Këto janë serialet që nuk duhet të humbisni nga tetori

seri-vjeshtë

Vjeshta po vjen, gjethet e pemëve fillojnë të bien. Por kjo nuk ka shumë rëndësi për ne, ajo që vërtet na tërheq vëmendjen është sezoni i serialeve. Fillon këtë tetor në Shtetet e Bashkuara të Amerikës me më shumë forcë se kurrë. Realiteti është se seritë po krijojnë një shkollë, sa herë që prodhimet janë më interesante, ato përfshijnë më shumë kohë, para dhe përpjekje, e cila shpërblehet nga një publik besnik dhe i guximshëm, që nëse, gjithnjë e më i kërkuar. Ne do të japim një përmbledhje të shkëlqyeshme të serialeve më të mira që na presin këtë vit, të organizuara nga zhanret dhe publikimet, në mënyrë që të mund të marrim një ide se çfarë të ndjekim më pas.

Në mënyrë që të mos hutohemi dhe që ju të mund të zgjidhni siç duhet bazuar në preferencat tuaja, ne do të organizojmë seritë sipas zhanrit, lehtë dhe shpejt, do të ketë shumë më tepër, por ne do t'ju sjellim periodikisht seri të reja për dashamirët e ekranit të vogël, duke klikuar në titullin e serisë do të shihni rimorkio.

Fantazi dhe Trillim Shkencor

van-helsing-syfy_1_0

Ky personazh popullor do të mbërrijë në ekranin e vogël në ditët e ardhshme, megjithëse kemi thënë që janë seri tetori, në Shtetet e Bashkuara të Amerikës do të jetë në dispozicion në SyFy duke filluar nga 23 shtatori (për disa ditë). Nëse seriali ka pritjen e pritshme të tij, do të përkthehet shpejt në Spanjisht. Pak enigmë, errësirë ​​dhe vampirë nga dora e Van Helsing, një personazh i cili tashmë ka marrë disa tituj filmi.

Emri nuk mbështet shumë, dhe ne nuk e dimë se si do ta sjellin atë në Spanjisht, por seria tregon mënyra, një detektiv me aftësi për të udhëtuar në kohë (nuk është mashtrim?) Dhe me pjesëmarrjen e Elijah Wood, duket se nuk ka sukses në curdling në ekranin e madh pasi është tipizuar në Zoti i unazave. Ai provon tani në ekranin e vogël, pavarësisht se nuk është protagonist i serialit. Isshtë bazuar në një roman me të njëjtin emër dhe do të mbërrijë më 20 tetor në BBC edhe pse pritet të mbërrijë edhe në Netflix.

  • Frekuenca

Versioni televiziv i një hiti tjetër në ekranin e madh, në këtë seri do të shohim lidhjet me të kaluarën përmes radios. Ai do të mbërrijë më 5 tetor përmes CW, dhe nëse arrin apo jo në Spanjë dhe vendet e tjera do të varet nga suksesi i saj, megjithëse diçka na tregon se ata do të vdesin për ta bërë këtë.

Seriali po krijon një zhurmë të madhe në Shtetet e Bashkuara, vendosur në një qendër tregtare ku njerëzit mund të rikrijojnë fantazitë e tyre përmes robotëve të ngjashëm me njerëzit. Do të ketë artistë të vërtetë në kast si Anthony Hopkins dhe Ed Harris. Ai do të mbërrijë më 2 tetor nga dora e HBO, megjithatë, nuk do të duhet shumë kohë për t'u shfaqur në Spanjë përmes Movistar + ose ndonjë alternative, cilësia e serialit praktikisht është e garantuar. Bazohet në një libër me të njëjtin titull të suksesit të barabartë.

Thriller, Roman dhe Super Heronj

kafaz luke

I vendosur në Berlin, një seri krimi me spiunazh të përfshirë. Si gjithmone, fajin e ka CIA, agjencia qeveritare me përfaqësimin më të madh televiziv në histori. Komplotet e këtij lloji seriali dhe kthesat që merr jeta. Ai do të mbërrijë më 16 tetor përmes EPIX dhe nuk duket se do të përfundojë të përkthehet në Spanjisht.

Dy të rinj janë dëshmitarë të një vrasjeje, në stilin më të pastër Si të largohemi me vrasjen. Ngjarja që ata dëshmojnë i lë ata shumë më të shënuar nga sa mund të prisnin dhe fillon një spirale e sekreteve dhe fshehjeve që e ngurtësojnë komplotin. Ai do të mbërrijë nga Rrjeti i SHBA në 16 Tetor, dhe është një tjetër që nuk ka shumë synim të përfundojë në tregun Spanjoll.

Por çfarë kemi këtu ... Interpretimi i shumëpritur i njërit prej pjesëmarrësve në Daredevil, një tjetër nga seritë e Netflix në shoqërinë e Marvel. Do të ketë shumë kamera nga djalli i verbër, pa dyshim. Nëse keni ndjekur seritë e mëparshme, do ta dini se Luke Cage ka lëkurë "të pathyeshme" dhe forcë mbinjerëzore për shkak të eksperimentit tipik të dështuar. Tani ai do të luftojë krimin falë fuqive të tij, edhe pse në Daredevil ai preferon të fshihet pas banakut të tij të lokalit. 30 shtator në Netflix.

Gjithashtu nga Netflix, ai do të synojë ndërkombëtarisht. Do të tregojë historinë e Mbretëreshës Elizabeta II që nga fëmijëria e saj. Ata kanë përgatitur deri në gjashtë sezone, megjithëse nuk e dimë nëse do të arrijnë, kjo do të varet nga suksesi që supozojmë. Ai do të mbërrijë më 4 nëntor në Netflix.

Humori dhe tmerri

humor

Humori dhe temat në këtë seri ABC. Ndryshe nga Familja Moderne dhe seri të tjera konkurruese, në këtë rast pjesa më e madhe e aksionit do të jetë në një qytet të vogël. Duke filluar nga 11 Tetori në ABC. Pak shpresë se do të arrijë në Spanjë.

Keni nevojë për një hyrje? Duket se jo është koha të ndihmojmë të heqim qafe një vajzë të re nga zotërimi demonik. Bëni fjalë, priftërinj dhe shumë ujë të shenjtë për këtë seri klasike tmerri. Në FOX duke filluar nga 23 shtatori.

Tragjikomedia moderne me disa protagonistë, ata do të tregojnë problemet e përditshme të disa njerëzve, një vështrim metaforik në rutinë, por si gjithmonë, një zinxhir interesant është i fshehur që përfundon duke i bashkuar ata. Në NBC duke filluar nga 20 shtatori.

Një komedi rreth një shoqatë e vogël ndihme për njerëzit që janë rrëmbyer? Pa shaka, TBS po përgatit dhjetë episode të këtij seriali të çuditshëm që do të dalë në treg më 31 tetor dhe premton të qeshura të pakuptimta.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

bool (e vërtetë)