10 këshilla për tu bërë një yll i vërtetë në Instagram

Instagram

Instagram është një nga rrjetet më të njohura sociale dhe ku pothuajse të gjithë ne postojmë fotot tona personale ditë pas dite, për t’i treguar ato te miqtë, familja dhe shumë përdorues të tjerë që janë ndër miqtë tanë. Sidoqoftë, shumë prej atyre që mbushin këtë rrjet social do të dëshironin të bënin të njohur vetë, përmes fotografive të tyre, dhe kjo është arsyeja pse sot kemi vendosur të ju ofrojmë një seri këshillash interesante për t’u bërë një yll i vërtetë i Instagram-it në një kohë të shkurtër dhe në një mënyrë të thjeshtë.

Ju nuk duhet të jeni i famshëm ose një yll i shkëlqyeshëm i futbollit për t'u bërë dikush i rëndësishëm në këtë rrjet shoqëror, dhe është se duke postuar imazhe të mira, duke e bërë atë vazhdimisht dhe duke qenë argëtues, ju tashmë keni shumë për të fituar për të pasur sukses.

Nëse dëshironi të jeni një ikonë e Instragam, nxirrni një stilolaps dhe letër ose hapni aplikacionin për shënime në tablet ose smartphone tuaj dhe bëhuni gati të merrni shënime për këshillat që do t'ju tregojmë më poshtë dhe që do t'ju bëjnë të ardhshmen ndjesi e këtij rrjeti të njohur social ku fotografitë, të përmbytura me filtra dhe retushim, janë yjet e mëdhenj.

Plotësoni bion tuaj

Një profil në Instagram nëse biografia më e plotë është sinonim i dështimit. Nëse dëshironi të jeni një yll në këtë rrjet social, hapi i parë themelor që duhet të bëni është të plotësoni biografinë tuaj sa më shumë që të jetë e mundur dhe mbi të gjitha të tregoni diçka interesante që bën që kushdo që e lexon atë të dëshirojë të vazhdojë të shohë gjëra për ju.

Tregoni se çfarë bëni, sepse jeni në Instagram dhe nëse keni një faqe në internet ose diçka për t’i treguar botës, mos harroni ta përfshini.

Postoni ndonjë foto çdo ditë

Instagram

Çdo projekt, kudo që të kryhet, ka nevojë për a Qëndrueshmëri dhe këmbëngulje i pafund Në Instagram ndodh saktësisht e njëjta gjë dhe nëse doni të bëheni një yll i vërtetë duhet të publikoni të paktën një foto çdo ditë, pa përjashtim. Gjithashtu nuk është mirë që e mërzitët audiencën tuaj me më shumë se dy fotografi në ditë. Veryshtë shumë e lehtë të përfundosh duke qenë i rëndë dhe të fillosh të humbasësh ndjekës.

Mbani në mend se gjithmonë mund të ndodhë që ndjekësit tuaj t'ju kërkojnë më shumë fotografi ose video, kështu që mos i dështoni dhe nëse ata ju kërkojnë masivisht dhe në një mënyrë të dëshpëruar, jepni atyre atë që kërkojnë për t'i bërë ata të lumtur. Sigurisht, mbani në mend se kjo nuk është shumë normale dhe më pak nëse së fundmi keni filluar karrierën tuaj drejt yjeve brenda këtij rrjeti social.

Përgjigjuni komenteve, bëjini të ditur që ju ekzistoni

Askush nuk pëlqen të flasë pa u përgjigjur pasi është hapi i parë për tu ndjerë plotësisht i injoruar. Nëse nuk doni që dikush të mendojë për ju, duhet ta bëni përpiquni të përgjigjeni në aq komente sa ndjekësit tuaj lënë në foto që po botoni.

Shtë një mënyrë për tu ndjerë afër ndjekësve tuaj, për të qenë të mirë dhe miqësor dhe për ta bërë veten të njohur në një mënyrë shumë pozitive. Nëse nuk i përgjigjeni asnjë komenti, ndjekësit tuaj do të lodhen duke u marrë me dikë që nuk duket se ekziston dhe është e padobishme të publikoni foto të bukura ose qesharake.

