Amazon Cloud Cam + Amazon Key: kombinimi perfekt

Nëse jeni një klient i rregullt i Amazon, do të keni parë se si pak nga pak gjigandi i tregtisë elektronike po hyn gjithnjë e më shumë në jetën tonë, por jo siç bën Google duke u përpjekur të dijë gjithnjë e më shumë për ne, por përpiquni të na lehtësoni ditën tonë për ditë. Djemtë nga Jeff Bezos kanë prezantuar Amazon Cloud Cam, një aparat fotografik që na lejon të dimë në çdo kohë se çfarë po ndodh në shtëpinë tonë dhe që gjithashtu na lejon të ruajmë të gjitha regjistrimet në re, ideal për të patur mundësi nga kudo në regjistrimet. Por nuk është funksioni i vetëm që na ofron Amazon Cloud Cam.

Kamerë Cloud Amazon mund të lidhet me bllokimin tonë inteligjent, kështu që sa herë që autorizojmë hyrjen në shtëpinë tonë, do të kemi në dispozicion imazhe hyrjeje. Flokët inteligjentë na lejojnë të lejojmë hyrjen në shtëpinë tonë në distancë përmes smartphone-it tonë, për të kryer një riparim, pastrimin e shtëpisë ... Ne mund të kufizojmë qasjen në një përdorim të vetëm, një përdorim periodik ose një përdorim të kufizuar në mot. Për më tepër, kur jemi duke pritur për një blerje nga Amazon dhe e dimë që nuk do të jemi në shtëpi, ne mund të ofrojmë paraprakisht, akses në dërgesë për të lënë paketën ose paketat në shtëpi.

Amazon Cloud Cam na ofron një Rezolucion i plotë HD, është projektuar për ambiente të brendshme, shikimi i natës, detektori i lëvizjes dhe tingulli i dyanshëm, në mënyrë që të mund të flasim me personin që më parë kemi lejuar të hyjë në shtëpinë tonë, nëse është kështu. Siç e përmenda më lart, shërbimi i ruajtjes së Amazon na lejon të regjistrojmë imazhe nga deri në 3 kamera në kohë reale dhe t'i ruajmë ato në re falas nga 24 orët e fundit. Nëse duam të ruajmë më gjatë, do të duhet të kalojmë në arkë dhe të paguajmë nga 7 deri në 20 dollarë në muaj.

Kjo aparat fotografik është i pajtueshëm me Alexa të Amazon. Nëse kemi edhe një Amazon Echo Show, pajisja me një ekran të integruar 7-inç, ne mundemis kanë qasje nga pajisja në të gjitha regjistrimet, një qasje që ne gjithashtu kemi përmes smartphone-it tonë. Çmimi i kamerës është 120 dollarë, një çmim më shumë sesa i rregulluar nëse e krahasojmë me kamerat inteligjente që gjenden aktualisht në treg dhe çmimi i të cilave nuk bie kurrë nën 150 dollarë për modelet me më pak karakteristika.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.