Nintendo Switch duket se është më i suksesshëm se Xbox One në Spanjë

Nintendo Switch

Spanja ka qenë gjithmonë një vend shumë bipolar sa i përket konzollave video, realiteti është se deri në mbërritjen e Sony PlayStation, dominimi i Nintendo ishte absolutAvis i rrallë shijoi një Sega Megadrive II, edhe Sega Dreamcast kaloi pa u vërejtur (kjo në të gjithë botën). Duopoli në vend është i qartë, Nintendo ose Sony janë fitues të qartë, dhe është që Microsoft nuk ka arritur kurrë që të arrijë me Xbox e saj fare.

Me këtë rast, analizat e para fillojnë të mbërrijnë dhe ato nuk pushojnë të na befasojnë, një tastierë po aq e diskutueshme Nintendo Switch duket se ka mundur Xbox One në shitje në Spanjë, një shifër jo shumë inkurajuese për Microsoft dhe që ne imagjinojmë se vazhdon të befasojë kompaninë japoneze.

Nintendo Switch Nintendo Switch

Gjatë sezonit të Krishtlindjeve, Nintendo Switch duket se ka arritur të mposhtë Xbox One pavarësisht çmimeve tërheqëse që ky i fundit i vuri në dispozicion në dyqane. Aq më shumë, sa që sipas informacionit nga GameReactor, Konsola e vogël hibride e Nintendo tashmë do të arrijë në 300.000 njësi të shitura në territorin kombëtar, shumë larg të dhënave të ofruara nga PlayStation 4, por interesante sa shpejt mund të ketë dëbuar Xbox në Spanjë.

Në fund të vitit, bazuar në shifrat në të cilat Gamereactor ka pasur qasje, Xbox One ishte në portat e 300.000 njësive, ndërsa Nintendo Switch përfundoi duke tejkaluar atë barrierë - LojëReaktori

Përveç kësaj, të dhënat e ofruara javë më parë tashmë raportuan se Nintendo Switch kishte tejkaluar Nintendo Wii si tastierë shtëpiake (pa llogaritur laptopë të tillë si Nintendo DS) që kishin shitur më shpejt në Spanjë. Por ajo e Spanjës nuk është një rast unik, Me sa duket Franca, vendi fqinj, do të jetë vendi tjetër ku Nintendo Switch tejkalon shumë Xbox One, në rast se dështimi i konsolës Microsoft nuk ishte konfirmuar ende.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.