iFixit konfirmon që bateria e Apple Watch të ri është me kapacitet më të madh

ifixit-mollë-orë-seri-2

Më 7 shtator, kompania me bazë në Cupertino prezantoi modelet e reja të iPhone, kufjet pa tela AirPods dhe gjeneratën e dytë të Apple Watch, një gjeneratë e dytë që na ka sjellë si risitë kryesore rezistenca ndaj ujit dhe një GPS i integruar në pajisje. Kështu që pajisja mund të përdorë GPS pa u prekur seriozisht bateria, Apple ka përfituar nga kjo rinovim për të zgjeruar madhësinë e baterisë, siç konfirmohet zyrtarisht nga djemtë iFixit, pasi zhduki këtë brez të dytë të Apple Watch nga Manzana.

ifixit-mollë-ora-seri-2-1

Por përveç GPS, e cila përfaqëson një pjesë të rëndësishme në konsumin e baterisë së pajisjes, shkëlqimi i ekranit OLED është rritur gjithashtu në këtë gjeneratë të dytë të pajisjes. Siç mund ta shohim në imazhet e treguara nga iFixit, modeli 38-milimetër, i vetmi që kanë mundur të analizojnë deri më tani, na ofron një bateri 273 mAh, krahasuar me 205 mAh të modelit të gjeneratës së parë.

Përveç baterisë me kapacitet më të lartë, sasia e ngjitësit për të mbyllur ekranin OLED në shasinë e pajisjes është rritur gjithashtu në mënyrë që të ofrojë rezistencë ndaj ujit që Apple ka implementuar në pajisje. Një tjetër risi që kjo gjeneratë e re na ka sjellë është altoparlanti i ri, i projektuar në mënyrë që të mund të largojë ujin sa herë që e përdorim gjatë notit.

Në lançimin e këtij brezi të dytë, ai nuk përfaqëson një ndryshim rrënjësor për sa i përket funksioneve dhe shumë janë përdoruesit që janë duke shijuar gjeneratën e parë, e cila ata nuk planifikojnë të azhurnojnë pajisjen e tyre në modelin e gjeneratës së dytë, veçanërisht nëse nuk planifikojnë të përdorin GPS dhe rezistenca ndaj ujit (zhytja deri në 50 metra) është plotësisht dytësore për ta.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.