Huawei FreeBuds 4, përsosja e një produkti pothuajse të përsosur [Rishikimi]

Në Actualidad Gadget ne ju sjellim përsëri një produkt audio, ju e dini që ne duam t'ju mbajmë të azhurnuar me lajmet në të gjitha rangjet, dhe Huawei është një nga prodhuesit që ofron më shumë alternativa në rangje të ndryshme çmimesh. Pas suksesit të FreeBuds 3, Huawei e rafinon modelin dhe e bën atë pothuajse të përsosur.

Zbuloni me ne Huawei FreeBuds 4 të ri, kufjet e reja TWS me anulimin më të fuqishëm të zhurmës. Ne analizojmë të gjitha tiparet, aftësitë dhe dobësitë e tij në këtë përmbledhje të thelluar, a do ta humbisni? Ne jemi absolutisht të sigurt se jo, bashkohuni me ne në këtë analizë të re.

Nëse i hidhni një sy dhjetëra rishikimeve do të shihni se shumë analistë pajtohen që këto Huawei FreeBuds 4 Ato janë kufjet me çmimin më të mirë në treg kur flasim veçanërisht për kufjet e hapura, por na pëlqen t'ju japim mendimin tonë personal, dhe për këtë ne duhet t'i testojmë në thellësi ... Le të shkojmë!

Ode për kufjet me dizajn të hapur

Kufjet në vesh janë shumë të mira, ato janë veçanërisht të mira nëse nuk i hidhni, veçanërisht nëse keni një nga ato pak veshë që inxhinierët e projektimit të kompanisë duket se e marrin parasysh kur bëjnë kufjet e tyre TWS, ato janë veçanërisht të mira për të kryer cilësi anulimi aktiv i zhurmës. Huawei ka menduar për të gjithë ata përdorues që kanë armiqësi ndaj kufjeve në vesh ose sepse na bien ose na dëmtojnë, dhe ka vendosur të na kontaktojë me anulimin aktiv të zhurmës me këto Huawei FreeBuds 4, pothuajse identik me Huawei FreeBuds 3 në dizajn, dhe të cilin sinqerisht e konsideroj si opsionin tim të vetëm personal. Përkundër kësaj, në Podcast që ne bëjmë në bashkëpunim me Actualidad iPhone ju do të keni qenë në gjendje të vëzhgoni se unë kam qenë duke përdorur Huawei FreeBuds 4i për muaj, paradokse të fatit (kurrë nuk duhet të kisha dhënë Huawei FreeBuds 3 tim).

Me dizajnin e tyre karakteristik "të hapur", këto FreeBuds 3 ulen në vesh, pa rënë, pa ju izoluar, pa ju shqetësuar. Ne kemi dimensione për kufje 41,4 x 16,8 x 18,5 mm për vetëm 4 gram, ndërsa kutia e karikimit, e cila ka evoluar në një madhësi pak më kompakte se versioni i mëparshëm, qëndron në 58 x 21,2 milimetra për 38 gram (kur është bosh).

Rezultati është rehati e paparë në kufje, dhe një dizajn në kuti që e bën atë mik të atyre pantallonave aq të ngjitura që veshim sot, nuk shqetëson, operohet lehtësisht me një dorë dhe cilësia e ndërtimit, si zakonisht në Huawei, është veçanërisht e mirë.

Karakteristikat teknike

Unë ju kam thënë shumë, dhe praktikisht nuk ju kam thënë asgjë. Për më të avancuarit e klasës do të japim një seri të dhënash interesante, le të flasim për karakteristikat teknike. Ne kemi Bluetooth 5.2, Huawei është e përkushtuar ndaj versionit më të fundit të disponueshëm në treg për të minimizuar vonesat dhe përmirësuar lidhshmërinë. Ashtu si pjesa tjetër e pajisjeve të FreeBuds kemi çiftimin me hapjen e dritareve, domethënë sinkronizimin automatik me pajisjet Huawei (EMUI 10 ose më të larta), ne e imagjinojmë atë me një çip NFC të kufizuar.

Ne kemi një shofer 14,3 milimetër për secilën njësi që premton zë me definicion të lartë, çdo kufje ka motorin e vet për të prodhuar një dridhje më të madhe në diafragmë, kjo përkthehet në bas që do të verbojë dashamirët e muzikës komerciale, më vonë do të flasim më shumë për këtë lloj tingulli. Gama e frekuencës, falë kontrolluesit LCP është deri në 40 kHz, kështu që timbret dhe notat e larta përforcohen.

