Huawei FreeBuds SE, shenjtërimi i një formule [Analizë]

Huawei Freebuds SE - Kuti

Huawei vazhdon të punojë për të ofruar alternativa të rëndësishme audio, jo vetëm brenda seksionit të produkteve më "premium", por gama e kufjeve të saj bën të disponueshme për të gjithë përdoruesit funksione të panumërta që përndryshe do të ishin të pamundura.

Ne analizojmë Huawei FreeBuds SE, alternativën ekonomike me anulimin e zhurmës dhe shumë autonomi. Ne do të analizojmë këtë version me kosto të ulët të kufjeve më të zakonshme Huawei, si dhe nëse ato ia vlejnë vërtet me një çmim që është e vështirë të besohet kur i provoni.

Materialet dhe dizajni: Cilësi dhe pamje

Si mund të ishte ndryshe, kur hapni kutinë e Huawei FreeBuds SE perceptohet cilësia. Një përfundim «jet» për këtë ngjyrë jeshile mente që është njësia e analizuar, megjithëse Ato ofrohen gjithashtu në të bardhë për përdoruesit më klasikë. Një madhësi shumë kompakte në një format pillbox, i cili ka një portë të vetme USB-C në anën e pasme, një tregues LED në pjesën e përparme dhe një buton lidhjeje brenda.

Sistemi i hapjes është ai klasik, me rezistencë të mjaftueshme dhe një cilësi e perceptuar për sa i përket përfundimeve të pajisjes mjaft të larta, gjë që nga ana tjetër nuk na habit as duke marrë parasysh përvojën tonë me markën.

Huawei Freebuds SE - Mbyllur

 • Madhësia e kufjes: 20,6*20*38,1 mm
 • Gjatësia e kutisë së karikimit: 70*35,5*27,5 milimetra
 • Pesha e kufjeve: 5,1 gram
 • Pesha e kutisë së karikimit: 35,6 gram

Paketimi është klasik Huawei për këto kuti. Brenda kutisë do të gjejmë kutinë e karikimit dhe kufjet tashmë brenda. Nga ana tjetër, dy jastëkë shtesë të përmasave të vogla dhe të mëdha, pasi ato që kanë të vendosura kufjet janë me përmasa mesatare.

Duhet theksuar se kemi të bëjmë me një sistem “të përzier”. të kufjeve në vesh, domethënë që futen në vesh, të cilat do të përfitojnë nga sistemi i anulimit të audios, por me një dizajn mjaft të ngjashëm me atë të FreeBuds-it normal, që, nga këndvështrimi im, është një pikë shumë e favorshme në niveli i rehatisë. në testet tona Nuk kemi vënë re se ato bien lehtë.

Ne jemi shumë të mahnitur nga gjatësia e kabllit USB në USB-C që përfshihet me produktin, dhe jo pikërisht nga teprica, por si parazgjedhje. Kablloja është shumë e shkurtër Unë do të thoja rreth katër inç.

Gjithashtu e kemi të qartë se nuk do të jetë problem për pothuajse asnjë përdorues, pasi të gjithë kemi një mori të këtyre kabllove.

Karakteristikat teknike

Brenda, këto kufje Ata kanë një numër të mirë sensorësh, diçka që na bën të mendojmë se po përballemi me një produkt shumë më të shtrenjtë se sa është. Tre sensorët kryesorë janë:

Huawei Freebuds SE - Lidhja

 • Sensori G
 • sensori i efektit të sallës
 • Sensori i infra të kuqe

Natyrisht, secili prej këtyre sensorëve funksionon për të na ofruar disa funksionalitete shtesë, për të cilat do të flasim gjatë gjithë analizës, si zakonisht.

Këto FreeBuds SE kanë lidhje Bluetooth 5.2, një nga versionet më të fundit të disponueshme në treg. Në mënyrë të ngjashme, është plotësisht i pajtueshëm me sistemin e çiftimit në zhvillim për pajisjet Huawei dhe Honor, si telefonat celularë ose kompjuterët e tyre.

Në nivelin e rezistencës, këto kufje janë të certifikuara IPX4, Tani për tani, ata do të na sigurojnë se ne kemi lehtësinë për ta përdorur atë në seancat tona stërvitore ose në kushte të dobëta shiu, pasi nuk do të ndikohen negativisht nga djersa.

