Ekran i njëjtë, të njëjtën madhësi. Ky është laptopi i ri Razer Blade Stealth

Ndërsa jemi në mes të punës me një tablet ose të punës me një kompjuter, laptopët vazhdojnë të evoluojnë për të ofruar më shumë karakteristika dhe më të mira ndërsa bëhen edhe më të lehtë, kurrë më mirë të thënë, më të lëvizshëm.

Prova e mirë e kësaj është Razer Blade Stealth i ri, një kompjuter portativ që ka evoluar nga 12,5 inç i modelit origjinal në 13,3 inç, shumë më komod për përdoruesin, veçanërisht pasi dimensionet e jashtme të pajisjeve janë të ngjashme.

Razer Blade Stealth: më shumë ekran pa sakrifikuar lëvizjen

En Computex 2017 Ne kemi qenë në gjendje të vëzhgojmë shumë risi, por në lidhje me segmentin kompjuterik, ajo që na është bërë e qartë është se laptopët do të vazhdojnë të evoluojnë për të qenë më të fuqishëm dhe më të lehtë në të njëjtën kohë.

Mjaftoj si shembull lëvizja e fundit e firmës Razer, e cila sapo ka rinovuar Stealth-in e saj origjinal për të ashtuquajturën Razer Blade Stealth duke arritur diçka shumë të ngjashme me atë që Apple ka bërë me iPad Pro më të vogël: rritni madhësinë e ekranit pa rritur madhësinë e pajisjes. Dhe si është e mundur kjo? Epo, duke përdorur të njëjtën tendencë që mbizotëron në telefonat mobil: korniza reduktuese.

Kështu, Stealth ka kaluar nga të qenit ultraportable në 12,5 inç, në të qenit një laptop 13,3 inç, prerja e kornizave tuaja në gjysmë. Dhe më e mira nga të gjitha është që përdoruesi të vërejë vetëm përmirësime sepse nga jashtë, dimensionet e pajisjeve janë të njëjta, ndërsa në brendësi, ata do të gjejnë një ekran më të madh të tipit IGZO dhe një shkëlqim Rezolucion 3200x x 1800 piksel.

Ashtu si ai i mëparshmi, në transportueshmërinë Razer Blade Stealth është ajo që mbizotëron, megjithëse nuk është aspak pajisje e mangët. Pika e saj e fortë nuk është grafika, por brenda saj fshihet a Procesori Intel Core i7-7500U, deri në 1TB hapësirë ​​ruajtëse SSD dhe deri në 16 GB RAM. Përveç kësaj, ajo përfshin një tastierë me ndriçim të ndriçuar, autonomia prej 9 orësh, konstruksion alumini dhe pesha prej 1,3 kg.

Të dy modelet do të bashkëjetojnë, ndërsa çmimi i versionit të ri fillon nga 1.399 dollarë për modelin me 256 GB hapësirë ​​ruajtëse, 16 GB RAM dhe një procesor Intel Core i7 në 2.7GHz.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.