Do të udhëtoni me aeroplan? Këtu janë të gjitha fjalëkalimet Wi-Fi për aeroportet e botës

wifi-aeroport

Shumë prej nesh priren të udhëtojnë vazhdimisht, qoftë për punë, kënaqësi, etj. Kur mbërrijmë në një aeroport dhe e kemi të qartë që do të kalojmë disa orë brenda, gjëja e parë që bëjmë zakonisht është të kërkojmë rrjete Wi-Fi për të qenë në gjendje të lidhim smartphone, tablet ose laptop dhe të kalojmë orët në një mënyrë më e këndshme pa shpenzuar lidhjen tonë të kontraktuar të të dhënave. Kjo shumëzohet kur mbërrijmë në një aeroport në një vend që nuk është i yni dhe prandaj përdoruesi Anil Polat filloi të ruajë fjalëkalimet e rrjeteve Wi-Fi në aeroporte dhe linja ajrore që operojnë në to marrja e një baze të dhënash shumë të mirë për t'u përdorur kur mbërrini në vende dhe nuk keni nevojë të shkoni përreth duke kërkuar ose kërkuar fjalëkalime etj.

Kjo ide që në fillim nuk kishte ndonjë qëllim tjetër përveç të shkruajë fjalëkalimet për të patur akses më të shpejtë dhe pa asnjë kufizim sa i përket kohës së përdorimit ose shpejtësisë së lidhjes falë rrjeteve të linjave ajrore sesa vetë aeroporteve, u bë një hartë autentike me kodet e pothuajse të gjitha aeroporteve në botë falë pjesërisht bashkëpunimit që ai vetë polonisht Ai u kërkoi përdoruesve të zgjerojnë atë bazë të të dhënave dhe të mbulojnë sa më shumë të dhëna.

Tani kemi një hartë të disponueshme në Google Maps (atë që kemi mbi këto rreshta) ku mund të kontrollojmë numrin e aeroporteve që ajo ka regjistruar së bashku me rrjetet dhe fjalëkalimet e tyre Wi-Fi. Përveç kësaj, ajo nisi zhvillimin e një aplikacioni që është në dispozicion për të Përdoruesit e Android dhe iOS quhen WiFox dhe që i lejon përdoruesit të zgjedhë një aeroport nga baza e të dhënave dhe merrni fjalëkalimet e Wi-Fi por të dhomave VIP që kanë disa kompani ajrore dhe në këtë mënyrë ju merrni të dhënat e lidhjes edhe para se të mbërrini në aeroport vetë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.