HUAWEI Watch 3, me HarmonyOS është ora inteligjente e referencës

Prej disa kohësh nuk kemi sjellë një orë inteligjente në faqen tonë të internetit, kështu që sot është një ditë e mirë për t'ju shoqëruar me analizën e orës inteligjente të fundit dhe më inovative në treg, Huawei Watch 3, e cila sjell shumë më tepër sesa pajisjet dhe dizajni High-end, shoqërohet nga Harmony OS 2.0, sistemi operativ me të cilin Huawei dëshiron të shkëputet përfundimisht nga Google.

Jam plotësisht i sigurt se jo, kështu që bashkohuni me ne në këtë përmbledhje.

Para së gjithash dhe si pothuajse gjithmonë, ju kujtojmë se kemi një analizë video në dispozicion në kanalin tonë YouTube, kështu që mos e humbni mundësinë për t'u pajtuar dhe hidhni një vështrim në këtë përmbledhje prej gati gjysmë ore në të cilën nuk do të humbni asnjë detaj.

Nëse ju ka pëlqyer, blini me çmimin më të mirë> BLERJE

Dizajni: Më shumë premium, më shumë Huawei

Pajisja ka tashmë alternativën karakteristike të modelit të rrumbullakët ndaj asaj që Apple ofron. Ora inteligjente e Huawei është plotësisht sferike dhe Ka dimensione 46,2 x 46,2 x 12 milimetra që kanë befasuar nga madhësia e tyre e madhe, diçka e pazakontë në këtë lloj ore. Kjo tërheq vëmendjen, por mund të themi se nuk na bën as "tepër" të mëdhenj.

Nga ana e saj, ora ka një shasi metalike totalisht të zezë në edicionin që ne kemi testuar dhe një rrip silikoni. Kujtojmë që Huawei gjithashtu do të lançojë një version të ndërtuar tërësisht në titan, me një rrip në të njëjtat kushte dhe ne mund të blejmë rripa të ndryshëm me një sistem të thjeshtë mbylljeje në pikat e zakonshme të shitjes. Sa i përket peshës, vetëm 52 gram, Huawei Watch 3 surpriza me lehtësinë e tij. Ndërtimi është shumë i mirë, ndihet prim në të njëjtën mënyrë që baza është bërë nga një material me shkëlqim plastik / qeramike. Nuk duhet shumë trajtim për të kuptuar se është një produkt i nivelit të lartë.

Hardware dhe softuer, HarmonyOS është qershia mbi tortë

Për të kryer detyrat e zakonshme, firma aziatike ka vendosur të krijojë procesorin e saj, HiSilicon Hi6262, Pra, në këtë version nuk monton procesorë nga diapazoni Kirin, të cilët janë për ato pajisje që kërkojnë fuqi më të lartë. Kemi 2 GB RAM për të shoqëruar procesorin dhe madje 16 GB ruajtje gjithsej si për aplikacionet ashtu edhe për përmbajtjen e përputhshme audiovizive.

 • Funksioni i elektrik dore
 • Funksioni për evakuimin e ujit
 • Rezistencë deri në 5 ATM

Sistemi operativ i këtij xhevahiri për dore është HarmoniaOS 2.0, pajisja e parë Huawei me këtë sistem që arrin publikun e gjerë. Ndjenja jonë është e ndritshme HarmonyOS lëviz pa probleme dhe nuk kemi hasur në keqfunksionime - në fakt, ai rivalizon konkurrencën drejtpërdrejt, me shpejtësi më të lartë se Wear OS dhe alternativat e Samsung. Ajo ka Galerinë e vet të Aplikacioneve Huawei për Shikimin, për fat të keq ne nuk kemi gjetur një aplikacion mjaft tërheqës për të përfituar nga ky funksion. Megjithatë, aplikacionet e instaluara në vendlindje janë dukur më se të mjaftueshme, si dhe integrimin e tij me aplikacionin Huawei Health që ne rekomandojmë të instaloni nga App Gallery.

