Huawei FreeBuds Pro 2, një rinovim që përputhet me [Analizë]

Huawei vazhdon të vë baste për ofrimin e produkteve të nivelit të lartë, përtej telefonisë celulare, ku një argument i pabazë politik ka ndikuar në prodhimin dhe shitjet botërore të asaj që deri atëherë ishte një nga liderët e tregut. Megjithatë, orët, kufjet, kompjuterët dhe shumë të tjera janë ende të pranishme në portofolin e kompanisë.

Me këtë rast analizojmë në thellësi të renë Hauwei FreeBuds Pro 2, kufje TWS të nivelit të lartë me zë Hi-Res dhe anulim zhurmash. Mos e humbisni këtë rishikim, rruga e vazhdueshme e Huawei në këtë produkt vazhdon të kurorëzohet si një nga opsionet më të mira cilësi-çmim në treg.

Si në shumë raste të tjera, ne kemi vendosur që analizën ta shoqërojmë me një video në të cilën mund të shihni konfigurimin, unboxing dhe të gjitha detajet në kanalin tonë YouTube. Mos e humbisni, sepse është mënyra më e mirë për të shoqëruar këtë analizë. Gjithashtu shfrytëzojmë rastin t'ju kujtojmë se nëse keni vendosur, do të gjeni Huawei FreeBuds Pro 2 me çmimin më të mirë në Amazona.

Materialet dhe dizajni, gjithmonë premium

Në këtë aspekt, Huawei vazhdon të ruajë një standard shumë të lartë të cilësisë. Megjithëse këto FreeBuds Pro 2 ruajnë thelbin e paraardhësve të tyre, ne kemi modifikime të vogla. E para është se përveç ngjyrës së argjendtë dhe të bardhës, si një nga opsionet kur zgjedh pajisjen shtohet edhe bluja e hapur. Ata janë ende kufje në vesh, ju e dini që ky lloj nuk është një shenjt i përkushtimit tim dhe kjo është arsyeja pse FreeBuds 4 janë ende shoqëruesit e mi të ditës. Megjithatë, FreeBuds Pro 2 ka një membranë silikoni që gjeneron një vakum dhe parandalon që kufjet të bien, duke i mbajtur ato të sigurta në vend.

Çdo kufje ka një gjatësi prej 29 mm dhe një gjerësi prej 21 mm për një lartësi prej 23 mm, e cila do të rezultojë në një peshë totale prej afërsisht 6 gram. Nga ana e saj, kutia në formë “kuti pilule” vazhdon të jetë 67,9*24,5*47,5 për një peshë totale prej 52 gramësh. E bërë nga plastika "jet", domethënë me shkëlqim dhe për këtë arsye e lehtë për t'u gërvishtur.

Kemi butonin e sinkronizimit në anë, portën USB-C në fund së bashku me një tregues LED për statusin e karikimit. Do të gjejmë një LED tjetër brenda kur hapim kapakun. Kufjet rrëshqasin nëpër magnet me një ndjesi shumë cilësore.

Përmbajtja e kutisë do të jetë: Pllakat e dy madhësive përveç atyre të para-instaluara; Kabllo USB-C gjysmë metër; Dokumentacioni; Kufje dhe kuti karikimi.

Karakteristikat teknike

Për të punuar, këto Huawei FreeBuds Pro 2 ata ekzekutojnë versionin e tyre të HarmonyOS. Ne kemi lidhje Bluetooth 5.2 dhe si mund të ishte ndryshe, Çiftimi pop-up është plotësisht i pajtueshëm me pajisjet Honor dhe Huawei. Nga ana e saj, çdo pajisje tjetër do të çiftohet thjesht duke shtypur butonin e lidhjes që kemi në anën e djathtë të kutisë së karikimit.

Ne kemi Bluetooth të dyfishtë, duke qenë në gjendje të lidhemi me disa pajisje në të njëjtën kohë, megjithëse në këtë rast do të jetë i pajtueshëm vetëm me pajisjet që funksionojnë EMUI 10 ose version më i lartë.

