Kopertina e Homem Gimbal

Rishikimi i Hohem iSteady Mobile + Gimbal

Ne kemi qenë në gjendje të testojmë gimbalin Hohem, aksesorin e modës për ata që duan të bëjnë një hap në cilësi në videot e bëra me telefona inteligjentë

Si të instaloni dhe konfiguroni Google Home

Me këtë udhëzues të thjeshtë, ne do të shpjegojmë se si të konfigurojmë dhe instalojmë Google Home për shtëpinë tonë inteligjente dhe të përfitojmë sa më shumë prej tij.

Microsoft Word

Si të rikuperoni një skedar të fshirë Word

Mos gjetja e një skedari në kompjuterin tonë mund të jetë një dramë fillimisht nëse nuk ndjekim hapat që ju tregojmë në këtë artikull për të qenë në gjendje ta rikuperoni atë shpejt.

Mbulesa Arbily G9

Rishikimi i kufjeve Arbily G9

Ne kemi testuar kufjet pa tel Arbily G9 për disa ditë. Tingull i fuqishëm dhe cilësor, dizajn elegant dhe një çmim special i rekomanduar me zbritje.

Rrënjë Android

Si të di nëse jam rrënjë

Zbuloni këtë përzgjedhje të aplikacioneve në Android që do të na ndihmojnë të dimë nëse jemi apo jo rrënjë në telefon për t'i pasur gjithmonë këto informacione.

adware

Si të hiqni adware

Gjeni se çfarë është adware dhe si mund ta eleminojmë atë nga kompjuteri ynë ose telefoni celular në çdo kohë për të shmangur problemet.

Gjeni dikë në internet

Si të gjesh dikë në internet?

Zbuloni faqet më të mira në internet me të cilat mund të gjeni dikë në Internet në një mënyrë të thjeshtë dhe efektive në disa hapa.

Mbulesa Origem HS-3

Analiza e kufjeve Origem HS-3

Kufjet perfekte për sporte në natyrë, zë me cilësi të lartë HDR dhe kapje të rehatshme në mënyrë që të mos bien ose të lëvizin.

Instagram

Si të gjeni dikë në Instagram

Zbuloni të gjitha mënyrat për të gjetur dikë në Instagram dhe atë që duhet të mbani mend kur kërkoni llogarinë në Instagram të një personi

España

Ku të lexoni libra në internet

Nëse jeni duke kërkuar se ku mund të gjeni libra në format dixhital, në këtë artikull ne ju tregojmë se cilat janë faqet e internetit më të mira për të lexuar libra në internet.

Skype

Si funksionon Skype

Gjeni cilat janë funksionet më të rëndësishme në Skype për të mësuar se si ta përdorni aplikacionin në kompjuterin ose smartphone-in tuaj në një mënyrë të thjeshtë.

Energjia Sistem Urban 4

Analiza e kufjeve Energy Sistem urban 4

Urban 4 nga Energy Sistem, dizajn i bukur me ngjyra, teknologji moderne për të na ofruar cilësinë më të mirë të zërit, autonomi të mirë dhe një peshë shumë të lehtë.

Skype

Si të krijoni një llogari Skype

Gjeni të gjitha mënyrat për të krijuar një llogari Skype në kompjuterin tuaj ose smartphone dhe si të ndryshoni informacionin e llogarisë tuaj.

Fjalë

Si të bëni indekse në Word

Zbuloni mënyrën në të cilën mund të krijojmë indekse në një dokument në Word dhe mënyrën në të cilën mund të rregullojmë pamjen e tyre për një përdorim më të mirë të tyre.

HBO

Si të çabonoheni nga HBO

Nëse sapo Game of Thrones ka mbaruar, ju mendoni se ka ardhur koha të anuloni pajtimin tuaj në HBO, në këtë artikull ne ju tregojmë të gjitha hapat që duhet të ndiqni.

Pamja e Energjisë Tablet 10 Pro 4

Si të pastroni ekranin e tabletës

Zbuloni se si të pastroni ekranin e tabletës tuaj në mënyrë korrekte për të hequr gjurmët e gishtërinjve, pluhurin, njollat ​​dhe për të shmangur gërvishtjet. Çfarë produktesh duhet të përdorni?

PDF

Si të redaktoni një dokument PDF

Ne ju tregojmë opsionet më të mira për të redaktuar një PDF nga kompjuteri juaj: faqet e internetit, programet dhe më shumë. Mësoni se si të modifikoni një dokument PDF këtu.

pdf

Si të shkruajmë në një PDF

Shkrimi në një PDF është një proces shumë i thjeshtë. Zbuloni aplikacionet më të mira për celular dhe kompjuter për të redaktuar dhe shkruar dokumente PDF.

Uber

Si të përdorni Uber

Ne shpjegojmë shpejt dhe lehtë hapat që duhet të ndiqni për të përdorur Uber, alternativa më e lirë për taksinë. Merrni 5 € për udhëtimin tuaj të parë.

vinilet e pastra

Si të pastroni të dhënat e vinilit

Ne ju mësojmë se si të pastroni siç duhet të dhënat e vinilit në mënyrë që të mos i dëmtoni ato. Shmangni kërcimet dhe prishuni duke qenë të ndyrë.

Sondazhet shtohen në Instagram Stories

Si të hiqni ndjekësit në Instagram

Mësoni më shumë rreth veçorisë së heqjes së ndjekësve në Instagram. Si të heq ndjekësit dhe cilat janë pasojat e bërjes së kësaj në llogarinë time.