Ekran dhe lidhje, asgjë nuk mungon

Ne kemi një panel të spikatur 1,43 inç AMOLED e cila ofron një total prej 466 466 x piksele, si rezultat kemi 326 piksel për inç. Ofrohet me një normë pije freskuese prej 60 Hz, gjë që është më se e mjaftueshme për një ekran inteligjent të orës. Kryesisht thekson faktin se kemi një maksimum prej 1.000 grimca shkëlqimi, diçka që vihet re veçanërisht jashtë, ku mund të shfrytëzojmë maksimalisht këtë kapacitet pasi që përdorimi i tij në mes të ditës është total dhe sublime, pa reflektime ose ndonjë lloj problemi që rrjedh prej tij.

Lidhur me lidhjen, ne kemi lidhje 4G përmes eSIM, i cili për momentin është i pajtueshëm vetëm me versionet e Movistar dhe O2, duke ngritur disa probleme me Orange, Vodafone dhe derivatet e tjerë. Ne gjithashtu kemi NFC Megjithëse ende nuk mund të bëjmë pagesa sepse Huawei është ende duke punuar në marrëveshjet me portat e pagesave. Kanë Bluetooth 5.2 dhe WiFi 802.11n për pjesën tjetër të lidhjeve, diçka që do të na lejojë luksin të mos humbasim absolutisht asgjë.

 Sensorë kudo dhe shumë trajnime

Ne kemi të gjithë këtë numër të madh të sensorëve, kështu që dyshojmë se jeni në gjendje të kryeni ndonjë detyrë që kjo Huawei Watch 3 nuk është në gjendje të matë:

 • Accelerometer
 • Xhiroskopi
 • Sensori i rrahjeve të zemrës
 • Barometër
 • Busull dixhital
 • Sensori i ngopjes së oksigjenit në gjak
 • Termometri

Për momentin termometri është i aftë të masë vetëm temperaturën e lëkurës, por gjatë muajit korrik do të marrim një azhurnim që do të na lejojë të matim temperaturën e trupit. Barometri është shumë i saktë dhe e njëjta gjë ndodh me pjesën tjetër të sensorëve me të cilët Huawei Ajo tashmë ka provuar efektivitetin e saj në versionet e mëparshme të orëve të saj inteligjente.

Sa i përket trajnimit, ne kemi më shumë se 100 versione të ndryshme, që do të na ofrojë rezultate të besueshme në aplikacionin Huawei Health. Kjo është ora inteligjente e firmës që ka gamën më të gjerë të mundësive në këtë drejtim.

Autonomia e premtuar e pajisjes është ditë me të gjitha kapacitetet e aktivizuara dhe deri në 14 ditë nëse kalojmë në modalitetin e kursimit të energjisë. Në testet tona kemi marrë 2 ditë përdorim maksimal dhe rreth 12 ditë do të na ofrojë në nivelin e kursimit të energjisë, Huawei na premton se në një azhurnim tjetër do të marrim rezultatet e premtuara nga marka.

Mendimi i redaktorit

Ky Huawei Watch 3 duket si testi i parë i lakmusit të HarmonyOS dhe tani e ka tejkaluar, sinqerisht, përvoja e përdoruesit është më e lartë se ajo e shumë versioneve të mëparshme të Apple Watch dhe shumë më e lartë se Wear OS. Padyshim, një orë prej 369 euro (me një FreeBuds 3 si dhuratë) që mbetet në një nivel shumë të lartë pozicionohet si versioni më inteligjent nga këndvështrimi im për Android.

Shikoni 3
 • Vlerësimi i redaktorit
 • Vlerësim 5 yje
369
 • 100%

 • Shikoni 3
 • Rishikimi i:
 • Postuar ne:
 • Modifikimi i fundit:
 • Dizajn
  Redaktori: 95%
 • Ekran
  Redaktori: 95%
 • performanca
  Redaktori: 99%
 • Conectividad
  Redaktori: 95%
 • autonomi
  Redaktori: 80%
 • Transportueshmëria (madhësia / pesha)
  Redaktori: 90%
 • Cilesia e cmimit
  Redaktori: 90%

Pro dhe kundra

rekuizitë

 • Dizajn dhe materiale premium
 • HarmonyOS ka demonstruar fuqi dhe rrjedhshmëri luksoze
 • Asgjë nuk mungon në nivelin e harduerit

Contras

 • Galeria e Aplikacioneve kërkon më shumë investime
 • Autonomia nuk është ende ajo që është premtuar

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.