Këmbanat e videove me zile dhe kamerat e sigurisë tani janë zyrtarisht të disponueshme në Spanjë

Për të gjithë ata që nuk e dinë, Ring, është një kompani që i kushtohet kryesisht mbikëqyrjes së shtëpisë me kamera sigurie. Këto kanë lidhje Wi-Fi dhe gjithashtu kanë zile video dere me kamera me cilësi HD që na lejojnë shikoni direkt nga pajisja jonë mobile ose tabletë, me Android ose iOS gjithçka që ndodh jashtë shtëpisë sonë.

Misioni i produkteve të Unazës është të zvogëlojë krimin në lagje duke krijuar një "Unazë Sigurie" rreth shtëpisë tonë dhe të gjitha bazuar në rregulloni çmimet e produkteve të tyre në maksimum dhe mbi të gjitha në mos ndërlikimin e jetës sonë me objektet të kamerave. Padyshim që disa nga produktet e tyre kërkojnë ose këshillohen të instalohen nga profesionistë, por jo në të gjitha produktet. 

Disa ditë më parë pamë lansimin e një të reje sistemi i sigurisë në shtëpi nga Unaza e firmës. Dhe përsëri kompania është lajm që tani zyrtarisht fillon rrugëtimin e saj në vendin tonë me të gjithë katalogun e tij të produkteve në dispozicion për ata që duan të mbrojnë shtëpinë e tyre. Nga sot kompania njofton se të gjitha pajisjet e saj Ring mund të blihen në Spanjë përmes faqes së saj të internetit unaza.com, Amazon, Media Markt, Fnac, Intecat, Macnificos dhe qendra të tjera të specializuara.

Këto janë produkte që shiten nga sot në vendin tonë:

 • Unazoni dyert e videove: Një zgjidhje unike për sigurinë e shtëpisë DIY (Bëje vetë), me mundësi të dyfishta të energjisë, lidhje Wi-Fi, zile e derës video HD që transmeton audio dhe video të drejtpërdrejtë nga dera e përparme e shtëpisë te smartphone ose tabletë. Në dispozicion nga 99 €
 • Unazoni dyert e videove 2: Doorbell Ring Video i gjeneratës së dytë është i pajisur me një bateri të lëvizshme dhe të rikarikueshme, video HD 1080p dhe vizion natën të zgjeruar. Dizajni i hijshëm dhe i njohur vjen me strehime të këmbyeshme që e bëjnë Ring Video Doorbell 2 një përshtatje perfekte në çdo shtëpi. Ashtu si paraardhësi i tij, gjenerata e dytë përfshin sensorin e komunikimit dhe lëvizjes dykahëshe dhe mund të lidhet me zilet ekzistuese të derës. Në dispozicion nga 199 €
 • Ringja e videokasës Pro: Kjo zile e derës premium e lidhur me Wi-Fi me një dizajn kompakt ofron një përfundim të hijshëm me karakteristika të përparuara, duke përfshirë një sensor lëvizjeje të personalizueshëm. Me transformatorin 24 VAC të përfshirë në paketim, Ring Video Doorbell Pro lidhet drejtpërdrejt me një zile ekzistuese të derës. Në dispozicion për 279 € (rekomandohet instalimi profesional).
 • Unaza Video Doorbell Elite: Produkti i parë i këtij lloji Powered over Ethernet (PoE), Ring Video Doorbell Elite është një zile video derë me montim profesional me një skicë të linjës së pastër. Mundësuar nga Ethernet, ofron lidhjen më të sigurt në sigurinë e shtëpisë inteligjente, duke ju lejuar të qëndroni në internet, të përdorni energjinë dhe të merrni video dhe audio HD me cilësi më të lartë drejtpërdrejt nga gishtat e përdoruesit. Në dispozicion për 499 € (rekomandohet instalimi profesional).
 • Bateria e kamerës në qendër të vëmendjes: Ring Spotlight Cam Bateria është një kamera e sigurisë pa tela HD për tu instaluar për të mbuluar zona të pambrojtura të shtëpisë që duhen shikuar. Kur kamera zbulon lëvizjen, përdoruesit marrin një njoftim në smartphone, tablet ose kompjuterin e tyre, për të parë, dëgjuar dhe biseduar me këdo në pronë. Me të gjitha Kamet e Zonës me Spotlight, ju mund të aktivizoni alarmin dhe të ndizni qendër të vëmendjes nga pajisja juaj inteligjente, pavarësisht nga kërkesat e energjisë dhe konfigurimit. Në dispozicion për 229 €
 • Paneli diellor i baterisë së kamerës në qendër të vëmendjes: Për të mbajtur të ngarkuar baterinë e unazës së kamerës së unazës, Ring ofron Panelin Diellor të Baterisë Spotlight Cam, i cili në bashkëpunim me Baterinë Spotlight Cam ofron karikim të vazhdueshëm. Me një kabëll instalimesh dhe një mjet veglash, mund të instalohet në vetëm disa minuta. Në dispozicion për 59 €
 • Kamer me qendër të vëmendjes me tel: Përdoruesi mund të mbrojë dhe monitorojë shtëpinë e tij me Spotlight Cam Wired, një kamera sigurie plug-in me cilësi video 1080p HD dhe një sensor lëvizjeje të përparuar. Me një komunikim të dyanshëm, kënd të gjerë shikimi, shikim natën dhe një reflektor të integruar, përdoruesi mund të shohë, dëgjojë dhe flasë me këdo në pronën e tij nga çdo pajisje inteligjente. Në dispozicion nga 229 €
 • Kamera diellore me qendër të vëmendjes: Duhen vetëm disa orë dritë dielli në ditë për ta mbajtur kamerën të ngarkuar vazhdimisht. Bateria e Spotlight Cam lidhet me një panel diellor për karikim të vazhdueshëm. Ai gjithashtu përfshin një paketë baterie të rikarikueshme, kështu që përdoruesi do të ketë gjithmonë një bateri rezervë, nëse është e nevojshme. Në dispozicion për 269 €
 • Unazë e zjarrit: Kamera e fuqishme, e instalueshme me lehtësi për të monitoruar qoshet dhe njollat ​​e verbër rreth shtëpisë. Pronarët e shtëpive mund të trembin ndërhyrësit dhe të lajmërojnë fqinjët nëse zbulojnë veprimtari të dyshimtë duke aktivizuar sinjalin e shpejtë nga llambat me fuqi të lartë dhe sirenën e alarmit të pajisjes, të lëshuar përmes altoparlantit. Në dispozicion për 299 €
 • Unaza ChimePro: Një përforcues Wi-Fi dhe zile derë për pajisjet Ring. Chime Pro përshtatet në çdo prizë, zgjeron sinjalin Wi-Fi dhe ju lejon të dini menjëherë kur dikush është te dera. Mund të zgjidhni midis tingujve të shumtë të unazës dhe të rregulloni volumin në përputhje me rrethanat. Chime Pro është në dispozicion për 59 €

Më e mira nga të gjitha është që ata të kenë zgjidhje për të gjitha buxhetet dhe instalimi i pajisjeve është me të vërtetë i thjeshtë. Tani për tani çmimet e produkteve të tyre Ato fillojnë nga 99 euro në 499 euro afërsisht.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.