Idetë e përdoruesit: Gjeni Nofkën e saktë për Rrjetet tona Sociale

Idetë e përdoruesit

Nëse do të hapni një llogari në Facebook, Twitter, Google plus, LinkedIn ose ndonjë tjetër që është me interes për ju, atëherë së pari duhet të përpiqeni të kërkoni një pseudonim që ju identifikon në mënyrë perfekteMënyra se si do të të gjejnë shumë nga miqtë e tu do të varet nga ajo.

Për ata që nuk kanë një ide të vetme në lidhje me llojin e Nick që duhet të përdorin për rrjetin e tyre social, ekziston një mjet në internet i quajtur «Idetë e përdoruesit»Kjo do t'ju ndihmojë krijoni një krejtësisht të personalizuar dhe se do të jetë unik pasi që do të prodhohet, sipas parametrave të caktuar që do t'i tregojmë këtij shërbimi.

Si funksionon "Idetë e përdoruesit" nga shfletuesi im i internetit?

Imazhi që kemi vendosur në fillim mund të shërbejë si referencë që ju të filloni të krijoni një Nick që ju identifikon të paktën, me të cilin ndiheni më rehat. Secila nga fushat që shfaqen atje (si formë) do të jetë parametrat për t'ju ndihmuar të krijoni këtë Nick. Ju mund të përdorni secilin prej tyre ose vetëm disa, duke qenë ai që thotë Pseudonimin (nga rruga shumë anekdotale) duke qenë thelbësor. Ju gjithashtu mund të përdorni kutinë e vogël rrethore në fund të këtyre fushave, e cila do t'ju ofrojë një numër më të madh rezultatesh.

Në fund, thjesht duhet të shtypni butonin që thotë "Gjeneroni" në mënyrë që Nicks të ndryshme të shfaqen në pjesën e poshtme; Nëse i kushtoni vëmendje secilit prej tyre, do të jeni në gjendje të vëzhgoni se ata kanë marrë disa nga parametrat që keni përcaktuar në pjesën e sipërme për të formuar këtë fjalë të re. Nëse nuk jeni të kënaqur me ndonjë prej tyre, mund të përdorni butonin «Pastro» për të bërë një kërkim të ri. Pasi të keni Nick-un tuaj, tani mund të përpiqeni të hapni llogarinë tuaj të re në rrjetin social; nëse dikush e ka përdorur tashmë këtë emër mund të provoni ndonjë tjetër nga lista e rezultateve.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

2 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Carmen dijo

  Unë dua të kem një pseudonim

 2.   Miriam dijo

  Nuk e di cilin nick të më fusë në lojë

bool (e vërtetë)