Këto janë lojërat PlayStation Plus dhe Live With Gold për korrik 2018

Vera është këtu, një periudhë e vitit në të cilën nëse jemi me fat, do të shijojmë një javë pushimesh, në të cilën përveç pushimit do të jemi në gjendje të shijojmë lojërat tona të preferuara. Por përveç kësaj, ne gjithashtu do të jemi në gjendje të shijojmë lojërat e reja aq shumë Sony dhe Nintendo na e japin atë në dispozicion falas gjatë këtij muaji.

Të gjitha këto lojëra janë në dispozicion për një kohë të kufizuar brenda periudhës së treguar, kështu që nëse jeni të interesuar të shijoni ndonjërën prej tyre, mos vononi shumë, që të mos e humbisni këtë mundësi të shkëlqyeshme që dy lojtarët e mëdhenj në tregun e lojërave video na e vënë në dispozicion me leje nga Nintendo.

Lojëra falas në korrik 2018 në Xbox Live Gold

Microsoft vë në dispozicion për përdoruesit e Xbox lojën strategjike Assault Android Cactus, lojën e enigmës Deatch Squared, lojën luftarake Virtual Fighter 5 dhe një tjetër klasik nga Splinter Cell, ku përsëri duhet të futemi në rolin e Sam Fisher, një agjent i operimeve të zeza të NSA-së.

Për Xbox 360

 • Virtua Fighter 5 Përballja Finale. Nga 1 deri në 15 korrik.
 • Bindja qelizore e Tom Clancy's Splinter. Nga 16 deri në 31 korrik.

Për Xbox One

 • Assault Android Cactus. Nga 1 deri në 31 korrik.
 • Vdekja e katërt. Nga 16 korriku deri më 15 gusht.

Lojëra falas në korrik në PS Plus

Nga ana e saj, Sony gjithashtu na ofron një lojë luftarake: Absolver, Heavey Rain, një lojë aventureske dhe misterioze ku një agjent i FBI do të duhet të gjejë vrasësin Origami. Ai gjithashtu vë në dispozicion të përdoruesve të PS3 Rayman 3 HD, për të cilin kemi pak për të thënë që nuk e dini tashmë dhe Deception IV, pjesa e katërt e kësaj sage të suksesshme me një të re Fushata në 100 nivele.

Për PS4

 • Absolver
 • Shi i dendur

Për PS3

 • Rayman 3 HD
 • Mashtrimi IV: Princess Nightmare

Për PS Vita

 • Sundimtarët e hapësirës
 • Zero arratisjes: Dilema Zero Koha

Duhet të mbahet mend se të gjitha lojërat e pajtueshme me Xbox 360 janë gjithashtu të pajtueshme me Xbox One, në mënyrë që përdoruesit e këtij versioni më modern të kenë në dispozicion 4 lojëra falas këtë muaj në vend të dy.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

bool (e vërtetë)