Këto janë lajmet e Netflix për qershorin 2018

Sot, nëse jeni duke vlerësuar se cila është platforma më e mirë e transmetimit të videove aktualisht në dispozicion në treg, nuk është e nevojshme ta mendoni shumë, pasi Netflix është shumë më tepër se pjesa tjetër e platformave, qoftë HBO apo Amazon Prime Video. Platforma video streaming është në dispozicion në të gjitha vendet e botës (përveç 4 për sanksionet nga qeveria amerikane).

Duke qenë të disponueshëm në pjesën më të madhe të botës, numri i pajtimtarëve është pak më shumë se 125 milion nuk duhet të na habisë. Ajo që duhet të na befasojë janë lajmet që platforma Netflix i shton katalogut të saj çdo muaj, një katalog që, ndonjëherë, duket i pafund. Këtu ju tregojmë Lajmet e Netflix në filma, seriale dhe dokumentarë për qershorin 2018.

Seri e re Netflix për qershor 2018

Nëse jeni një adhurues i Marvel, për këtë muaj të qershorit, Netflix premiera e sezonit të dytë të Luke Cage, i cili bashkohet me serinë tjetër të Marvel në dispozicion në Netflix dhe midis të cilave ne gjejmë Jessica Jones (T1 dhe T2), DareDevil (T1 dhe T2), Iron Fist (T1), The Punisher (T1) dhe The Defenders, ku të gjithë këta personazhe bashkohen, përveç sezonit të parë të Luke Cage.

Pas suksesit relativ të serialit Sense8, me protagonist aktorin spanjoll Miguel Ángel Silvestre, Netflix ka dëgjuar ndjekësit e serialit dhe do të na ofrojë kapitulli i fundit se nëse kjo do të jetë mbyllja finale e sezonit të dytë të këtij seriali të drejtuar nga drejtorët e Matrix.

Zombies nuk mund të mungonin dhe Netflix ka serinë e vet me këto lloje personazhesh, megjithëse ndryshe nga The Walking Dead, Fear the walking dead dhe të tjerët, është më shumë komedi sesa drama, si Z Nation, një tjetër serial i rekomanduar i zombies, gjithashtu i disponueshëm në Netflix. Ne po flasim për iZombie. Pjesa tjetër e serive që do të vijnë në Netflix për këtë muaj të qershorit 2018 janë:

 • Luka Cage po vjen në Netflix më 22 qershor.
 • Sense8 Episodi i fundit në dispozicion më 8 qershor.
 • iZombie, në pritje të konfirmimit.
 • Shkëlqim, sezoni i dytë në dispozicion nga 29 qershori.
 • Marcella. Nga 8 qershori, mbërrin sezoni i dytë.
 • Paquita Salas. Në dispozicion nga 29 qershori sezoni i dytë.
 • Gozhduan atë. Sezoni i dytë në dispozicion nga 29 qershori.
 • Linja e Detyrës, në dispozicion tre sezonet e para nga dita 1.
 • Ju, unë dhe ajo, sezoni 3 në dispozicion dita 1.
 • Më puth më parë, do të arrijë në Netflix me sezonin e tij të parë në 29 qershor.
 • Champions, në dispozicion sezonin e parë të parë në 12 qershor.
 • Qytet sekret, në dispozicion më 26 qershor me sezonin e tij të parë.
 • Marlon, në dispozicion sezonin e parë në 14 qershor.

Filma të rinj Netflix për qershor 2018

Katalogu i filmave të Netflix nuk është shumë aktual për t’u thënë (gjithçka duhet thënë). Sidoqoftë, herë pas here gjejmë pak a shumë filma të kohëve të fundit të disponueshëm në katalogun e tyre, por që nuk janë xhiruar për Netflix. version femëror i Ghostbusters është një shembull i qartë, një film që do të dalë në katalogun Netflix më 7 qershor.

