Huawei Watch 3 dhe FreeBuds 4, duke vënë bast për kategorinë e lartë në veshje

Kompania aziatike ka bërë një prezantim ndërkombëtar në të cilin na ka lejuar të hedhim një vështrim paraprak të lajmeve që do të mbërrijnë në tremujorin e ardhshëm. Së shpejti do të kemi mundësinë t'ju sjellim një analizë të thellë të të gjitha këtyre pajisjeve, ndërkohë do t'ju tregojmë se cilat janë lajmet e tyre.

Huawei e kthen tregun përmbys me Huawei Watch 3 dhe Watch 3 Pro të shoqëruar me tingullin më të mirë me kufjet TWS FreeBuds 4. Le të shohim se në çfarë konsistojnë të gjitha përmirësimet që Huawei premton me pajisjet e saj të reja dhe nëse vërtet ia vlen të bësh bast për të gjitha këto lajme.

Huawei Watch 3 dhe Watch 3 Pro

Ne fillojmë me orën e re nga kompania aziatike, ajo miraton një dizajn rrethor me një ndërtim pak më të rafinuar. Do të vazhdojë të shoqërohet nga një buton mekanik, megjithëse kësaj here ato kanë përfshirë një "kurorë" rrethore që do të na lejojë të bashkëveprojmë me HarmonyOS 2 si Sistem Operativ. Të dy do të montojnë një panel 1,43 ″ AMOLED me 1000 njësi, ndërsa versioni "Pro" do të ketë kristal safiri.

Hi6262 do të jetë procesori që kujdeset për punën, së bashku me 2 GB RAM dhe 16 GB hapësirë ​​ruajtëse. Ne do të kemi lidhje 4G përmes eSIM, monitorit të rrahjeve të zemrës, sensorit të oksigjenit në gjak, WiFi, Bluetooth 5.2 dhe natyrisht NFC. Kjo do të na lejojë të rishikojmë shumë parametra, si dhe të ndjekim trajnimin tonë përmes GPS, i cili do të jetë kanal i dyfishtë në rastin e versionit Pro. Ne ende nuk kemi një datë zyrtare të fillimit ose një çmim të vlerësuar.

Huawei FreeBuds 4

Brezi i katërt i kufjeve më të njohura të markës mbërrin me një ngjyrë interesante dhe një kasë karikimi shumë të njohur. Huawei tani i ka bërë ato më kompakte, më të lehta dhe në teori më të fuqishme. Ata do të ofrojnë lidhje Bluetooth 5.2 dhe një bateri 30 mAh për secilën vesh me 410 mAh në kutinë e karikimit.

Në këtë mënyrë do të kemi 4 orë autonomi në kufje dhe 20 orë më shumë në rast. Ne mund t'i lidhim ato me dy pajisje në të njëjtën kohë falë lidhjes së dyfishtë me vetëm 90 ms latente. Tani keni një Anulimi Aktiv i Zhurmës shumë më i fuqishëm deri në 25 dB pavarësisht se nuk keni pajisje izolimi. Ai gjithashtu trashëgon funksionalitetin e FreeBuds 3 dhe lidhjen e tij.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.