Huawei rinovon laptopin e tij MateBook D 15 me patate të skuqura të reja Intel

libër mate d15

Pak nga pak numri i laptopëve që po azhurnojnë procesorët e tyre në gjeneratën e re të Intel është më i madh dhe Huawei nuk mund të lihet pas. Këto patate të skuqura të reja nga Intel janë të paracaktuara për pajisjet më të mira profesionale ose lojëra video. Huawei bashkohet me këto pajisje që përfshijnë çipat e rinj duke rinovuar laptopin e saj anije me specifikime shumë interesante në këmbim të një çmimi shumë tërheqës.

Ky MateBook i ri estetikisht është shumë i ngjashëm me paraardhësin e tij, gjëja e parë që ne shikojmë është se ai mban dizajnin e tij në të gjithë ekranin me pothuajse asnjë kornizë. Isshtë rinovuar por nuk humbet asgjë nga ato që na ofroi paraardhësi i tij, siç janë ndezja me gjurmë gishtash, kamera e integruar në tastierë ose ngarkesa e kundërt që na lejoi të ngarkonim pajisje të tjera me një pjesë të baterisë së brendshme të laptopit.

Huawei MateBook D 15 2021: Karakteristikat teknike

Ekrani: LCD 1080 inç 15,6p IPS

procesori: Intel core i5 gjenerata e 11-të 10nm

GPU: intel iris xe

Ram: 16 GB DDR4 3200 MHz kanal i dyfishtë

storage: 512 GB NVMe PCIe SSD

Sistemi Operativ: Windows 10 Faqja kryesore

lidhjes: Wi-Fi 6, Bluetooth 5.1

bateria: 42 Wh

Përmasat dhe pesha: 357,8 x 229,9 x 16,9 mm / 1,56 kg

Çmimi: 949 €

Të gjithë ekranin

Ekrani 15,6 inç është protagonist i këtij laptopi Huawei pasi që zë pothuajse të 90% e sipërfaqes së përparme. Rezolucioni i tij nuk është ndër më të lartat në segment, pasi mbetet në një zhveshje 1080p por cilësia e tij është më se e pranueshme. Huawei thekson se ata kanë punuar shumë në këtë panel IPS, duke arritur një dridhje që është pothuajse e pamundur të vlerësohet dhe duke zvogëluar shumë emetimin e dritës blu, duke shmangur kështu lodhjen e syve në seancat e gjata të punës.

Fuqia dhe shpejtësia

Procesori i tij i ri, gjenerata e 11-të Intel Core, është padyshim motori më i mirë që mund të ketë kjo skuadër, duke arritur sipas Huawei a 43% më shpejt në krahasim me paraardhësin e tij. Në rastin e GPU, Huawei shkon më tej dhe siguron që falë kësaj çipi i ri grafik kompjuteri juaj do të jetë në gjendje të ekzekutojë procese 168% më shpejt se modeli i tij i mëparshëm.

Çmimi dhe disponueshmëria

Laptopi i ri Huawei MateBook D15 2021 është në dispozicion tani me një çmim fillestar prej 949 €, kështu që është një opsion shumë i rekomanduar nëse po kërkojmë një kompjuter të aftë për gjithçka me materiale cilësore me një çmim të arsyeshëm.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

bool (e vërtetë)