Kamera vëzhgimi video me mbrojtje 360

Kamera vëzhgimi video 360

Kamerat e mbikëqyrjes video me mbrojtje 360 ​​ju lejojnë të kontrolloni dhe inspektoni një sërë objektesh më të mëdha në një ndërtesë, duke veçuar pamjet e tyre dhe duke zmadhuar për të zbuluar detaje të imëta të tyre, pa humbje të cilësisë së imazhit.

Çfarë është kamera e mbikëqyrjes video 360?

Një aparat fotografik 360-shkallë është një pajisje e re teknologjike që ka aftësia për të marrë fotografi ose regjistruar video përmes lenteve me kënd të gjerë, të cilat kapin mjedisin si nga përpara dhe nga pas, përveç që përfshijnë anët, tavanin dhe dyshemenë e mjedisit nën vizionin tuaj.

L Movistar Prosegur Alarmet e kamerave janë përdorur si pjesë e sistemeve të tyre të sigurisë për të arrijnë një kënd më të madh të mbrojtjes, pikërisht sepse ato janë më të plota dhe përfshijnë një levë kontrolli që mund të manipulohet nga celulari përmes një aplikacioni dhe lidhjes Wi-Fi.

Në këtë mënyrë, ju do të jeni në gjendje të vizualizoni gjithçka që ndodh brenda shtëpisë, zyrës ose biznesit tuaj nga çdo vend tjetër ku jeni.

Avantazhet e këtij lloji të kamerave

kamera e mbikqyrjes video

Duke pasur një kamerë mbikëqyrjeje video 360 ° ju shijoni zhytjen maksimale në mjedis, duke parë foto ose video nga këndvështrimi i pajisjes përsa i përket lartësisë dhe kthimit të saj sipas dëshirës tuaj për të kapur me përpikmëri çdo cep të pronës tuaj, përveç kësaj:

 • Ju do të jeni në gjendje të përdorni fotot dhe videot drejtpërdrejt që janë ruajtur në re, për t'i përdorur ato në rast se janë të nevojshme si provë e krimit ose pushtimit.
 • Shumë prej tyre kanë audio dykahëshe si pjesë e funksionit të tyre të dëgjimit të fjalës, të cilat mund të jenë jetike në raste emergjencash. Ky funksion ju lejon gjithashtu të komunikoni me fëmijët tuaj, të afërmit e moshuar ose kafshët shtëpiake, në mënyrë që të siguroheni se janë mirë.
 • Ekzistojnë modele dhe dizajne të ndryshmes, e cila lejon jo vetëm fiksimin e tyre në një mur, por edhe përdorimin e tyre celular, për tu vendosur në mënyrë diskrete në çdo ambient që dëshironi të monitoroni.
 • Duke pasur Këndi 360º ju ofron një pamje panoramike të plotë, duke zvogëluar nevojën për të përdorur shumë kamera të tjera, për t'i dhënë mbulim të plotë një ambienti.
 • Ato janë të pajisura me teknologji LED infra të kuqe në mënyrë që të vlerësoni të gjitha ngjarjet e kapura prej tyre, edhe nëse dritat janë të fikura.
 • Kontrolloni të gjithë aktivitetin e pronës tuaj pa lënë shtratin tuaj ose duke qenë i pranishëm në vend; meqenëse Movistar Prosegur Alarmas ju ofron një aplikacion celular të lidhur me kamerat tuaja të mbikëqyrjes video me mbrojtje 360, të cilën mund ta përdorni thjesht duke pasur qasje në internet dhe duke pasur Wi-Fi.
 • Privatësia juaj do të garantohet nga këto kamera të teknologjisë më të fundit, pasi që vetëm personat e autorizuar do të kenë akses tek ata dhe informacioni i tyre udhëton në një formë të koduar për të shmangur incidencën e bllokadave ose sulmeve kibernetike.
 • Aplikacioni i inkorporuar nga Movistar Prosegur Alarmas do të jetë një aleat i shkëlqyeshëm, pasi që përmes tij mundenido të merrni njoftime që tregojnë ndonjë aktivitet të pazakontë; Ju mund të përdorni regjistrimet e regjistruara gjatë 30 ditëve të fundit dhe madje t'i shkarkoni dhe t'i ndani ato.
 • Zmadhimi i kamerave 360 ​​gradë është i pabesueshëm, kështu që ju do të vlerësoni në detaje fytyrat ose çdo aspekt tjetër që tërheq vëmendjen tuaj.

Siguria në detaje

Pa dyshim, kamerat e mbikëqyrjes video me mbrojtje 360 ​​janë pajisjet më të reja që do të gjeni sot për të plotësuar sistemin tuaj të alarmit; Me ta është e mundur të bëni një turne virtual brenda një mjedisi, thjesht duke i vendosur në një lartësi të përshtatshme dhe në një pozicion që lejon kapjen e numrit më të madh të këndeve.

instalimi i kamerës

Vizioni i arritur nga kamera ofron të njëjtën përvojë sikur të ishit duke vizituar fermën, përveç mundësisë së zmadhimit për të marrë fotografi ose regjistruar video, nëse është e nevojshme.

Shumë përdorues kanë vendosur të përdorin këtë lloj aparati celular si pjesë e sistemit të tyre të alarmit; pikërisht për shkak të saj shkathtësia, cilësia e imazhit dhe mundësia e interkomunikimit.

Isshtë opsioni më i mirë, pasi ka lente me hapje 72º dhe rrotullim 2º, me të cilat mund të zhvendoset përreth kapni detaje të vogla në hapësira të mëdha, zoom në imazh në mënyrë që të detajojë çdo aspekt që konsiderohet i dyshimtë dhe të lajmërojë autoritetet kompetente në kohën e duhur.

Nëse dëshironi të jetoni të qetë dhe të mbroni sigurinë e të afërmve ose punonjësve tuaj, si dhe të parandaloni që prona juaj të cenohet nga kriminelët, në Movistar Prosegur Alarmas do të gjeni një çantë që plotëson nevojat dhe buxhetin tuaj.

Rekomandohet që të keni të paktën një nga këto kamera mobile, në mënyrë që të keni në duar të gjithë kontrollin e sigurisë tuaj, pavarësisht nëse jeni në pronë apo jashtë saj.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.