Re Amazon Echo Show 5: altoparlant dhe ekran në të njëjtën pajisje

Echo Trego 5

Amazon na ofron një seri altoparlantësh inteligjentë të menaxhuar nga Alexa. Por përveç kësaj, ajo gjithashtu na ofron dy modele me një ekran të integruar, një ekran ideal për të konsumuar jo vetëm përmbajtje, por edhe për të qenë në gjendje të menaxhojmë në një mënyrë më komode pajisjet e ndryshme inteligjente që kemi lidhur, siç janë kamerat e mbikëqyrjes.

Po flasim për Echo Spot, një pajisje me një ekran rrethor 2,5 inç me një çmim prej 129,99 euro dhe Echo Show, një pajisje me një ekran 10,1 inç dhe që arrin 229,99 euro. Këto dy modele bashkohen nga Echo Show 5, a pajisje e re që jo vetëm që qëndron në gjysmë të rrugës midis të dyve, por gjithashtu përqendrohet në privatësinë tonë.

Shumë janë përdoruesit që jo vetëm i shohin këto pajisje me sy të mirë, pasi ata kanë ndjesinë se gjithmonë dikush po dëgjon. Nëse keni edhe një aparat fotografik, keni ndjenjën se gjithmonë ka dikë pas kamerës. Me Echo Show 5, Amazon dëshiron ta promovojë këtë pajisje midis të gjithë atyre përdoruesve që jo vetëm kanë vendosur.

Echo Show 5 Karakteristikat

Echo Trego 5

  • Echo Show ka një ndërprerës fizik që është përgjegjës për mbulimin fizik të kamerës dhe çaktivizimi i mikrofonave, në mënyrë që përdoruesi të mos ketë dyshime në lidhje me privatësinë e ofruar nga ky model i ri.
  • Ekrani Echo Show 5 arrin 5,5 inç, i njëjtë me shumë terminale nga disa vjet më parë, kështu që shpejt mund të marrim një ide për madhësinë e tij. Rezolucioni i këtij ekrani arrin 960 × 480 pixel.
  • Integron a Altoparlant 4w
  • La kamera e përparme për të bërë thirrje video është 1mpx.

Echo Spot vs Echo Show 5 vs Echo Show

Diapazoni i Echo Show

Echo Spot Echo Trego 5 Echo Show
çmim 129.99 euro 89.99 euro 229.99 euro
Ekran 2.5 inç (64 mm) 5.5 inç (140 mm) 960 × 480 10.1 inç (256 mm) 1280 × 800
folësit Altoparlant 1 x 1.4 inç Altoparlant 1 x 4W Altoparlantë 2 x 2W 10 inç
Kamera VGA (640 480) 1 mpx 5 mpx
Kontrollet e kamerës Butoni për të aktivizuar / çaktivizuar mikrofonët dhe kamerën Mbulesë dhe buton i integruar i kamerës për të ndezur / çaktivizuar mikrofonët dhe kamerën Butoni për të aktivizuar / çaktivizuar mikrofonët dhe kamerën

Echo Show 5 çmimi dhe disponueshmëria

Echo Trego 5

Edhe pse tashmë është prezantuar zyrtarisht, nuk do të zgjasë më 26 qershor kur mund të fillojmë të shijojmë këtë pajisje të re. Çmimi i Echo Show 5 në fazën e promovimit është 89,99 euro. Nëse 2 rezervohen, ne kursejmë 25 euro.

Ky altoparlant i ri i ekranit është në dispozicion në të zezë dhe të bardhë dhe ne mund ta blejmë atë në pako me pajisje të tjera inteligjente që janë pjesë e grupit Amazon siç janë intercomet e videos Ring ose prizat inteligjente Amazon Smart Plug.

Bleni Amazon Echo Show 5

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.