Logitech BRIO, kamera e re Logitech që regjistron në formatin 4K

Logitech BRIO_2

Logitech sapo prezantoi të vetat Webcam më i fuqishëm. Ne flasim për Logitech BRIO, një pajisje e drejtuar për detyra shtëpie, transmetues, YouTubers dhe vlogger që kërkojnë një kamerë të nivelit të lartë.

Dhe është se kamera e re e internetit e prodhuesit zviceran spikat për të patur një sërë karakteristikash që e bëjnë atë një nga opsionet më të mira në treg: Cilësia e videos 4K Ultra HD, Zmadhimi 5x, mbështetja për Windows Hello dhe aplikacionet e njohjes së fytyrës, dhe teknologjia LogitechRightLight me modalitetin HDR. 

 Kjo është kamera e re Logitech

Logitech Brio në profil

Kjo kamera e fuqishme në internet ju lejon të regjistroni video, transmetoni, transmetoni dhe mirëmbani konferenca video dhe mundësi të tjera me cilësi të jashtëzakonshme. Teknologjia LogitechRightLight ju lejon të përshtatni cilësinë e regjistrimit sipas kushteve të ndriçimit, ideale për zonat ku ka kontrast të lartë ose sfondi është shumë i ndritshëm. Dhe duke marrë parasysh që ka tre fusha shikimi (65º, 78º ose 90º) ju lejon të përshtatni regjistrimin për t'u përqëndruar në zonën që na intereson më shumë.

“Logitech ka shpërndarë kamerë udhëheqëse në treg për 20 vjet. Me BRIO qëllimi ynë ishte të krijonim një kamera në internet të dizajnuar në mënyrë elegante që kushdo me interes të lartë për video me cilësi të lartë mund të dëshironte ", zare Scott Wharton, Zëvendës President dhe Drejtor i Përgjithshëm i kategorisë së Bashkëpunimit Video në Logitech. "Logitech BRIO i çon kamerat në një nivel tjetër me përvojën e saj krejtësisht të re dhe të pashembullt të videos, qoftë për konferenca video në punë, transmetim të drejtpërdrejtë të një ngjarjeje, apo regjistrim në cilësi profesionale 4K." 

Ashtu siç pritej Logitech BRIO është i pajtueshëm me të gjitha aplikacionet e njohura  si për individë ashtu edhe për profesionistë, përfshirë këtu Skype për çertifikatat e pajtueshmërisë së biznesit dhe Cisco, si dhe shërbime cloud nga Programi i Partnerit Logitech, duke përfshirë pesha të rënda si BroadSoft, Vidyo ose Zoom.

Çmimi dhe disponueshmëria

Webkamera e nivelit të lartë Logitech BRIO është tashmë e disponueshme në treg dhe mund ta blini me një çmim prej 239 euro. Një çmim i lartë por që nuk duket i tepërt duke marrë parasysh mundësitë e ofruara nga kjo zgjidhje e re Logitech.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.