Instaloni Instagramin në një PC Windows ose Mac

Instagram 01

Sado e pabesueshme mund të tingëllojë, ekziston një mënyrë shumë e thjeshtë që mund të adoptojmë për t'u regjistruar dhe instaloni Instagramin në një kompjuter personal, qoftë ky me sistemin operativ Windows ose një tjetër me Mac Os; Në këtë artikull ne do t'ju mësojmë disa truke për të përdorur gjatë kryerjes së kësaj detyre, diçka që me siguri do të na falënderoni nëse po përpiqeshit të bënit këtë aktivitet.

Më parë duhet të japim pak histori mbi arsyet pse kemi propozuar këtë temë interesante; nëse shkoni në adresën zyrtare të Instagram Në ueb (imazhi i sipërm), do të jeni në gjendje të admironi se askund në mjedisin e tij (ndërfaqja) nuk ka asnjë lloj opsioni për të hapur një regjistër, një situatë që ndodh si në Windows (në ndonjë nga versionet e tij) ashtu edhe në Mac .

Hapat e mëparshëm për të instaluar Instagram në një kompjuter personal

Në një kompjuter personal (me Windows ose Mac) do të kemi vetëm mundësinë e hyrjes me kredencialet përkatëse për të Instagram, duke mos qenë në gjendje për të kryer hapin e parë dhe më të rëndësishëm, domethënë, pajtimin në shërbim përmes regjistrimit të të dhënave.

2 butonat e treguar në faqen zyrtare të Instagram në internet (imazhi i sipërm), ato përdoren për t'i përdorur ato në pajisje të lëvizshme, mjedise ku mundemi hap nje llogari te re Instagram; Pasi ta kemi bërë këtë në pajisjet mobile, ne tashmë do të kemi kredencialet përkatëse që mund të përdorim në një kompjuter personal.

Instagram 02

Epo, në këtë artikull ne do të përmendim një hile të vogël për të adoptuar kur bëhet fjalë për hap nje llogari Instagram duke përdorur kompjuterin personal, duke e bërë këtë, pasi të keni shkarkuar më parë aplikacionin që kemi rekomanduar më parë dhe që ka imituar ekipin tonë, në një pajisje Android.

Do të instalohet Instagram me disa hapa

Mund të thuhet se pjesa e parë e procesit tashmë është bërë nëse ndjekim hapat që rekomandojmë në artikullin e mëparshëm dhe që përmendëm në paragrafin që i paraprin kësaj.

Instagram

Tani gjithçka që duhet të bëjmë është gjeni aplikacionin Instagram për ta shkarkuar në kompjuterin tonë personal; Për këtë ne mund të zgjedhim 2 opsione të ndryshme, këto janë:

  • Shkarkoni apk nga Instagram nga dyqani google play manualisht.
  • Do të instalohet Instagram nga i njëjti Android i imituar që kemi shpjeguar në një artikull të mëparshëm.

Ne mund të miratonim alternativën e dytë, edhe pse nëse kjo është Instagram që gjendet në Android të imituar nuk azhurnohet, kështu që mund të humbasim përdorimi i funksioneve që zakonisht janë të integruara në rishikimin e ri. Nëse ndjekim procedurën që u shpjegua në një artikull tjetër më lart, atëherë do të mund ta bënim shkarkoni në versionin e azhurnuar të Instagram në kompjuterin tonë personal.

Pasi të kemi apk-ja jonë e Instagram ne kompjuter, Do të na duhet vetëm të klikojmë dy herë në mënyrë që të funksionojë dhe instalohet automatikisht në Android-in tonë të imituar (artikulli i mëparshëm). Ne mund ta admirojmë atë Instagram Hasshtë instaluar në BlueStacks (Android-i ynë i imituar), ku ekrani është propozuar që ne të regjistrojmë një llogari të re.

Instagram 03

Në këtë ekran regjistrimi për një llogari të re në Instagram ne do të gjejmë disa mundësi për të adoptuar, duke qenë për shembull përdorimi i rrjetit tonë social Facebook si parazgjedhje; Nëse nuk duam të regjistrohemi me këtë burim, atëherë duhet të japim emrin, adresën e emailit dhe një numër celular.

Nëse përdorim llogarinë në Facebook për tu lidhur Instagram Kur regjistroheni në këtë Android të imituar (BLueStacks), përdoruesi duhet të ketë hapur më parë një sesion në këtë rrjet social në të njëjtin sistem operativ; Nëse kjo detyrë nuk do të kryhej, kredencialet mund të ishin futur manualisht sapo ekrani i regjistrimit ta kërkojë atë.

Si përfundim, nëse kemi instaluar tashmë BlueStacks (Android-in tonë të imituar) që rekomandojmë më lart, atëherë mund ta përdorim këtë burim për të regjistrohuni në Instagram pa pasur nevojë të përdorni një pajisje të lëvizshme; Pas marrjes së kredencialeve përkatëse të hyrjes përmes regjistrimit të bërë, ne do të jemi në gjendje t'i përdorim ato për të hyrë nga çdo platformë dhe me shfletuesin që dëshirojmë.

Më shumë informacion - Shndërroni kompjuterin tuaj personal në një pajisje Android, Si të shkarkoni APK nga Google Play në kompjuterin tuaj


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.