Në nivelin e zërit, tNe kemi një drejtues dinamik Ultra-Hearing 11 milimetrash për çdo kufje, të shoqëruar nga një drejtues diafragme planare. Në këtë rast, diapazoni i frekuencës që ata trajtojnë do të jetë midis 14 Hz dhe 48 kHz, një nga të dhënat më të mira që mund të gjejmë në një pajisje me këto karakteristika.

gjithashtu, çdo kufje do të ketë një sensor kockash për të përmirësuar barazimin automatik, një përshpejtues, një sensor xhiro dhe një sensor infra të kuqe, e gjithë kjo për të ofruar një përvojë të integruar përmes AIlife, aplikimi i aksesorëve Huawei IoT që mund ta shkarkoni falas për Android dhe iOS. Në nivelin e përpunimit, ata përdorin një kryqëzim dixhital, të shoqëruar nga një barazues adaptiv i trefishtë.

Lidhur me autonominë, Përparimet e markës janë përmbushur në analizën tonë, midis pesë orë e gjysmë dhe gjashtë orë në varësi të anulimit dhe vëllimit.

 • Kufje 55 mAh
 • Rasti i karikimit: 580 mAh
 • Karikim pa tel

Zhdukja e zërit dhe zhurmës me rezolucion të lartë

Këto janë padyshim dy tiparet më përcaktuese të Huawei FreeBuds Pro 2. Anulimi inteligjent aktiv i zhurmës 2.0 i Huawei është një sistem ANC i mikrofonit të trefishtë me ndjeshmëri të lartë për të përmirësuar me 15% rezultatin e ofruar nga FreeBuds Pro origjinal, prandaj, diapazoni i tij i frekuencave është më i gjerë, nga 50 Hz në 3000 kHz, me një thellësi maksimale deri në 47dB, duke ofruar me pak fjalë një nga anulimet më të mira të zhurmës për kufjet TWS të disponueshme në treg, diçka që ne kemi mundur ta verifikojmë në testin tonë.

 • Anulimi ultra i zhurmës: Eliminon të gjithë zhurmën brenda rrezes së saj
 • Anulimi i përgjithshëm i zhurmës: Ju mund të krijoni sistemin tuaj të ndërmjetëm
 • E rehatshme: Redukton zhurmat e përsëritura në mjedise të qeta

Nga ana e saj, bashkëpunimi me Devialet ka qenë vendimtar. Këto kufje kanë një kod LDAC me rezolucion të lartë dhe dy Çertifikuar nga HWA dhe Hi-Res Audio Wireless, i shoqëruar nga ana e tij nga AAC për ta përdorur atë me pajisjet Apple në përgjithësi. Transmetimi 990 kbps është një nga më të lartat në treg dhe muzika do të luhet me shumë detaje. Pyetja këtu është nëse do të gjeni një burim audio në nivelin e kufjeve, ne përjashtojmë Spotify ose Apple Music për këtë ekstrem.

Nga ana tjetër, mikrofonët ofrojnë një rezultat spektakolar që mund ta shihni në videon që kryeson analizën. Algoritmi memorizon 600 milionë mostra zëri, eliminon zhurmën e jashtme dhe na lejon të dëgjohemi qartë.

Mendimi i redaktorit

Këto Huawei FreeBuds Pro çfarë mund të gjeni nga 179,99 euro në faqen e Huawei Me një dhuratë opsionale, ato pozicionohen nga këndvështrimi im me një lidhje teknike për AirPods Pro të Apple dhe duke tejkaluar pjesën tjetër të konkurrencës si alternativa më e gjithanshme me karakteristika më të mira. Çmimi i tij ia vlen, siç ndodhi në edicionin e tij të mëparshëm. Huawei vazhdon në rrugën e ofrimit të këtij lloj produkti me cilësi të lartë dhe duket se nuk është diçka që do të ndryshojë në afat të shkurtër.

Pa pagesë Buds Pro 2
 • Vlerësimi i redaktorit
 • Vlerësim 5 yje
199,99
 • 100%

 • Pa pagesë Buds Pro 2
 • Rishikimi i:
 • Postuar ne:
 • Modifikimi i fundit: 7 gusht 2022
 • Dizajn
  Redaktori: 90%
 • Cilësi audio
  Redaktori: 95%
 • ANC
  Redaktori: 95%
 • konfiguracion
  Redaktori: 99%
 • autonomi
  Redaktori: 90%
 • Transportueshmëria (madhësia / pesha)
  Redaktori: 99%
 • Cilesia e cmimit
  Redaktori: 99%

Pro dhe kundër

rekuizitë

 • Materialet dhe dizajni
 • Mirë ANC
 • Tingull Hi-Res

Contras

 • Nganjëherë karikimi me valë dështon
 • Aplikacioni AI Life ka nevojë për përmirësim

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.