Huawei dëshiron të vazhdojë të ketë celularin më të mirë të palosshëm me Mate X2 pavarësisht Google

Huawei mate x2

Ne kemi filluar të mësojmë për propozimet për 2021 nga prodhuesit e telefonave celularë dhe Huawei nuk dëshiron të mbetet pas me një rinovim të pajisjes së saj të palosshme të nivelit të lartë. Ky është Huawei Mate X2, bashkimi midis një tableti dhe një celular me unike që ne mund ta palosim atë të jetë në gjendje ta mbajë atë në çdo xhep.

Me këtë rinovim, mekanizmi i menteshave është rinovuar midis shumë përbërësve të tjerë të progresive të azhurnimit, të tilla si procesori dhe kamerat, për t'i dhënë më shumë paketim asaj që dëshiron të jetë celulari më i mirë i palosshëm në treg. Le të shohim se çfarë na sjell të reja Huawei Mate X2 që na jep arsye për të kaluar në të ardhmen e telefonisë mobile pavarësisht nga çmimi i saj.

Fletë teknike Huawei Mate X2

dimensionet:

 • Rrudhur: 161,8 x 74,6 x 13,6
 • Shpalosur: 161,8 x 145,8 x 4,4

Ekranet:

E brendshme:

 • Oled 8 inç
 • Rezolucioni 2.480 x 2.200 px
 • 413 f
 • 90 Hz

E jashtme:

 • Oled 6,45 inç
 • Rezolucioni 2.700 x 2.200 px
 • 456ppp
 • 90 Hz

procesori:

 • CPU: Kirin 9000
 • GPU: Mali G-78 NPU

RAM:

 • 8 GB

storage:

 • 256 GB ose 512 GB e zgjerueshme me karta NM

Kamera:

 • Kamera e pasme: 50 MP f / 1.9 OIS
 • Kënd i gjerë 16 MP f / 2.2
 • Telefoto 12 MP f / 2.4
 • Telefoto 8 MP f / 4.4 OIS me zmadhim optik 10x
 • Kamera e përparme: Kënd i gjerë 16 MP f / 2.2

bateria:

 • 4.500 mAh me karikim të shpejtë 55W

lidhjes:

 • Nano SIM e dyfishtë
 • 5G NSA / SA dhe 4G
 • WiFi 6
 • Bluetooth 5.2
 • USB Type-C
 • NFC
 • GPS i dyfishtë

Çmimet:

 • Version 256 GB: 2.295 €
 • Version 512 GB: 2.425 €

Karakteristikat e jashtëzakonshme

Pa dyshim, pika kryesore e këtij terminali të mrekullueshëm është ende mundësia e shkoni nga 6,45 inç në 8 me një gjest të vetëm, estetika e tij është shumë avangarde, e cila gjithmonë ndihmon kur bëhet një disbursim i një madhësie të tillë, edhe pse konkurrenca e saj është e vendosur më mirë në treg, falë mos vuajtjes së vetos nga Google, Huawei ka avantazhin e të pasurit dizajnin më të mirë.

Huawei mate x2

Gjetëm procesorin më të mirë dhe të fundit Huawei së bashku me një Karikim i shpejtë 55w që do të na japë pothuajse 100% në pak më shumë se 45 minuta. Kamerat janë një tjetër pikë e fortë pasi ka kamera shumë të ngjashme me ato që mund të shohim në Huawei P40 Pro +, kështu që bast është i sigurt në këtë seksion. Për momentin është prezantuar në Kinë, por ne shpresojmë që progresivisht të arrijë në pjesën tjetër të vendeve.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.