Komentoni fotot e përdoruesve të tjerë

Nëse përgjigja ndaj komenteve që ata ju lënë në fotot tuaja është e rëndësishme, mbase është më e rëndësishme të komentoni mbi ato të përdoruesve të tjerë. Lënia e një komenti një përdoruesi tjetër në një foto mund të jetë një mënyrë për të tërhequr vëmendjen e tyre dhe për të marrë një ndjekës tjetër, por edhe nëse zgjidhni fotografinë për të komentuar saktë dhe gjithashtu komenti që ju bëni është i menduar mirë, mund të jetë një trampolinë e rëndësishme për ta bërë të njohur vetveten.

Një teknikë e mirë për t’u bërë një yll i Instagram-it është të komentosh mbi fotot e njerëzve të famshëm, me një ton qesharak ose ironik. Kjo mund të bëjë që ju të fitoni shikueshmëri dhe veçanërisht ndjekës. Sigurisht, mos bini në marrëzi ose në fyerje, sepse është aq e lehtë të fitosh pasues, aq sa të humbasësh përgjithmonë.

Posto foto cilësore

Instagram

Ndoshta do të duhej të ishte këshilla e parë, megjithëse mund të jetë gjithashtu aq e qartë sa të shkojë pa thënë. Sidoqoftë, në fund kam vendosur të ndërmjetësoj në artikull, në rast se dikush nuk është ende i sigurt se për të pasur sukses në një rrjet social si Instagram, vetëm fotografitë me cilësi janë të dobishme. Dhe nuk po flas për ato që janë imazhe të bukura dhe të këndshme, se ata respektojnë rregullat, për shembull, të kornizës.

Essentialshtë thelbësore të bëheni një instagramer i njohur që ngarkoni foto që nuk janë të paqarta ose në fokus të mprehtë. Diçka shumë e rëndësishme për këtë është të kihet parasysh me cilën pajisje do të marrim secilën nga fotografitë që do të botojmë. Shumë yje të rrjetit social nuk e përdorin kurrë kamerën e tyre të smartphone për të bërë fotografi dhe përdorin një aparat që ofron cilësi më të lartë dhe na lejon të bëjmë foto me cilësi më të lartë që janë më të këndshme për ndjekësit tanë.

Përdorni # hastags

Një hastag, ose çfarë është e njëjtë, një fjalë kyçe që fillon me #, mund të hap derën për të qenë një yll i vërtetë i Instagram. Dhe a është kjo Nëse etiketojmë saktë fotografitë tona me hashtags të saktë, mund të hyjmë në komunitete të interesuara për imazhet tona. dhe me të shkojnë duke ndjekur.

Shtë e këshillueshme që gjithmonë të vendosni hastag që lidhen me fotografitë tona ose që janë aktuale, të cilat do të na lejojnë të fitojmë rëndësi. Ka edhe ghastagë klasikë dhe me të vërtetë të rëndësishëm që mund të na lejojnë të fitojmë përdorues dhe rëndësi. Disa shembuj janë #pvascriptheday, #instamovie ose #instadog.

Mos kurseni për pëlqimet e përdoruesve të tjerë

Instagram

Dhënia e pëlqimeve për fotot e përdoruesve të tjerë mund t'ju sjellë shumë përfitime Dhe është që çdo përdorues që shikon se ju keni dhënë një pëlqim në një foto të tij, dhe nëse nuk ju njeh, ai do të jetë kurioz për ju. Kjo padyshim do ta bëjë atë të vizitojë profilin tuaj dhe të interesohet për botimet tuaja.

Asnjëherë mos kurseni për pëlqimet e përdoruesve të tjerë pasi mund të jetë një mënyrë e thjeshtë dhe interesante për të fituar rëndësi dhe Instagram dhe mbi të gjitha për të marrë ndjekës të rinj.