Sistemi i zërit dhe cilësia

Sa i përket zërit, këto FreeBuds SE përdorin një drejtues 10 milimetrash (dritar dinamik), i përbërë nga një diafragmë polimeri ultra e ndjeshme. Sipas Huawei:

Huawei Freebuds SE - Postime

Dridhjet delikate nxjerrin në pah tekstura të pasura brenda një fushe të madhe zëri. Vokalet janë të theksuara brenda një kornize të balancuar audio me tre kanale, duke e bërë atë mjetin e përsosur për të vlerësuar të gjithë muzikën tuaj të preferuar.

cilësia e zërit Mesat dhe lartësitë më janë dukur mjaft adekuate, janë të rregulluara saktë si standard dhe nuk vuan kur luhet muzikë kërkuese në këto parametra, ku kemi diferencuar saktë instrumentet e ndryshme dhe dallimet vokale.

Baset janë mjaft të fuqishëm, megjithëse në muzikën tepër komerciale mund të mbulojë pjesën tjetër të përmbajtjes, megjithëse është pikërisht ajo që kërkohet në ato zhanre.

Autonomia dhe funksionaliteti

Huawei FreeBuds SE Ata kanë një gamë prej 6 orësh për riprodhimin e muzikës me një karikim të vetëm, ekstrem që ne kemi mundur të verifikojmë në testet tona. Nëse ajo që kërkojmë është të bëjmë biseda, qëndrojmë rreth 4 orë.

Në total, duke llogaritur akuzat që do të na caktojë çështja, mund të arrijmë një sërë midis 20 dhe 24 orëve të autonomisë:

 • Për kufje: 37mAh
 • Rasti i karikimit: 410mAh

Koha e karikimit do të jetë 1,5 orë për kufjet dhe 2 orë për kutinë e karikimit, pra nuk kemi karikim të shpejtë apo karikim me valë.

Me aplikacionin AI Life ne mund të menaxhojmë Sistemi i kontrollit të gjesteve, i cili është i kufizuar në një sistem me prekje të dyfishtë, si dhe riprodhimi automatik kur i vendosim në vesh.

 • Mikrofoni ofron cilësi të mjaftueshme për të mbajtur telefonatat rregullisht, pa pasur një rezultat "profesional" ose "premium".

Duhet të theksohet se ne nuk kemi anulim të zhurmës në riprodhimin e muzikës, vetëm gjatë telefonatave. Nga ana e tij, sistemi i përpunimit ofron një eliminim i mirë i vonesës në lojëra, në testet tona kanë qenë mjaft kompetentë në këto terma, diçka që zakonisht është mjaft problematike në kufjet me çmim të reduktuar.

Mendimi i redaktorit

FreeBuds SE zakonisht kushton rreth 39 euro, diçka e pabesueshme po të kemi parasysh funksionalitetet e tij, cilësinë e zërit dhe integrimin që na ofrojnë. Ngjyra më e suksesshme është padyshim ajo që kemi analizuar (gjelbër mente), por versioni i bardhë ofron një plus elegance falë përfundimeve të mira.

Nëse dëshironi të futeni në kufje të vërteta me valë, Pa dyshim, këto FreeBuds SE janë një opsion me një çmim të pakrahasueshëm ekonomik.

FreeBuds SE
 • Vlerësimi i redaktorit
 • Vlerësim 4.5 yje
39,99 a 49,99
 • 80%

 • FreeBuds SE
 • Rishikimi i:
 • Postuar ne:
 • Modifikimi i fundit: 11 nga Septiembre nga 2022
 • Dizajn
  Redaktori: 90%
 • Cilësi audio
  Redaktori: 80%
 • Cilësia mikro
  Redaktori: 75%
 • konfiguracion
  Redaktori: 90%
 • autonomi
  Redaktori: 90%
 • Transportueshmëria (madhësia / pesha)
  Redaktori: 90%
 • Cilesia e cmimit
  Redaktori: 85%

Pro dhe kundër

rekuizitë

 • Materialet dhe dizajni
 • Cilësi audio
 • çmim

Contras

 • Kabllo i shkurtër USB-C

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

<--seedtag -->