E gjithë kjo është prezantuar nga Nintendo në konferencën e saj E3

E3 na lë, ka qenë e shkurtër, por intensive, megjithatë, ne nuk do të përshëndeteshim pa ju thënë të gjitha lajmet që N i madh i Japonisë na kishte lënë ... apo jo? Ja përse ne do të bëjmë një përmbledhje të vogël të asaj që ata na paraqitën natën e kaluar në ngjarjen e tyre në internet, ku u pa një i njohur i vjetër, dhe një tjetër që nuk ishte aq i njohur. Pa dyshim, Nintendo Switch ishte protagonisti kryesor i kësaj ngjarjeje.

Duke u nisur nga supozimi se Nintendo Spotlight (siç quhet ngjarja Nintendo në E3) është vetë shumë i dobët, Ne nuk mund ta injorojmë punën e madhe që po bën firma japoneze në muajt e fundit, pavarësisht nga fakti që rrjedha e vogël e lojërave në Switch po rëndon progresin e saj.

Metroid Prime 4 ... shumë intriga

Ne fillojmë me një klasik pa paralele, Metroid kthehet në Nintendo, vjen në Switch me një rimorkio intriguese në të cilën e vetmja gjë që kemi parë është një katër e madhe dhe emri i lojës, duke e bërë të qartë se është në zhvillim dhe se do të arrijë në 2018 ... Por pse kaq pak informacion?

Pokemon Tournament DX për Nintendo Switch

Ne u paralajmëruam se do të kishte Pokemon në Nintendo Switch, dhe kjo është se firma japoneze nuk do të ishte aq e pakujdesshme për të mos përfituar nga pata që vendos vezët e arta. Loja do të dalë në tastierë më 22 shtator dhe premton të jetë një RPG e veçantë me një faktor të rëndësishëm për sa i përket betejave.

Riprodhohet Super Mario Odyssey

Lojë tre-dimensionale e Mario Ai gjithashtu do të mbërrijë në tastierë më 27 tetor, shumë më herët sesa pritej dhe duke përfituar nga një epokë klasike e publikimeve të reja. Ne kemi qenë në gjendje të shohim një dinozaur të madh që na ka lënë të tronditur, dhe që ka pak ose aspak të bëjë me temën që ka shoqëruar Mario-n e mirë deri më tani. Sidoqoftë, udhëtimi midis dimensioneve dhe me sa duket edhe në kohë do të ketë një draft më të rëndësishëm nga sa mund ta imagjinojmë. Trueshtë e vërtetë që më në fund kemi qenë në gjendje ta shohim lojën në mënyrën më të mirë, domethënë si do të jetë loja gameplay e vërtetë, dhe është gjithçka që mund të prisni, një lloj Super Mario 64 i rinovuar siç duhet. Nëse kemi diçka të qartë, do të thotë që nuk do ta shpëtojmë Peach-in përgjithmonë.

Rocket League vjen në Nintendo Switch

Nuk kemi absolutisht asgjë për të paraqitur në këtë lojë video që po shkakton sensacion në secilën platformë që mbërrin. Pa dyshim, Nintendo Switch mund të jetë një shoqërues i përsosur për të Rocket League, dhe si mund të ishte ndryshe, do të ketë objekte dhe automjete ekskluzive që do të bëjnë referenca në universin Nintendo. Karakteristika e tij portative do t'i japë një kuptim të ri Rocket League, Ajo për të cilën nuk jemi shumë të qartë është se si do të funksionojë, pavarësisht nga fakti se ato sigurojnë a ndër-platforma (Ju mund të luani kundër përdoruesve të PC ose PS4 për shembull). Ne imagjinojmë se mënyra në internet nuk do të jetë e kufizuar vetëm në përdoruesit e Nintendo Switch. Pa dyshim, ne duhet t'i japim atij një votë të rëndësishme besimi. Do të arrijë brenda dimri i këtij viti 2017, ne imagjinojmë se në Krishtlindje.

Xenoblade Chronicles 2

Edhe njehere një RPG shumë interesante që vjen në një platformë Nintendo. Në këtë rast, ata nuk kanë bërë një shfaqje grafike shumë spektakolare, e cila pritet nga fuqia e konsolës, me pak fjalë. Sidoqoftë, bota e saj mbresëlënëse na ka lënë mjaft të magjepsur. Do të jetë çështje e pritjes për më shumë indikacione, megjithëse ata na kanë lënë një meze në formën e luftimeve të bazuara në kthesë dhe veprimeve të menjëhershme mjaft të shkëlqyera. Ata nuk kanë dhënë asnjë lloj date të lëshimit përtej dimrit 2017, kështu që ne japim dorëheqjen ndërsa jemi në zhvillim.

Prezantime të tjera në qendër të vëmendjes

  • Luftëtarët e Emblemës së Zjarrit: Një tjetër rimorkio shumë misterioze, e shpallur për vjeshtën e vitit 2017
  • Yoshi: Në zhvillim (2018)
  • Kirby: Në zhvillim (2018)
  • Kthimi i Metroid Samus: Për Nintendo 3DS më 15 shtator

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.