Përmendni referencat në fotografitë tuaja

Instagram është plot me yje dhe përdorues me shumë ndikim. Nëse dëshironi të bëheni një instagramer i famshëm në botën e modës, duhet të përmendni në disa nga fotografitë tuaja markat e veshjeve, dizajnerët ose yjet e tjerë të rrjetit social për të shkuar pak për ta bërë të njohur veten. Nëse i bëni mirë gjërat do t'ju ndihmojnë shumë.

Sigurisht, fati mund të jetë gjithashtu një faktor me të vërtetë i rëndësishëm dhe kjo është që nëse arrini të lidheni me një markë veshjesh ose t'i bëni ata dashamirës ose dashamirës, ​​ai mund të jetë trampolina përfundimtare që ju nevojitet për të arritur një sukses të padiskutueshëm.

Njihuni me ndjekësit tuaj për tu përmirësuar

Mund të duket absurde, por është shumë e rëndësishme të njihni ndjekësit tuaj që të përpiqen të përmirësohen. Merrni parasysh në çdo kohë atë që ndjekësit tuaj kërkojnë nga ju dhe përpiquni t'u jepni atyre sa më shumë të jetë e mundur atë që ata kërkojnë. Nëse keni një Instagram të dedikuar për gatim dhe ndjekësit tuaj ju kërkojnë të gatuani diçka në veçanti, përpiquni t'ua ofroni atyre dhe kjo është se me këtë do të arrini lumturinë e tyre, që ata të komentojnë botimet tuaja dhe ata me siguri do t'i ndajnë ato arrijnë përdorues të rinj dhe ndjekës të mundshëm.

Bëni kujdes që të mos bini në gjendje të lehtë dhe të ngarkoni gjithçka që ata kërkojnë nga ju, të gjithë ndjekësit, është e rëndësishme të mbani gjithnjë kriteret tuaja dhe të mos e shitni veten në asgjë nga ato që kërkojnë nga ju.

Analizoni të dhënat e llogarisë tuaj

Të bëhet një yll i Instagramit Essentialshtë thelbësore, edhe pse shumica prej nesh nuk e pëlqen atë, për të analizuar të gjitha të dhënat në lidhje me llogarinë tonë. Për këtë ekzistojnë dhjetëra mjete që na ofrojnë informacione dhe të dhëna të ndryshme në lidhje me ndjekësit tanë, botime dhe informacione të tjera që sigurisht mund të jenë të dobishme për ne.

Edhe nëse nuk ju pëlqen të analizoni të dhëna, dhe ajo që ju bën të dashuroheni është publikimi i fotove, komentimi i fotove dhe dhënia e pëlqimeve, nëse doni të jeni një nga referencat e radhës në Instagram, është thelbësore që herë pas here të uluni për të analizuar dhe studiuar të dhënat përkatëse me profilin tuaj të rrjetit social.

Instagram është një rrjet social që ka fituar një rëndësi të jashtëzakonshme në kohët e fundit dhe që shumica prej nesh e përdorin për t'u argëtuar duke ngarkuar foto dhe duke parë ato të miqve tanë dhe përdoruesve të tjerë. Nëse dëshironi të jeni yll i këtij rrjeti social, sot ju kemi ofruar një sërë këshillash interesante që duhet t’i ndiqni me shumë kujdes, edhe pse si në gjithçka fati është diçka që do t’ju ​​duhet. Postoni foto interesante, zbatoni këshillat që ju kemi dhënë sot dhe shpresoni që fati të jetë në anën tuaj që të mund të jeni zbulimi tjetër i Instagrammer.

Cilat këshilla keni aplikuar për t'u përpjekur të bëheni një yll në Instagram?. Na tregoni në hapësirën e rezervuar për komente mbi këtë postim ose përmes ndonjë prej rrjeteve sociale në të cilat jemi prezent. Sigurisht që mund të na gjeni në Instagram ku botojmë herë pas here fotografi nga më interesantet.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

bool (e vërtetë)