Instagram bashkohet me trendin e transmetimeve të drejtpërdrejta

Instagram

Që kur Twitter zyrtarisht nisi aplikacionin e tij Periscope, me të cilin ne mund të transmetojmë drejtpërdrejtë çfarë të duam, shumë prej tyre kanë qenë ata që e kanë parë këtë ide në mënyrë të favorshme, e cila saktësisht nuk është origjinale nga Twitter, por nga Meerkat, një aplikacion që lejonte këtë lloj transmetimi ka janë kryer për një kohë të gjatë, por pasi ato nuk janë në dispozicion në një platformë të madhe ata nuk kishin arritur në publik të gjerë në masë. Facebook-ut iu desh pak kohë për të lëshuar makinerinë për të kopjuar gjithçka që i pëlqen për shërbimet e tjera, diçka që na është mësuar.

Sidoqoftë, Instagram duket se ka pritur për të parë rezultatin e eksperimentit, audiencën, përdoruesit, kërkesën ... dhe më në fund ka vendosur të nisë një shërbim transmetimi të drejtpërdrejtë së shpejti, siç raportohet nga CEO i Instagram për Financial Times. Ky lloj transmetimi është gjithashtu i disponueshëm përmes YouTube, një platformë gjithashtu mendohet dy herë kur e ofron, gjë që indirekt mund të bëhet tashmë përmes një aplikacioni për të cilin shumë pak dinë.

Për momentin, kreu i Instagram nuk ka informuar për datën e pritshme për mbërritjen e këtij shërbimi pasi ai dëshiron ta bëjë atë mirë, duke kryer testet e nevojshme në mënyrë që të mos ketë ndonjë problem operimi në fillimin e tij, kështu që më e mundshmja Nëse ende nuk keni filluar të punoni në këtë shërbim, bëjeni atë shpejt, kështu që transmetimi i drejtpërdrejtë i Instagram Nuk do të ishte në dispozicion për të paktën 3 deri në 4 muaj.

Disa thashetheme sugjerojnë që kompania ka punuar në këtë funksion për disa kohë dhe data e pritshme e nisjes mund të jetë për Krishtlindje, një kohë kur, si vera, përdoren më shumë rrjetet sociale, veçanërisht ato në të cilat përdoruesit postojnë çdo lloj fotografie.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

bool (e vërtetë)