Jabra Elite 85t, në krye të cilësisë së audios dhe anulimit të zhurmës

Jabra është një firmë audio që na shoqëron me produkte për të gjitha nevojat për një kohë të gjatë, ju rekomandojmë që të hidhni një vështrim në rishikimet tona të mëparshme për të marrë një ide. Këtë herë do të takohemi me një nga produktet më "premium" nga të gjitha ato që Jabra ka prodhuar deri më tani.

Kufjet Jabra Elite 85t u qëndrojnë alternativave të Apple dhe Sony pa ndonjë ndërlikim. Zbuloni me ne këto Jabra Elite 85t në këtë analizë të thellë të cilësisë së tyre të audios dhe anulimit të zhurmës, do ta humbasësh? Sigurisht qe jo.

Dizajni dhe materialet: Ndjen më shumë sesa estetikë

Jabra, pavarësisht se shquhet për forcën dhe cilësinë e montimit të produkteve të saj, nuk është se ajo ka qenë gjithmonë e famshme për një dizajn veçanërisht estetik. Kjo natyrë reflektohet përsëri në Jabra Elite 85t, kufje që nuk janë më estetike në treg. Në përgjithësi ato janë mjaft të mëdha dhe të trasha, dhe nuk shquhen për të qenë veçanërisht të lehta. Në këtë rast, ne kemi provuar botimin që ndërthur tonet e zeza dhe bakrit në detajet kryesore. Sidoqoftë, gjithçka matet në Jabra.

 • përmasat
  • Kufje: 23,2 x 18,6 x 16,2 mm
  • Rasti: 64,8 x 41 x 28,2 mm
 • peshë
  • Kufje: 6,9 gram secila
  • Rasti: 43,7 gram secila

Dizajni i tij është projektuar që të përshtatet në veshin tonë dhe të qëndrojë mbi të. Në përgjithësi, ato janë komode për përdoruesit që nuk "refuzojnë" kufjet në vesh. Sidoqoftë, duhet të rrëfej se nuk jam i kënaqur veçanërisht me këto kufje, por me të gjithë ata në këtë format, gjë që nuk do të ndikojë negativisht as në analizën tonë. Në këtë mënyrë, me pak fjalë, kemi ardhur në përfundim se këto Jabra Elite 85t nuk janë saktësisht kufje që do të shkëlqejnë për dizajnin e tyre spektakolar, por për cilësinë e ndërtimit dhe ergonominë e tyre.

Lidhshmëria dhe aplikimi

Këto Jabra Elite 85t kanë lidhje Bluetooth 5.0, gjë që do të na ndihmojë të bëjmë lidhje automatike wireless sa më shpejt që t’i nxjerrim nga kutia. Në këtë seksion, operacioni është ai që mund të pritet nga firma. Ne kemi një kodek transmetimi SBC për muzikë në formatin "e universalizuar" dhe kalojmë te AAC Vetë Apple për kur përdorim një Mac, iPhone ose iPad. Në mënyrë të ngjashme, kufjet janë gjerësisht të pajtueshme me të gjitha llojet e pajisjeve.

 

 • Aplikacion për iOS> LINK
 • Aplikacioni Android> LINK

Aplikimi, të cilin e kemi testuar më parë në rishikime të tjera, është një plus.  Nëpërmjet Jabra Sound +, i disponueshëm për iOS dhe Android, do të jeni në gjendje të personalizoni shumë parametra të kufjeve që do ta bëjnë përvojën tuaj më të plotë. Ky aplikacion është një shoqërues i përsosur që do të na lejojë të rregullojmë pesë nivele efektive të anulimit të zhurmës, si dhe  DëgjoTrhoug Për të zvogëluar zhurmën e erës, zgjidhni asistentin e zërit, mundësinë për të kërkuar kufjet tona dhe veçanërisht azhurnimet janë në dispozicion në App (në videon tonë mund ta shihni në veprim).

Cilësi audio

L Jabra Elite 85t Ata janë një punë mjaft e bërë mirë për sa i përket kufjeve True Wireless (TWS), ku kemi gjetur shmangie të vërteta, jo aq në analizën tonë. Qëndron në të njëjtin nivel me konkurrentët e tjerë në treg kur bëhet fjalë për diapazonin e çmimeve, natyrisht, kjo është më e pakta që mund të pritet.

