Këndo! Kendon! Për iPhone: shijoni të këndoni karaoke me këdo në të gjithë botën

Këndo! është një aplikacion që ju lejon të interpretoni versione karaoke të këngëve që ju pëlqen, por nuk ndalet këtu. Ka disa filtra zëri për përmirësimin shumë të mirë të disponueshëm në aplikacion për t'ju bërë të tingëllohni si një këngëtar i vërtetë. Përveç kësaj, ju mund ta shumëfishoni argëtimin duke bashkëpunuar me miqtë tuaj (apo edhe të panjohur) për të kënduar karaoke në grup ose në dyshe.

Do t'ju duhet një llogari Smule për të kënduar këngë karaoke nga llogaria juaj, por pa u regjistruar për një llogari të re, përsëri mund të shijoni këngët e përdoruesve të tjerë të aplikacionit.Këndo! tregon një tullumbace dhe ju mund të shkoni kudo në të dhe të dëgjoni këngët që janë shpërndarë publikisht përmes aplikacionit. Shiriti i poshtëm i ekranit kryesor tregon emrin e këngës që po luhet aktualisht, ndërsa mund të shihni edhe komentet që pista ka marrë duke shtypur butonin më të djathtë në shiritin e poshtëm.

Nëse keni krijuar një llogari të re në Sing!  (e mundur përmes Facebook ose ID e-mail), ju mund të bëni ndryshime në të nga seksionet në faqen tuaj të profilit. Hapi i parë në të kënduar është përzgjedhja e këngës.Ka disa këngë falas në dispozicion në Sing!, Por shumica e këngëve duhet të zhbllokohen përmes blerjeve brenda aplikacionit për 0,99 $.

Nëse nuk ju pëlqen asnjë nga këngët falas, mund të klikoni në butonin Bashkoju këngës dhe bashkohu në një grup ekzistues karaoke për çdo këngë që dëshiron. Përveç grupit dhe solo, Sing! gjithashtu ofron mundësinë e kryerjes së një duet nëse doni të ftoni një mik të veçantë për të përfunduar karaoke-n tuaj. Pasi të shfaqet ekrani i këndimit, mund të zgjidhni manualisht të zbehni muzikën në çdo kohë duke përdorur rrëshqitësin në fund të ekranit.Përveç kësaj, ka disa paravendosje të disponueshme në Sing! Ato rregullojnë nivelet e zërit automatikisht për rezultatin më të mirë përfundimtar.

Për çdo version karaoke të këngës që ata krijojnë, është e mundur të bashkëngjitni artin e albumit dhe përshkrimin e këngës që ata zgjedhin për të. Nëse e keni përdorur llogarinë tuaj në Facebook për tu identifikuar për të kënduar!, Do të keni mundësinë të botoni kryeveprën tuaj në rrjetin tuaj shoqëror. Këndo! është një aplikacion perfekt për adhuruesit e karaoke, dhe megjithëse blerja është një dhimbje e vërtetë në qafë, nuk ju shqetëson ta keni këtë aplikacion, nëse po kërkoni të kaloni një kohë të mirë me miqtë. Aplikacioni është optimizuar për iPhone dhe iPod touch dhe mund të shkarkohet falas.

Shkarkoni Sing! për iOS


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

bool (e vërtetë)