iPhone 7 dhe Galaxy S7: Cili celular mbështet ujin më mirë?

iphone-7-10-metra-ujë

Rezistenca ndaj ujit duket se është një diferencues i qartë midis pajisjeve të nivelit të lartë, gjithnjë e më shumë kompani po bashkohen për të ofruar pajisje me këto karakteristika, dhe e fundit ka qenë Apple e Amerikës së Veriut, pasi iPhone 7 dhe versioni i tij Plus mburren me rezistencë ndaj ujit. Sidoqoftë, Samsung i premtoi këto karakteristika pak më herët me Samsung Galaxy S7. SidoqoftëCili prej tyre e mbështet ujin më mirë? Në videon që ju tregojmë më poshtë, do të jetë mjaft e qartë Cila nga pajisjet ka rezistencë më të mirë ndaj këtij elementi shumë themelor, rezultati do t'ju befasojë.

Lehtë dhe thjeshtë, ata marrin dy pajisje dhe i fusin në ujë. Pa komplikime ose modifikime, është mënyra më e mirë për të përcaktuar se cili nga të dy është më rezistent ndaj ujit. Deri më tani pajisjet mobile ishin si macet, ato pushtoheshin nga një frikë mbresëlënëse ndaj ujit, megjithatë, duket se ky element do të na shqetësojë gjithnjë e më pak nëse kemi pajisje të nivelit të lartë si këto të dyja. Ne ju lëmë videon në mënyrë që të gjykoni vetë nëse Galaxy S7 ose iPhone 7 meritojnë të quhen pajisje «ujore».

Të dy pajisjet janë zhytur në një thellësi prej 10 metrash, megjithatë, pas pesë minutash i vetmi që vazhdon të punojë është iPhone 7, Samsung Galaxy S7 ka humbur në përpjekje. Sidoqoftë, iPhone 7 nuk ishte krejtësisht i padëmtuar nga beteja, ju keni humbur disa pikselë nga ekrani. Por mbani në mend se këto 10 metra janë diçka më shumë sesa ajo që Apple ka certifikuar në faqen e saj të internetit. Sidoqoftë, duhet të kujtojmë se asnjë kompani nuk mbulon dëmtimin e ujit në sistemin e saj të garancisë, kështu që zhytja është opsioni juaj, bërja e tij për kënaqësi mund t'ju kushtojë pakënaqësi.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

2 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Jiminy Grilo dijo

  Një turp po harxhon kohën e njerëzve. Kjo tregon shumë për cilësinë e një faqe në internet.

 2.   Ismael Florentin Perez dijo

  Pajtohem me komentin e mëparshëm, nuk i kuptoj këto parulla mollë, ju nuk jeni objektiv

bool (e vërtetë)