Jabra Elite 45h, një shoqëruese e përsosur për telepunimin [SHQYRTIM]

Punë telefonike Isshtë këtu për të qëndruar dhe po depërton në mënyrën tonë për të parë gjërat, aq sa shumë prej nesh kanë zgjedhur patjetër që të krijojnë një zyrë të vogël në shtëpinë tonë dhe ne kemi kuptuar se sa të rëndësishme janë pajisjet e përditshme.

Jabra është një ekspert në sigurimin e produkteve të konferencës zanore dhe video për të gjitha llojet e përdoruesve dhe këtë herë ne do të përqendrohemi në një produkt mjaft të shkathët. TENe i hedhim një vështrim të thelluar kufjeve mbi veshë Jabra Elite 45h, ideale për të punuar me tele me një përvojë mjaft premium, zbuloni ato me ne.

Materialet dhe dizajni

Siç e dini, Jabra është një firmë që përdor për të prodhuar produkte me një standard mjaft cilësor, është saktësisht e njëjta përvojë që gjejmë me këto Jabra 45h. Lidhur me paketimin, kompania gjithmonë vë bast për minimalizmin dhe një sistem unboxing mjaft industrial që nuk na tregon praktikisht asgjë. Gjëja e parë që na befason kur i nxjerrim nga kutia është lehtësia e tyre ekstreme dhe sa të ndërtuara ndihen mirë, këto karakteristika i shoqërojnë gjatë gjithë përdorimit të përditshëm. Një sistem i mirë rregullimi milimetër pa kërcitje dhe me prangat mbi veshë që vështirë se shtrëngohen.

 • dimensionet: 186 * 157 * 60,5 mm
 • pesha: 160 gram
 • Ngjyrat e disponueshme: E zezë, e zezë + bakër, bezhë, blu, kafe, e zezë + gri hapësinore

Ka shumë të bëjë me të faktin se kufjet janë bërë prej lëkure sintetike dhe mbushja është shkumë kujtese, me treguesin «L» dhe «R» të shpuar drejtpërdrejt mbi to. Ne kemi një peshë totale prej vetëm 160 gram, diçka e habitshme, e shoqëruar me dimensione mjaft të përmbajtur. Sigurisht, kutia sjell një kabllo USB-C që do të përdoret për të karikuar pajisjen dhe është e gjatë mezi 30 centimetra, gjë që na ka lënë një ndjenjë të hidhur duke marrë parasysh se vetë kufjet janë gati 20 centimetra të gjata në total.

Karakteristikat teknike

Ne shkojmë drejtpërdrejt te secili prej folësve, si e djathta dhe e majta kanë një diametër prej 40 milimetra, gjë që nuk është aspak e keqe. Të dy kanë një shtresë kundër zhurmës së erës që do të na ndihmojë të kemi biseda dhe të dëgjojmë muzikë saktë edhe jashtë, diçka që ne kemi verifikuar se funksionon si duhet. E njëjta gjë ndodh me zhurmën në thirrje, ka dy mikrofonë të ngarkuar për të përmirësuar performancën e zërit tonë dhe kështu të sigurohemi që marrësi të dëgjojë saktë gjithçka që ne duam të emetojmë.

 • Bandë e altoparlantit të muzikës: 20 Hz deri në 20 kHz
 • Bandë e folësit të folësit: 100 Hz deri në 8000 Hz
 • Dy mikrofonë MEMS
 • Bluetooth me dy çiftime të njëkohshme

Çuditërisht, dhe ndryshe nga markat e tjera, firma siguron që pajisja ka një garanci dy vjeçare përpara ujit dhe pluhurit në faqen e tyre të internetit, diçka që më ka befasuar këndshëm. Në këtë pjesë, teknikisht pak mund të kërkohet nga Jabra 45h që janë të ndërtuara nga materiale me rezistencë të lartë siç janë alumini i adonizuar dhe silikoni me vaj jo ngjitës. Realiteti është se përdorimi i përditshëm vlerësohet për rezistencën shtesë që ofron e gjithë kjo.

