Jabra azhurnon gamën e produkteve të saj me tre kufje të serisë Elite

Jabra është e përkushtuar ndaj teknologjisë dhe tingullit cilësor, ne kemi analizuar shumë nga pajisjet e tyre këtu në Actualidad Gadget dhe nuk pushon së mahnituri që ata kanë dashur të përfitojnë nga ky vit 2021 për të lansuar një seri produktesh tërheqëse për të vazhduar ruajtjen e nivelit të lartë nivel me zë pa tel. Jabra paraqet Elite 3, Elite 7 Pro dhe Elite Active, kufjet e saj të reja për të gjithë auditorët.

Jabra Elite 3

Jabra hyn në produktet e nivelit fillestar në mënyrë të barabartë me Elite 3, një pajisje që ofron altoparlantë 6 milimetër, barazues në aplikacion, kodik dhe Teknologjia Qualcomm aptX HD dhe deri në shtatë orë autonomi që do të zgjatet në 28 orë falë kutisë së karikimit të përfshirë. Natyrisht që nuk kemi anulim aktiv të zhurmës, por theksojmë se falë funksionit HearThrough, përdoruesit mund të kenë qasje në tingujt e mjedisit të tyre. Gama e ngjyrave do të përfshijë blu të errët, gri të errët, jargavan dhe ngjyrë bezhë të lehtë.

Jabra Elite 7 Pro

Këto kufje të reja të nivelit të lartë nga Jabra do të shfaqin teknologjinë MultiSensor Voice, Jabra për të ofruar teorikisht teori me cilësi profesionale. Padyshim që shoqërohet me teknologjinë aktive të anulimit të zhurmës që e ka karakterizuar kompaninë.

Në nivelin e autonomisë, ne do të shijojmë 9 orë rishikim të vazhdueshëm me ANC të aktivizuar që do të rritet në 35 orë nëse flasim për kutinë e karikimit, e cila nga rruga, ka rezistencë ndaj ujit IP57 në tërësinë e saj. Për të përfituar nga teknologjia aptX HD, ajo përdor Bluetooth 5.2 dhe padyshim që ata vënë bast mbi mundësinë e përdorimit të pavarur (pa aparat celular), si dhe një sistem për lidhje të njëkohshme me pajisje të shumta.

Nga ana e tij, me Android, asistentët kryesorë virtualë si Google Home dhe Alexa do të menaxhojnë një sistem integrimi, ndërsa me iOS ata do të punojnë mundësisht përmes Siri.

Jabra Elite 7 Aktive me veshjen pioniere ShakeGripTM, perfekte për përdoruesit me një mënyrë jetese aktive.

Data e lëshimit dhe çmimet

Elite 3 do të jetë në dispozicion nga 1 Shtatori, ndërsa Elite 7 Pro dhe Elite Active do të jenë në dispozicion nga 1 Tetori. Të gjitha produktet do të jenë në dispozicion në dyqanet e zgjedhura me çmimin e rekomanduar të:

  1. Elite 7 Pro: 199,99 €
  2. Elite 7 Aktive: 179,99 €
  3. Elita 3: 79,99 €

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.