Cilësia e zërit dhe regjistrimit "hache-dé".

Cilësia e saj e tingullit është e padiskutueshme, ne kemi bas i përforcuar posaçërisht (bas) Dhe që dashamirët e muzikës pak më pak komerciale do të jenë në gjendje të përmbajnë përmes aplikacionit Huawei AI Life, të disponueshëm si për Android ashtu edhe për iOS. Ne kemi disa shënime të sipërme dhe të mesme nga më të mirat që kemi shijuar deri më sot, veçanërisht në kufjet e hapura, ku mund të dëmtohen nga tingulli i ambientit ose shtrembërimi. Huawei ka bërë kaçurrela me cilësinë audio të këtyre kufjeve nëse marrim parasysh se ato janë "të hapura", diçka që jo të gjithë do ta vlerësojnë.

Meqenëse Huawei nuk dëshiron të lërë pas përdoruesit që mohojnë kufjet në vesh, ajo ka vendosur të vazhdojë të punojë në një vend që shumë marka të tjera tashmë e kishin braktisur drejtpërdrejt, duke na ofruar kështu ANC 2.0 që premton deri në 25 db heqjen e zhurmës pa pasur nevojë të fusim gome të bezdisshme në veshët tanë. Meqenëse secili vesh është i ndryshëm, sensorët dhe mikrofonat e FreeBuds 4 do të analizojnë dhe ofrojnë një seri rregullimesh që lejojnë anulimin optimal të zhurmës.

Difficultshtë e vështirë nëse jo e pamundur të dihet nëse vërtet të gjitha këto premtime po zbatohen në të njëjtën kohë, e vetmja gjë që mund të gjykojmë është anulimi i zhurmës, dhe unë e pohoj pa frikë se do të gaboj më i miri i pajisur ndonjëherë në kufje 'të hapura', me shumë ndryshim. Unë mezi vërej ndërhyrje në cilësinë e audios dhe anulimi është më se i mjaftueshëm për përdorim të përditshëm.

Ata gjithashtu kanë Regjistrim HD 48 kHz falë dy mënyrave të konfigurimit:

 • Mjedisi: Regjistroni tingujt përreth jush në stereo
 • Zërat: Me njohjen e frekuencës së zërit, do të përsosë dallimet dhe do ta lërë mjedisin në sfond

Vështirë të shpjegohet Unë ju rekomandoj që të hidhni një sy në videon Androidsis në të cilën bëjmë një provë të zërit të mikrofonave. Mund t’i blini me çmimin më të mirë dhe pa shpenzime transporti, mos harroni.

Autonomia dhe mendimi i redaktorit

Ne kemi një autonomi totale prej 4 orësh për kufje me ANC të çaktivizuar dhe 2,5 orë me ANC të ndezur. Me rastin e ngarkuar plotësisht ne do të arrijmë në 22 orë pa ANC dhe në 14 orë me ANC të vendosur. Testet tona janë afruar pothuajse plotësisht me autonominë e ofruar nga Huawei, e cila premton 2,5 orë rishikim me vetëm 15 minuta karikim. Natyrisht, ne kemi karikim pa tel (nëse paguajmë 20 euro shtesë ...).

Në këtë mënyrë, Huawei FreeBuds 4 konsiderohet si një nga opsionet më të mira (nga këndvështrimi im më i miri) i kufjeve të hapura TWS për shkak të cilësisë, prodhimit dhe përputhshmërisë. Ato janë në shitje në Amazon, mund t’i blini nga 119 euro (149 euro çmimi i zakonshëm), si dhe uebfaqja zyrtare e Huawei.

FreeBuds 4
 • Vlerësimi i redaktorit
 • Vlerësim 5 yje
119 a 149
 • 100%

 • FreeBuds 4
 • Rishikimi i:
 • Postuar ne:
 • Modifikimi i fundit: 8 nga Septiembre nga 2021
 • Dizajn
  Redaktori: 95%
 • Cilësi audio
  Redaktori: 90%
 • ANC
  Redaktori: 75%
 • Conectividad
  Redaktori: 90%
 • autonomi
  Redaktori: 75%
 • Transportueshmëria (madhësia / pesha)
  Redaktori: 95%
 • Cilesia e cmimit
  Redaktori: 95%

Pro dhe kundër

rekuizitë

 • Materialet, dizajni, komoditeti dhe prodhimi
 • Cilësi audio
 • Anulimi aktiv i zhurmës
 • Cilësia e çmimit

Contras

 • Kutia gërvishtet lehtë
 • Përmirësimi i autonomisë

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.