iOS 10 tashmë është në 34% të pajisjeve të mbështetura

adoptimi-iOS-10

Çdo version i ri i sistemit operativ për pajisjet mobile që ndërmarrja me bazë në Cupertino, zakonisht na ofron një numër të madh risish, risi shumë prej tyre të frymëzuar nga shkuljet e jailbreak, gjërat duhet të thuhen ashtu siç janë, të tjerët të frymëzuar nga Android dhe të tjerët ata me të vërtetë janë të rritur në shtëpi. Edhe pse që nga qershori i kaluar, shumë përdorues të cilët, duke qenë zhvillues ose duke qenë pjesë e programit publik beta të Apple, kanë testuar iOS 10, që nga 13 shtatori i kaluar Çdokush tani mund të azhurnojë pajisjen e tij, nëse mbështetet, në versionin më të fundit të iOS, numrin 10.

Ky version i ri i iOS na ofron një numër të madh risish, kryesisht estetike por edhe funksionale, siç është aplikacioni i mesazheve që ka marrë një numër të madh opsionesh të reja për të konkurruar me WhatsApp, Telegram, Line dhe të tjerët, megjithëse është i kufizuar në Platforma e Apple ka shumë pak për të bërë. Që nga 13 shtatori i kaluar, kuota e birësimit është rritur shumë shpejt. Pas 24 orëve të para, iOS 10 tashmë ka hyrë në 14,45% të pajisjeve të mbështetura, që përputhen me shkallën e adoptimit të iOS 9 në të njëjtën periudhë kohore.

Sot, përqindja e përdoruesve që kanë azhurnuar tashmë pajisjet e tyre të pajtueshme është 34%, sipas të dhënave të ofruara nga kompania e analizave Mixpanel, sepse Apple nuk ka vendosur ende mbi të. Logjikisht, ky numër do të rritet ndërsa përdoruesit me pajisje të përputhshme dhe që nuk janë shumë të vetëdijshëm për teknologjinë, realizojnë njoftimin që kanë në pajisjet e tyre për të azhurnuar. Por gjithashtu do të rritet nga përdoruesit që do të marrin iPhone 7 të tyre të ri në ditët në vijim.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.