Filma të tjerë të moderuar së fundmi që vijnë në Netflix këtë muaj janë Star Trek: Përtej, filmi i fundit në universin Star Trek së bashku me Black Tide, me protagonist Mark Wahlberg dhe kjo na kujton aksidentin e litarit të naftës në BP disa vjet më parë në brigjet amerikane. Ky film do të dalë në Netflix më 24 qershor, ndërsa Star Trek do ta bëjë këtë disa ditë më parë, më 18 qershor.

 • Biznes fantazma 2016. Në dispozicion më 7 qershor.
 • Star Trek: Përtej. Në dispozicion më 18 qershor.
 • Shkrirë vaji. Në dispozicion më 24 qershor.
 • Si të shpëtoj nga shefi juaj. Në dispozicion më 15 qershor.
 • 100 metra. Në dispozicion më 5 qershor.
 • kalibër. Në dispozicion më 29 qershor.
 • Villaviciosa në vendin fqinj. Në dispozicion më 30 qershor.
 • Armiqtë Publikë. Në dispozicion më 7 qershor.
 • Truri i zjarrit. Në dispozicion më 22 qershor.
 • Dasma e Aliut. Në dispozicion më 8 qershor.
 • Maktub, në dispozicion më 15 qershor
 • Aleks Strangelove, në dispozicion më 8 qershor.
 • TAU, në dispozicion më 29 qershor.
 • Katër histori seksi. Në dispozicion më 15 qershor.
 • Secilit, të vetën. Në dispozicion më 24 qershor.
 • Qytetari i shquar. Në dispozicion më 11 qershor.

Përmbajtje e re për fëmijë Netflix për qershor 2018

Kur kanë më shumë se 20 ditë për të bërë fillimi i verës dhe më e vogla e shtëpisë fillon të grumbullohet nëpër shtëpi pa pasur asgjë për të bërë, platforma kryesore e transmetimit të videove në treg, i mban mend ato dhe na ofron një seri risish si në seri ashtu edhe në filma që detajojmë në vijim.

 • Aventurat e Tintin, në dispozicion 3 sezonet e para nga 15 qershori.
 • Aventurat e Puss në çizme Ata do të arrijnë në Netflix në sezonet e tyre të 3-të dhe 4-të në 16 qershor.
 • Vaiana, në dispozicion nga 27 qershori.
 • Hollow, në dispozicion më 8 qershor.
 • Aventurat e Harvey Street. Në dispozicion më 29 qershor.
 • Detektivët e shtëpisë së pemëve në dispozicion më 8 qershor.
 • E vërtetë: dëshira të mrekullueshme y E vërtetë: miq magjikë do të dalë në Netflix më 15 qershor.

Dokumentarë të rinj Netflix për qershor 2018

Përdoruesit e Netflix jo vetëm që jetojnë në seriale dhe filma. Katalogu i dokumentarëve të ofruar nga shërbimi i popullarizuar i videove është shumë i gjerë, një katalog që shton përmbajtje të re çdo muaj. Në qershor, do të trajnohen dy dokumentarë të rinj.

13 nëntor: sulm në Paris, është një dokumentar me tre pjesë, i drejtuar nga Jules dhe Gédéon Naudet (fitues të disa çmimeve Emmy, Peabody dhe Dupont) që hulumton historitë njerëzore prapa sulmeve terroriste që ndodhën në Paris më 13 nëntor 2015. Dokumentari ndjek kronologjinë e ngjarjet ndërsa ato shpaloseshin dhe paraqesin dëshmitë e njerëzve të bashkuar nga tragjedia: policë, zjarrfikës, të mbijetuar dhe udhëheqës të qeverisë franceze

Starcaise tregon historinë e shkrimtarit Michael Peterson i cili u akuzua për vrasjen e gruas së tij duke e hedhur poshtë shkallëve. Ky dokumentar përpiqet të gjejë një përgjigje nëse ai e ka vrarë vërtet apo jo gruan e tij, si dhe duke vënë në dyshim cirkun mediatik që është krijuar në Shtetet e Bashkuara me këtë lloj krimi. Ky dokumentar është pjesë e serisë së dokumentarëve rreth hetimeve të krimit mediatik që kemi në dispozicion në Netflix.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.