Ecni në një dyqan Apple në Francë me një top hekuri në dorë dhe ...

Apple Store

Ai shkatërron një pjesë të mirë të pajisjeve nënshkruese Cupertino. Kjo ka qenë panorama që është gjetur në një dyqan Apple në qytetin francez të Dion. Ky individ, i cili me sa duket shpjegon se ka një problem me shërbimin teknik të markës, hyn në dyqan i armatosur me një top çeliku të llojit që ata përdorin për të luajtur petanque (lojë me birila) dhe me një dorezë për të shmangur prerjen e tij. Eshtë e panevojshme të thuhet, ai e hedh topin në të gjitha pajisjet që has. iPhone, iPod dhe madje edhe një Macbook Air vuajnë nga zemërimi i tyre ndërsa punëtorët e dyqanit regjistrojnë skenën e shtangur. 

Këtu e lëmë videon që është e ndarë në tre pjesë dhe e postuar në rrjet nga përdoruesi Quentin, i cili me sa duket ishte në të njëjtin dyqan. Skenën e parë të kësaj video mund ta shihni nën këto rreshta:

Në këto lloj situatash, është më mirë të jesh i qetë në mënyrë që të mos mërzitesh më tej individi i cili në fund të fundit është arrestuar nga rojet e sigurisë në qendrën tregtare dhe me siguri do të jetë në stacionin e policisë tani. E vërteta është se sigurimi do të kujdeset për dëmin që në shikim të parë dhe Pa futur shumë në punë ato mund të arrijnë në më shumë se 10.000 euro pa problem. E vërteta është që nganjëherë SAT ose një kompani mund t'ju nxjerrë nga kutitë tuaja për çdo problem që keni, por arritja e këtij ekstremi është diçka që nuk do t'ju ndihmojë aspak, përkundrazi e kundërta pavarësisht se është "e qetë" duke shkatërruar një grusht të mirë të pajisjeve prej disa mijëra eurosh.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

3 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Rafa dijo

  Pa dyshim, shumica prej nesh kanë dashur ta bëjnë atë në më shumë se një rast. Për fat të mirë ne kemi më shumë sens të përbashkët se ky djalë.

 2.   Andrew Delgado dijo

  Haha mendoj se i shkatërroj telefonat sepse ai është i zemëruar që ata shesin të njëjtin telefon që kishin më parë vetëm me një numër tjetër

 3.   Felipe dijo

  Haha, nëse ky djalë e bën këtë në Honduras, rojet e gjuajnë në kokë dhe prokuroria uron sigurinë?

bool (e vërtetë)