IPhone 7 shkatërron të gjithë rivalët e tij në AnTuTu, përfshirë Galaxy S7 edge

mollë

L iPhone 7 dhe iPhone 7 Plus të ri Ato tashmë janë të disponueshme në treg, megjithëse është më se e mundur që nëse filloni të blini një duhet të prisni disa ditë për ta shijuar atë për shkak të problemeve të aksioneve që Apple po vuan tashmë në disa nga modelet e të dy terminaleve. Kështu që nuk do të duhet të prisni pasi që keni iPhone tuaj të ri në duart tuaja është për diçka më shumë energji.

Dhe është se nëse ka diçka që ka mbetur nga pajisjet e reja Apple, kjo është energji falë procesorit të ri A10, i cili ka ekspozuar të gjithë rivalët e tij, përfshirë edhe Galaxy S7 buzë, pasi u pa në AnTuTu dhe pas kalimit të jashtëzakonshëm të iPhone 7 Plus nga standardi i Ggeekbench.

IPhone 7 ka marrë gjithsej 178.397 pikë, e cila është pothuajse një e treta e rezultatit të marrë nga iPhone 6s dhe ka tejkaluar shumicën e rivalëve të saj të pranishëm në tregun e telefonisë mobile. Në funksion të këtij rezultati mund të themi se ata të Cupertino kanë arritur të rikrijojnë një kafshë të vërtetë.

iPhone 7

Deri më tani, OnePlus 3 ishte mbreti i tregut për sa i përket energjisë, i matur përmes AnTuTu, edhe pse tani duhet t'i lërë vendin e tij iPhone 7 të ri që, duke pritur për konkurrentët e rinj, ka arritur të rrëzojë çdo pajisje. A10 Fusion me 2 GB RAM të iPhone 7 për momentin është kurorëzuar si mbreti i tregut, duke pritur iPhone 7 Plus me 3 GB RAM të tij të ziles.

Çfarë mendoni për rezultatin e marrë nga iPhone 7 në AnTuTu?.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

4 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Antonio jezus dijo

  Kur vendosni një ekran 2k në të, më tregoni hahaha, do të shihni se si 178000 bëhen 14000 apo më shumë.
  Normalshtë normale që ai t’i tregojë, ai është 6 ose 7 muaj më i ri se disa

 2.   Anonimo dijo

  Zgjidhja është e lodhshme. Ekziston një video që qarkullon në internet në të cilën shihet shënimi shtatë në të cilin ai testohet si në 720 ashtu edhe në 2K dhe jep të njëjtin rezultat.

 3.   sojë dijo

  Dhe më pak bërthama dhe më pak dash dhe akoma.

 4.   Geronimo Fernandez dijo

  Nëse nuk e keni parë celularin / celularin kinez që unë nxora 183.500 që gjithashtu u shfaq në antutu

bool (e vërtetë)