Huawei Watch GT 2: Ora e re inteligjente e markës është zyrtare

Huawei Watch GT2

Përveç Mate 30 të ri, Huawei na la dje me më shumë lajme në ngjarjen e prezantimit. Marka kineze gjithashtu prezantoi zyrtarisht orën e saj të re inteligjente. Bëhet fjalë për Huawei Watch GT 2, e cila është gjenerata e dytë e këtij modeli, pas rezultateve të mira të vitit të kaluar nga e para. Shitjet e tij tejkalojnë 10 milion, siç tha kompania dje.

Kjo orë e re po dilte para disa ditësh. Dizajni i tij tashmë ishte diçka e njohur për ne, por tani është përfundimisht zyrtare. Huawei Watch GT 2 paraqitet si një orë me shumë interes, me specifikime të mira, përveçse mbërrin me disa përmirësime në funksionet e saj.

Dizajni i orës ka rrjedhur këtë javë. Ka zgjedhur një dizajn elegant, të rehatshëm, por që reziston në mënyrë perfekte kur luan sporte. Gjeni një shasi metalike mjaft të hollë, e cila gjithashtu e bën atë një orë shumë të lehtë. Për ekranin, është bërë përdorimi i një xhami të rrumbullakosur 3D me skaje të lakuara, duke siguruar një përdorim më të rehatshëm.

Përveç kësaj, kjo Huawei Watch GT 2 arrin me korniza mjaft të përmbajtura. Në anën e djathtë të orës ka dy butona, të cilat imitojnë kurorat e një ore klasike. Ato janë të lehta për t'u përdorur dhe do të na lejojnë të lëvizim nëpër ndërfaqe ose të përdorim disa funksione në orë.

Specifikimet Huawei Watch GT 2

Huawei Watch GT2

Ora lëshohet në dy madhësi në treg, njëra me një dial 46-milimetër dhe tjetra me një 42-milimetër. Ndërsa ne kemi të dhënat për modelin më të madh në këtë rast, 46mm. Kjo Huawei Watch GT 2 mbërrin një ekran 1,39 inç në madhësi. Isshtë një ekran i bërë me një panel AMOLED dhe rezolucioni i tij është 454 x 454 piksel.

Brenda orës është një çip Kirin A1. Isshtë procesori i ri i prodhuesit për pajisje të tilla si pajisjet e veshura. Në fakt, ne tashmë e pamë atë në FreeBuds 3 të prezantuar në IFA këtë muaj. Procesori ka një njësi të përparuar të përpunimit Bluetooth, një njësi tjetër të përpunimit të audios dhe shquhet mbi të gjitha për konsumin e ulët të energjisë. Në këtë mënyrë, ora do të na japë një autonomi të madhe.

Në fakt, siç zbuloi Huawei në prezantimin e saj, Kjo Huawei Watch GT 2 do të na japë një autonomi deri në dy javë. Megjithëse do të varet pjesërisht nga përdorimi që bëjmë dhe funksionet e tij. Nëse duam të përdorim matjen GPS vazhdimisht, kjo do të na japë deri në 30 orë përdorim, në modelin 46 mm dhe 15 orë në tjetrën. Prandaj do të varet nga secili përdorues dhe funksionet që ata përdorin.

Kapaciteti i magazinimit në orë është zgjeruar gjithashtu. Që tani, kjo Huawei Watch GT 2 na jep hapësirë ​​për të ruajtur deri në 500 këngë pa asnjë problem. Në këtë mënyrë, ne gjithmonë do të kemi në dispozicion këngët tona të preferuara.

funksionet

Huawei Watch GT 2 është një orë sportive, kështu që ne kemi të gjitha llojet e funksioneve për sportet. Ka aftësinë për të njohur dhe matur 15 sporte të ndryshme, si të brendshëm ashtu edhe të jashtëm. Sportet që gjejmë në të janë: vrapimi, ecja, ngjitja, vrapimi në mal, çiklizmi, noti në ujë të hapur, trekëndëshi, çiklizmi, noti në pishinë, trajnimi falas, makina eliptike dhe kanotazhi.

Një nga avantazhet më të mëdha të tij është se ne do të jemi në gjendje ta përdorim atë në not, në të gjitha llojet e ujërave. Ora është e certifikuar me IP68, gjë që e bën atë të papërshkueshëm nga uji. Ky çertifikim bën të mundur zhytjen e tij deri në 50 metra, siç mund të shihet në prezantimin e tij, duke e bërë atë ideal për t'u përdorur ndërsa bëni sporte. Ajo do të vazhdojë të masë aktivitetin tonë në çdo kohë, të tilla si distanca, shpejtësia ose rrahjet e zemrës.

Prandaj, me këtë Huawei Watch GT 2 mundemi kemi kontroll të saktë të aktivitetit tonë në të gjitha kohët. Ndër funksionet e tij janë matja e rrahjeve të zemrës, hapat e ndërmarrë, distanca e udhëtuar, kaloritë e djegura, si dhe matja e nivelit të stresit të përdoruesve. Përveç funksioneve të saj sportive, ora na jep edhe shumë të tjera. Meqenëse ne mund të marrim njoftime në të, të marrim thirrje, të dëgjojmë muzikë në çdo kohë, kështu që ne do të jemi në gjendje ta përdorim atë në të gjitha llojet e situatave pa ndonjë problem.

Çmimi dhe nisja

Huawei Watch GT2

Në prezantimin e saj, kompania konfirmoi se do të shkojë kjo Huawei Watch GT 2 nisja në Spanjë dhe Evropë gjatë gjithë muajit tetor. Për momentin nuk ka pasur një datë të caktuar në tetor për këtë lansim, por me siguri së shpejti do të ketë më shumë lajme në këtë drejtim.

Ajo që është zyrtare janë çmimet e dy versioneve të orës. Për modelin me diametër 42 mm do të duhet të paguajmë 229 euro. Nëse ai që duam është ai 46 mm, atëherë çmimi është 249 euro në këtë rast. Marka i lançon ato në ngjyra të ndryshme, me të gjitha llojet e rripave përveç kësaj, kështu që ne kemi shumë zgjedhje në këtë fushë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.