Rishikimi i fshesës me korrent Conga 3090

Ne kemi testuar fshesën me korrent Conga 3090, një fshesë me korrent që gjithashtu pastron shtëpinë për ne dhe që ka lundrim lazer në mënyrë që të mos përplaset me ndonjë mobilje

Hapni skedarët CBR në Windows

Si të hapni skedarët CBR

Zbuloni aplikacionet më të mira për të hapur skedarët CBR, si për PC, Windows, Mac, iOS ose Android. Si hapen këto skedarë?

CC dhe KB në Gmail

Çfarë do të thotë CC dhe CCO

Gjeni se cilat janë ato, si përdoren dhe ndryshimet midis CC dhe Bcc në një llogari emaili në Gmail ose platforma të tjera emaili.

Tabletat e gamës Alcatel 1T

Si të formatoni tablet Android

Zbuloni mënyrat se si mund të formatoni një tabletë Android. Lëreni në fabrikë në mënyrë që të shkojë më shpejt dhe pa gabime. A dini si ta formatoni tabletën tuaj?

Ndaj dokumentin PDF

Si të ndash një PDF

Mësoni të ndani një PDF në disa pjesë, ose të nxirrni faqe prej tij, me këtë udhëzim të thjeshtë dhe pa nevojën e instalimit të ndonjë programi.

icloud

Si të përdorni iCloud

Ne ju mësojmë se si të përdorni iCloud nga çdo pajisje në një mënyrë të thjeshtë. A i dini avantazhet që iCloud ka? Zbuloni ato këtu.

Si të mbyllni aplikacionet në Android

Si të hiqni viruset në Android

Zbuloni të gjitha mënyrat për të hequr një virus në Android. Nga restaurimi, heqja e aplikacioneve te përdorimi i modalitetit të sigurt në telefon.

Fjalë në PDF

Si ta ktheni Word-in në PDF

Zbuloni të gjitha mënyrat se si të keni mundësi të shndërroni një dokument word në një skedar PDF, si në internet ashtu edhe në programe si Microsoft Word.

Si ta ktheni një imazh në një ikonë

Shndërrimi i një imazhi në një ikonë për të personalizuar kopjen tonë të Windows është një proces shumë i thjeshtë që ne e detajojmë në këtë manual.

PDF në Word

Si ta konvertoni PDF në Word

Zbuloni të gjitha mënyrat për të kthyer një PDF në Word. Të gjitha mënyrat, nga faqet e internetit, Google Docs ose Adobe Acrobat shpjegohen hap pas hapi.

pdf

Si të kompresoni një PDF

Zbuloni të gjitha mënyrat për të kompresuar një PDF në kompjuterin tuaj, nga faqet në internet te Adobe Acrobat Pro për të parë në Mac.

Logoja e Twitter

Si të fshini një Tweet

Kur shkruani një cicërimë për të cilën më vonë pendoheni, gjithmonë mund ta fshini. Ne ju tregojmë se si të fshini një cicërimë

shndërrimi i videos në GIF

Si ta ktheni videon në GIF

Zbuloni metodat më të lehta dhe më të shpejta për të kthyer çdo video në një GIF të animuar dhe të jeni në gjendje ta ndani atë në rrjetet tuaja sociale

NBA Falas Online

Si të shikoni NBA në internet falas

Zbuloni faqet më të mira në internet me të cilat mund të shikoni NBA në internet dhe falas në kompjuterin tuaj pa qenë e nevojshme të regjistroheni në to.

Logoja e Twitter

Si të fshini llogarinë tonë në Twitter

Ne do t'ju tregojmë se si të fshini një llogari Twitter sa më shpejt dhe më lehtë që të jetë e mundur në rast se doni të ndaloni përdorimin e rrjetit social. A e dini se si ta eliminoni atë?

Vazhdimësia e MacOS

Si të kopjoni dhe ngjisni në Mac

Ne ju tregojmë disa nga opsionet që kemi në dispozicion për të kryer detyrën e kopjimit dhe ngjitjes në Mac, si dhe një aplikacion specifik për të

Logoja e Twitter

Si të përdorni Twitter

Gjeni se si të përdorni Twitter: Krijoni një llogari, përdorni hashtags dhe përmend, fitoni ndjekës ose dërgoni mesazhe private në rrjetin social.

Numri i telefonit në Facebook

Si të bllokoni dikë në Facebook

Zbuloni mënyrat për të bllokuar dikë në Facebook pa e ditur ai ose një përdorues që nuk është shoku juaj.Cili është ndryshimi midis fshirjes dhe bllokimit?

klonon një hard drive

Si të formatoni një kompjuter

Zbuloni të gjitha mënyrat që janë aktualisht në dispozicion për të formatuar një kompjuter Windows ose një disk të ngurtë me lehtësi dhe shpejt

Serverat EMule

Lista e serverave Emule 2022 azhurnuar me servera plotësisht të garantuara. Gjeni se si ta mbani eMule tuaj të azhurnuar automatikisht ose manualisht.

re iCloud

Si të çlironi hapësirë ​​në iCloud

Nëse dëshironi të fitoni hapësirë ​​të lirë në llogarinë tuaj iCloud pa u detyruar të merrni më shumë hapësirë, këtu janë disa këshilla për ta arritur atë.

Si të shkëputni skedarët rar

Nëse jeni duke kërkuar për një aplikacion për të hapur skedarët tuaj në formatin RAR në PC tuaj, Mac, iPhone ose Android, atëherë ne do t'ju tregojmë se cilat janë më të mirat.

klonon një hard drive

Si të bëni kopje rezervë

Nëse dëshironi të dini se si të bëni kopje rezervë të smartphone, kompjuterit ose tabletës tuaj, në këtë artikull ne ju ofrojmë të gjitha metodat në dispozicion.