngjitet në majë të HTC Vive.

Në videon që mund të shohim në krye, mund të shohim si funksionon ky komplet wireless që na ofron një liri të lëvizjes që nuk e kishim deri më tani. Sipas njërit prej drejtuesve të projektit të realitetit virtual të ndërmarrjes Tajvaneze, kjo pajisje është krijuar në mënyrë që vonesa të mos ndikojë në këtë pajisje, një vonesë që zakonisht është e zakonshme në pajisjet që transmetojnë imazhin dhe tingullin pa tel.

Bateria e këtij kompleti do të ofrojë një autonomi të përafërt prej një ore e gjysmë, por si pajisje mund të blini edhe një bateri tjetër me një kohëzgjatje më të gjatë, e cila do të na ofrojë një autonomi shtesë. Për momentin nuk janë njoftuar data specifike të disponueshmërisë, por ka shumë të ngjarë që ato të arrijnë në treg përpara fundit të vitit, në mënyrë që të përfitojnë nga tërheqja e Krishtlindjes. Çmimi i këtij kompleti wireless që na lejon të shijojmë HTC Vive pa kabllo do të jetë 220 dollarë, çmim të cilit duhet t’i shtojmë koston e produktit, e cila nuk është e lirë në vetvete.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

bool (e vërtetë)