Instagram Lite filloi zyrtarisht në disa vende

Jemi në mes të verës dhe konsumi i të dhënave të pajisjeve tona rritet apo edhe bëhet i komplikuar në varësi të plazhit ku jemi? Në këtë rast, aplikacioni Instagram sapo ka lansuar diçka të ngjashme me Facebook Lite, në disa vende, madje madje duke pasur një lidhje të ngadaltë ose të dhëna të kufizuara, ne do të jemi në gjendje të shijojmë një përvojë të mirë me aplikacionin.

Instagram Lite, ka ose ka pasur një moment më parë më shumë se 1000 shkarkime në Google Play Store dhe kjo është pesha e tij është mezi 573k, e cila ju lejon të përdorni një parullë po aq të drejtpërdrejtë sa ajo që është vendosur në dyqanin e aplikacioneve: «UNjë aplikacion i vogël që do t'ju lejojë të kurseni hapësirë ​​në telefonin tuaj dhe ta shkarkoni atë shpejt.

Ju mund të shkoni direkt tek ajo nga Google Luaj Store, dhe ne do të jemi në gjendje të ndajmë imazhe, t'i bëjmë tonat Tregime dhe shfletoni gjithçka që duam përveç videove të drejtpërdrejta ose dërgimit të mesazheve të drejtpërdrejta miqve, këto dy funksione nuk janë të disponueshme në këtë aplikacion të ri. Instagram Lite është një realitet tani dhe përshkrimi i vetë aplikacionit tashmë na tregon pak a shumë se çfarë mund të presim prej tij, një version i reduktuar i Instagram me të cilin do të favorizohet konsumi i të dhënave.

Tani për tani, versioni i aplikacionit është i disponueshëm në disa vende dhe në këtë rast Meksika është një prej tyre, por pritet që vazhdoni të zgjerohen në pjesën tjetër të vendeve në muajt e ardhshëm. Në përshkrimin e aplikacionit ata gjithashtu na tregojnë se aktivizohet shumë më shpejt në smartphone edhe pse nuk është shumë i fuqishëm dhe konsumon më pak të dhëna në përgjithësi. Zhvilluesit e Instagram-it e dinë shumë mirë se çfarë kërkojnë përdoruesit dhe prandaj të kesh një aplikacion si Instagram Lite mund të jetë i dobishëm ndonjëherë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.