pdf

Si të kaloni nga PDF në JPG

Kalimi nga PDF në JPG është një proces shumë i thjeshtë që vështirë se kërkon njohuri të gjera të kësaj teme. Në këtë artikull ne ju tregojmë se si ta bëni atë.

Si të krijoni kodet QR

Si të krijoni një kod QR

Nëse kodet QR gjithmonë kanë tërhequr vëmendjen tuaj, por nuk keni pasur nevojë të bëni një, në këtë artikull ne do t'ju tregojmë se si të krijoni një kod QR.

Si të shikoni skedarët e fshehur

Të gjithë sistemet operative, pavarësisht nëse janë në një pajisje të lëvizshme, në një tastierë, në një televizor inteligjent ...

Zëvendësoni MacBook Air

Si të bëni një screenshot në Mac

Nëse akoma nuk i dini të gjitha mënyrat e mundshme që na ofron macOS kur bëni screenshot, përmes këtij artikulli do të lini dyshimet tuaja.

Çfarë është Chromecast?

Në këtë postim do të gjeni udhëzuesin përfundimtar për Chromecast dhe gjithçka që mund të bëni me këtë mjet të mrekullueshëm të Google.

Blloko numrin e telefonit

Si të bllokoni një numër telefoni

Si mund të bllokoni një numër telefoni. Zbuloni metodat për të bllokuar numrat e telefonit në Android ose iPhone tuaj në një mënyrë të thjeshtë.

Google Drive

Çfarë është Google Drive

Nëse ende nuk e dini se çfarë është Google Drive, në këtë artikull ne do t'ju tregojmë se çfarë është, për çfarë shërben dhe gjithçka që mund të bëni me të.

Si të verifikoni llogarinë tonë në Instagram

Njoftimet e rreme janë bërë një nga të këqijat e mëdha të rrjeteve sociale në dy vitet e fundit. Dhe unë them në këto dy vitet e fundit, Nëse më në fund e keni inkurajuar veten për të verifikuar llogarinë tuaj në Instagram, në këtë artikull ne ju tregojmë të gjitha hapat që duhet të ndiqni për të qenë në gjendje ta bëni atë shpejt.

dronë të luftrave të yjeve

Star Wars Drones Analiza

Si një adhurues i mirë i sagës së Luftërave të Yjeve, prova e këtyre dronëve ka qenë diçka e veçantë. Mos…

Shtesat e vjetra të Firefox tashmë kanë një datë skadence

Fillimi i Firefox Quantum, riparimi i fundit i madh i shfletuesit Mozilla Foundation, doli në treg vitin e kaluar, me Fondacionin Mozilla, i cili zotëron shfletuesin Firefox, sapo ka lëshuar një deklaratë që njofton datën e skadimit të shtesave të vjetra

Imazhi Gmail

Gmail për Android tashmë na lejon të anulojmë dërgimin e postave elektronike

Me siguri që i ka ndodhur më shumë se njërit prej jush që para se të lexoni një email për të kontrolluar nëse ishte shkruar në mënyrë korrekte dhe se i tregonte të gjitha Edhe pse me një vonesë të gjatë, dhe pasi ishte në dispozicion në Android, Gmail për Android më në fund na lejon të anulojmë dërgimin e postave elektronike të dërguara tashmë

Si të instaloni dhe menaxhoni temat në Google Chrome

Kur bëhet fjalë për personalizimin e shfletuesve tanë, Google Chrome është praktikisht i vetmi shfletues që na lejon ta bëjmë këtë, të paktën me ngjyra të tjera përveç instalimit dhe menaxhimit të temave në Google Chrome për të personalizuar shfletuesin tonë është një proces shumë i thjeshtë që ne e detajojmë më poshtë.

WhatsApp në iPhone

Si të rikuperoni një llogari të pezulluar WhatsApp

Platforma e mesazheve WhatsApp është bërë mjeti kryesor i komunikimit për miliona përdorues. Pavarësisht nga të metat që kemi Nëse kemi parë se si është bllokuar llogaria jonë në WhatsApp, për çfarëdo arsye, në këtë artikull ju tregojmë se si mund ta rimarrim lehtë atë

Kjo video na tregon iPhone 2018 të ri në funksionim

Për javën e parë të shtatorit, ndoshta më së voni javën e dytë, kompania me bazë në Cupertino do të prezantojë gamën e re të iPhone, kështu mund të duken modelet e reja të iPhone 2018 nëse konfirmohen thashethemet në lidhje me këtë pajisje

Firefox 51

Firefox do të heshtë zërin e videove që luajnë automatikisht

Me siguri në më shumë se një rast, ju keni pasur një frikë të mirë kur shihni se si një tingull misterioz ka filluar të dalë nga altoparlantët tuaj, pa Azhurnimi tjetër i shfletuesit Mozilla Foundation Firefox nuk do të luajë automatikisht videot e faqeve të internetit që ne vizitojmë që e kanë të aktivizuar tingullin.

Si të ndryshoni rreshtat sipas kolonave në Microsoft Excel

Kur bëni ndonjë lloj grafiku (bazuar në të dhëna të ndryshueshme), statistika të probabilitetit, kontrolle, kërkime midis fletëve të ndryshme, kërkoni Nëse gjithmonë keni menduar nëse mund të ndryshoni rreshta për kolonat në një fletëllogaritje, përgjigjja është po dhe ne ju tregojmë se si të beje.

krom

Si të ndryshoni vendndodhjen e dosjes së shkarkimeve në Google Chrome

Në vitet e fundit, Google Chrome është bërë shfletuesi më i përdorur në botë, në platformën Android (është instaluar në një farë mënyre) Ndryshimi i vendndodhjes së dosjes së shkarkimit në kopjen tonë të Google Chrome është një proces shumë i thjeshtë që ne e detajojmë në Ky artikull.

Dritaret 10

Si të kaloni shpejt midis llogarive të përdoruesve të Windows 10

Kur një kompjuter përdoret nga disa njerëz, qoftë në punë ose në shtëpi, gjithmonë rekomandohet që çdo person që e përdor atë, Çdo version i ri i Windows, na ofron mënyra të reja për të kaluar në mes të llogarive të ndryshme të përdoruesve që kemi krijuar në ekipi.

Vonesat në prodhimin e Tesla Model 3

Tesla shënon 5.000 Model 3 në javë

Tesla arrin qëllimin për të prodhuar 5.000 Model 3 në një javë. Pas muajsh vonesash, Tesla më në fund po arrin synimin e saj të prodhimit Model 3.

Telefoni inteligjent i kyçur

Si të di nëse celulari im është falas

A është celulari im falas? Ne ju mësojmë të dini shpejt nëse smartphone-i ynë është falas, ose është i lidhur me një operator, ai është një faktor vendimtar kur bëhet fjalë për të qenë në gjendje ta përdorim atë me operatorë të tjerë ose nëse kemi ndërmend ta shesim atë.

Numri i telefonit në Facebook

Facebook do të heqë pjesën e trendeve

Facebook do të heqë seksionin e trendeve këtë javë. Po vjen fundi i sektorit të trendeve të rrjetit social, i cili tashmë po punon për zgjidhje të reja.