Këto kufje do të jenë një kënaqësi për veshët tanë

Kur dëgjojmë muzikë, radio ose podkaste tona të preferuara ndërsa bëjmë detyra të tjera, ka shumë të ngjarë të përdorim kufje, mundësisht pa tel, për të qenë në gjendje t'i lëvizim lirshëm rreth mjedisit tonë, por pa u izoluar plotësisht nga jashtë. Por nëse duam të shijojmë lojën tonë të preferuar ose një film të veçantë, ka shumë të ngjarë të përdorim disa kufje që mbulojnë tërë veshin.

Ky lloj përkrenare na lejon të izolojmë, pjesërisht nëse nuk kanë anulim të zhurmës, nga jashtë, në mënyrë që të përqendrohuni sa më shumë në lojë ose film. Por ndërsa orët kalojnë, veshët tanë fillojnë të vuajnë dhe nxehtësia që arrin në veshin tonë mund të bëhet e bezdisshme. Prodhuesit janë të vetëdijshëm për këtë dhe kanë kërkuar një zgjidhje: kufje që na freskojnë veshët.

Unë jam duke folur për HP Mindframe, kufje që përdorin teknologji termoelektrike për të freskuar veshët tanë. Këto kufje kanë një ftohës që është përgjegjës për përcjelljen e të gjithë nxehtësisë që prodhohet midis veshit tonë dhe kufjeve jashtë, në mënyrë që temperatura të mos jetë kurrë shumë e lartë dhe të mos shkaktojë shqetësime gjatë përdorimit të saj për një periudhë të gjatë kohore.

Ngrohjet e nxehtësisë janë përdorur që nga kohërat më të lashta në kompjuter, por deri më tani, askush nuk kishte ardhur me idenë e madhe për ta modifikuar atë që të jetë në gjendje të implementohet në këtë lloj kufjesh. Alsoshtë gjithashtu e vërtetë që deri para disa vitesh, këto lloj kufjesh nuk ishin të zakonshme, të paktën për ata që nuk janë adhurues të muzikës.

Nëse ideja është interesante, duhet ta dini se deri në gjysmën e dytë të këtij viti, ne nuk do ta dimë as disponueshmëria dhe as çmimi i këtyre kufjeve, kufje që ofrojnë zë rrethues 7.1, teknologji DTS, ndriçim RGB LED dhe lidhje USB, pa fole 3,5 mm, arsyeja është e qartë, pasi që për lidhjen me fole nuk ofron energjinë e nevojshme për lavamanin e përfshirë në kufje mund të bëjë punoni si duhet, ndërsa një lidhje USB bën.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.