Ju jeni shoferi i makinës tuaj, jo GPS

Ura e Klinës

Ju do të pyesni veten arsyen e titullit të këtij artikulli, përgjigjja është shumë e thjeshtë, pasi ka njerëz për gjithçka, unë doja të rritja ndërgjegjësimin se sa e rrezikshme është të ndjekësh indikacionet e sistemit tonë të navigimit sikur të ishin të domosdoshme ose i pagabueshëm, për të cilin duhet të jemi të vetëdijshëm. se nuk është kështu. Historia tragjike që unë vij të të tregoj sot është ajo e një çifti më të vjetër, një shoferi 64-vjeçar, a GPS dhe një urë, posaçërisht «Ura Cline» e vendosur në Çikago.

Rezulton se 64-vjeçari po drejtonte automjetin e tij duke i kushtuar vëmendje të gjitha indikacioneve GPS, me sa duket edhe më shumë sesa mjedisi real, dhe unë e them këtë sepse ai ishte aq i përqendruar në sistemin e navigimit të automjetit nuk ndodhi për shkak të faktit që ura ishte shkatërruar (kuriozisht që nga viti 2009 ishte shembur) ose për numrin e shenjave që paralajmëruan për të dhe rrezikun që ajo sjell. Rezultati ka qenë një rënie e jashtëzakonshme nga gati 11 metra e lartë, në të cilën për fat të keq gruaja e shoferit ndërroi jetë, i cili ishte ulur në vendin e pasagjerit.

Nuk është hera e parë (as e fundit) që shohim se si për shkak të besueshmërisë që u japim udhëzimeve GPS jemi të përfshirë në një problem, ose sepse një makinë ka përfunduar në një liqen, sepse në sistem ato shfaqen rrugë që nuk ekzistojnë në jetën reale (dhe anasjelltas) ose si në këtë rast, ne kemi kaluar një urë të prishur duke u përballur me një rënie që mund (dhe ka qenë) fatale.

GPS-të nuk janë të pagabueshme

Duhet të keni një gjë shumë të qartë kur përdorni këto sisteme, dhe këtu mosha ose ndonjë faktor tjetër nuk është justifikim, nëse GPS do të ishte kaq i saktë dhe i besueshëm, ne do të kishim tashmë makina që drejtojnë vetë, si në rastin e disa dronëve që janë të aftë duke u udhëhequr nga një sistem i integruar i navigimit, por fatkeqësisht ky nuk është rasti, duhet të jemi të vetëdijshëm se hartat në dispozicion të sistemeve tona GPS nuk azhurnohen në kohë reale, ato mund të jenë më të vjetra se më shumë se 3 vjet, dhe çdo ndryshim në një rrugë, në një emër apo edhe në drejtim të një rruge mund të na shkaktojë një problem serioz nëse e ndjekim me besnikëri.

Kur drejtoni makinën tuaj, sistemi i navigimit duhet të jetë një plotësues i udhëtimit tuaj, duhet të besoni në treguesit e vërtetë dhe në rrugën përpara asaj që tregon GPS, duhet të jeni të vetëdijshëm se GPS është vetëm për të na ndihmuar, na ndihmon të orientohemi, të marrim një ide se ku jemi dhe mbi të gjitha të na drejtojmë nëpër territore të panjohura (ndër funksione të tjera më të përparuara), por asnjëherë nuk duhet të jetë një përparësi ndaj jetës reale.

Nëse nuk më besoni, thjesht duhet ta kontrolloni vetë, mund ta bëni testin duke parë zonat që tashmë i njihni në hartat tuaja për të qenë të vetëdijshëm se ka gabime, veçanërisht në zonat ku një punë ka filluar kohët e fundit , një situatë që kompania përgjegjëse Duhet kohë për të zbuluar dhe modifikuar, ndërkohë mund të shihni se pavarësisht nga rruga e mbyllur, GPS-i juaj me mirësi ju thotë të vazhdoni përpara.

Një shembull tjetër se si të mos i kushtohet kaq shumë vëmendje GPS është fiasko i mirënjohur i Apple, Apple Maps, me siguri do të mbani mend një mijë e një situata qesharake që shkaktoi numri i madh i dështimeve të këtyre hartave në kohën e tij (për fat të mirë Apple vendosi bateritë brenda dhe sot dështimet janë minimale, megjithëse ato ende ekzistojnë), imagjinoni kush është trimi që guxon të kalojë këtë rrugë:

Hartat e Apple

Për mua, sikur GPS të thotë se ka flori në anën tjetër, gjithsesi, shaka mënjanë, është një çështje shumë serioze dhe kjo duhet të jetë shumë e qartë, pasi siç e dini është bërë një shkak ose ndihmë në vdekjen e njerëzit, ose duke u shpërqendruar duke e parë ose konfiguruar ose duke ndjekur indikacione që ishin vërtet të pasakta.

Përfundim

Mesazhi është i njëjti që kam përsëritur gjatë gjithë artikullit, GPS? Po, por me kujdes dhe gjithmonë si një ndihmë më shumë, le të mos jemi kurrë në duar dhe në komandën e një programi që ka shumë të ngjarë të vjetrojë. Dhe kjo është një tjetër, është e rëndësishme të mbajmë gjithmonë të azhurnuara hartat e sistemeve tona të navigimit për të shmangur çdo konfuzion dhe ata mund të përmbushin misionin e tyre në mënyrë efektive, azhurnimi i hartave mund të jetë i rëndë, por është diçka që duhet të bëhet rregullisht.

Duke thënë të gjitha ato, përpiquni të përdorni edhe modelet më të reja të mundshme (për t'u siguruar që ata të marrin azhurnimet më të fundit) dhe Udhëtoni me shumë kujdes!

 


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.