Lidhshmëria dhe autonomia

Lidhshmëria do të bazohet në Bluetooth 5.0  në këtë rast, me të gjitha çertifikatat e nevojshme për këtë qëllim. Profilet Bluetooth janë të rëndësishme kur dëgjoni muzikë dhe këtu e gjejmë veten si një mungesë të shkëlqyeshme në kodekun e duhur të Qualcomm, Sidoqoftë, ne kemi në dispozicion ato tipike nga Apple dhe pjesa tjetër e kompanive: HSP v1.2, HFP v1.7, A2DP v1.3, AVRCP v1.6, PBAP v1.1, SPP v1.2.

 • Buton i dedikuar për të thirrur Alexa, Siri, Bixby ose Google Assistant.

Si autonomia, Ne nuk kemi të dhëna teknike në nivelin e kapacitetit të baterisë në mAh. Ndërkohë, firma na premton deri në 50 orë muzikë, diçka që ne kemi qenë në gjendje të verifikojmë që është mjaft afër performancës reale të kufjeve. Duhet të theksohet se porta USB-C ka një lloj "karikimi të shpejtë" që do të na lejojë 10 orë autonomi me 15 minuta karikim, edhe pse duke marrë parasysh që koha totale e karikimit me një adaptor USB-C 5W është 1 orë e 30 minuta, duket më shumë si karikimi standard. Ata kanë një "modalitet gjumi" që do të aktivizohet automatikisht për të përmirësuar performancën e baterisë kur nuk po i përdorim dhe fikje automatike pas 24 orësh pa përdorim.

Cilësia e zërit dhe përvoja e përdoruesit

Siç ndodh shpesh me produktet e Shure, ne e gjejmë veten me një kufje të rregulluar mjaft mirë. Basi nuk bie shumë në sy dhe ne mund të dallojmë të gjitha llojet e toneve, po, vlen të përmendet se ne nuk mund të kërkojmë më shumë se kufjet e tjerë në rangun e tij të çmimeve. Në fakt, kapaciteti pasiv i anulimit të zhurmës së kufjeve është mjaft befasues duke marrë parasysh se ato janë "mbi veshë" dhe nuk na mbyllin plotësisht veshin.

Mikrofonët punojnë jashtëzakonisht mirë për biseda të gjata, përveç kësaj, ato izolojnë zhurmën e jashtme që mund të ndërpresë ose shqetësojë telefonatat. Këto kufje kanë një peshë jashtëzakonisht të lehtë dhe një autonomi brutale që shpejt na bën të mendojmë se ato mund të jenë një mundësi e shkëlqyer kur flasim për telepunimin. ose duke kaluar orë të gjata në zyrë pa pasur frikë se do të merrni një telefonatë. Ata nuk shkaktojnë lodhje as në veshë dhe as në kokë për shkak të peshës dhe materialet e tyre janë mjaft asnjanës dhe rezistent, diçka që mendoj se duhet ta nënvizoj në këtë analizë.

Mendimi i redaktorit

Siç kemi thënë më parë, nëse doni të ikni nga kufjet TWS kur punoni në telepunë ose kaloni ditë të mira zyre pa hequr dorë nga thirrjet telefonike, këto Jabra Elite 45h janë një ofertë jashtëzakonisht interesante në një gamë çmimesh konkurruese. Ju mund t'i blini ato për më pak se 99 euro në pikat e shitjes së rregullt si Amazon. Nuk mund të mos kujtoj se nuk kemi aptX dhe mund të na mungojnë, si dhe fakti që për ndonjë arsye që nuk e kuptoj plotësisht ata kanë vendosur të bëjnë pa një port Jack 3,5 mm për një lidhje më tradicionale.

Jabra 45h
 • Vlerësimi i redaktorit
 • Vlerësim 4 yje
99
 • 80%

 • Jabra 45h
 • Rishikimi i:
 • Postuar ne:
 • Modifikimi i fundit: 29 prill 2021
 • Dizajn
  Redaktori: 90%
 • Cilësi audio
  Redaktori: 75%
 • Cilësia mikro
  Redaktori: 80%
 • autonomi
  Redaktori: 90%
 • Transportueshmëria (madhësia / pesha)
  Redaktori: 95%
 • Cilesia e cmimit
  Redaktori: 80%

rekuizitë

 • Një dizajn rezistent dhe shumë i rehatshëm
 • Tingull mjaft i akorduar mirë
 • Një gamë mjaft e ngushtë e çmimeve

Contras

 • Pa aptX
 • Butonat me trajtim të vështirë
 • Kabëll 30cm USB-C
 

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.