Karakteristikat e tabletave dhe telefonave inteligjentë Haier

Kompania Haier sapo ka lansuar një seri pajisjesh portative me ngjashmëri (të paktën të jashtme) të disa prej modeleve të Apple. Ata janë në grupin e modeleve të reja: tabletë Haier Pad711 Mini, ngjyra e zezë dhe ekrani 7 inç, Haier Pad1012 Maxi, me ngjyrë të bardhë dhe 10 inç në madhësi, Telefoni Haier PAD511, një telefon inteligjent i zi. Të gjithë kanë sistem operativ Android 4,0 Ice Cream Sandwich dhe panelet janë të tipit LCD kondensues, të ndjeshëm ndaj shumë prekjeve, por në madhësi dhe rezolucione të ndryshme.

Të dy tabletat ndryshojnë nga njëra-tjetra për nga karakteristikat e tyre ekranet. Modeli më i vogël ka 7 inç me një rezolucion prej 1024 X 600 pikselë dhe modeli 10 inç ka 1024 X 768. Një ndryshim tjetër është aparat fotografik që ato sjellin, pasi që Maxi përfshin një në pjesën e pasme të 0,3 megapikselë dhe Mini vjen me dy, një pjesën e pasme prej 2 megapikselë dhe një para ose përpara prej 1,3 megapikselë. bateri Të dy janë jon litium dhe mund të karikohen përmes portës USB, duke siguruar autonomi identike: deri në 6 orë në përdorim dhe 119 në gatishmëri.

Specifikime të tjera të përbashkëta është se Haier Pads kanë memorie 8 GB, e cila mund të zgjerohet me karta microSD, dhe procesador Cortex A8 bërthamë e dyfishtë, me shpejtësi 1 Ghz. Ata kanë një portë USB, fole kufjesh dhe qasje në internet Wi-Fi.

Smartphone i kësaj treshe ka një ekran LCD 5,3 inç dhe një rezolucion prej 960 X 540 pixel. Kamera kryesore është pjesa e pasme, me 8 megapiksel dhe një blic LED. Ka teknologji 3G, Bluetooth, Navigator GPS, Procesor dual-core Qualcomm MSM8660, 1 GB memorie dhe vend i microSD.

Fuente: Eksperti juaj


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.