 • Mesatare dhe e lartë: Ne gjejmë një përfaqësim të mirë të këtij lloji të frekuencave, me aftësinë për të alternuar midis tyre, dinamizëm dhe mbi të gjitha besnikëri në lidhje me tingullin e emetuar. Zërat e këngëtarëve në testet tona me Artic Monkeys dhe Queen janë riprodhuar si duhet.
 • E ulët: Në këtë rast, Jabra mund të ketë qenë tepër "komercial" duke ofruar bas të përmirësuar në mënyrë të jashtëzakonshme, është e vërtetë që ata janë më të kënaqur në disa muzikë aktuale komerciale, por ato shkojnë shumë larg në përmbajtje kur kalojmë në rock.

Në çdo rast, kjo pikë e lartpërmendur negative e basit të përmirësuar mund të kapërcehet duke bërë rregullime në barazues të aplikimit. Mungon ndoshta që ata kishin zgjedhur audion diçka më "kërkuese" me kodekun aptX.

Sa për thirrjet telefonike, Këto kufje kanë treguar një zhvillim të mirë të bashkëbisedimeve, ne kemi verifikuar që jo vetëm që dëgjojmë mirë, por edhe se ata na dëgjojnë mjaft qartë, pavarësisht situatave të erës dhe zhurmës së jashtme që zgjidhen në mënyrë të shkëlqyeshme.

Anulimi i zhurmës dhe autonomia

Lidhur me anulimin e zhurmës, duhet të theksohet se e gjeta atë mjaft mirë dhe mbase mund ta vendosnim në mes të pesë anulimeve më të mira të zhurmës së pajisjeve True Wireless. Regjimi i dëgjimit Ai i plotëson kërkesat, megjithëse është e vërtetë që nuk arrin nivelin e konkurrentëve me mënyrën "transparencë" të stilit AirPods Pro, por e zgjidh atë në një mënyrë të jashtëzakonshme. Për një përdorim të rregullt, anulimi i zhurmës së tij është më se i mjaftueshëm dhe përmbush të paktën atë që premton.

 • Me karikim wireless Qi

Lidhur me autonominë, firma na premton më shumë sesa pesë orë rishikim të muzikës vazhdoi në rast se kemi anulimin e zhurmës gjithmonë të ndezur. Sidoqoftë, autonomia përcaktohet nga shumë më tepër sesa kaq, vëllimi në të cilin po riprodhojmë përmbajtjen do ta bëjë këtë bateri të ndryshojë, dhe realiteti është që në testet tona kemi marrë ato pesë orë që premton Jabra. Për t'i karikuar plotësisht, do të na duhen rreth dy nëse i karikojmë kufjet përmes kutisë, ndërsa karikimi i të gjitha pajisjeve zgjat rreth 40 minuta më shumë. Në aspektin përfundimtar të autonomisë, Jabra 85t janë një produkt më se i mjaftueshëm.

Mendimi i redaktorit

Këto Jabra Elite 85t që mund t’i blini në Amazon nga 229 euro Ata janë një produkt me performancë të lartë që shikon drejtpërdrejt në konkurrencë. Ata ofrojnë atë që premtojnë, pa dyshim, por atyre ende u mungon shtesa për të qenë një produkt veçanërisht estetik, i cili mund të bëjë që disa përdorues të rimendojnë blerjen e tyre. Çmimi është i lartë, por nga ana tjetër, cilësia e zërit është jashtëzakonisht e mirë, si dhe anulimi i zhurmës së tij.

elita 85t
 • Vlerësimi i redaktorit
 • Vlerësim 4.5 yje
229
 • 80%

 • elita 85t
 • Rishikimi i:
 • Postuar ne:
 • Modifikimi i fundit:
 • Dizajn
  Redaktori: 70%
 • Cilësi audio
  Redaktori: 95%
 • ANC
  Redaktori: 90%
 • Conectividad
  Redaktori: 90%
 • autonomi
  Redaktori: 90%
 • Transportueshmëria (madhësia / pesha)
  Redaktori: 70%
 • Cilesia e cmimit
  Redaktori: 85%

Pro dhe kundra

rekuizitë

 • Cilësi spektakolare e audios
 • Një nga ANC-të më të mira në treg
 • Autonomi e madhe

Contras

 • Projektimi me rrezik të ulët
 • Më mungon më shumë mbështetje

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

bool (e vërtetë)