Spotify ka 75 milion abonentë

Shërbimi streaming muzikor Spotify, ka njoftuar se tashmë ka 75 milion abonentë, ndërsa numri i përdoruesve të versionit falas arrin 99 milion.

telegram

Rusia intensifikon bllokadën e Telegramit

Bllokada e Telegramit në Rusi intensifikohet me masa të reja. Mësoni më shumë rreth masave të reja që ata kanë marrë në vend për të parandaluar përdoruesit të kenë qasje në aplikacion.

Suksesi në Twitter në 2009

Si të ndryshoni fjalëkalimin tuaj në Twitter

Ndryshimi i fjalëkalimit tuaj në Twitter është një proces shumë i thjeshtë që do të zgjasë vetëm disa minuta. Në këtë artikull ne ju tregojmë se si mund ta ndryshojmë fjalëkalimin e Twitter

Analiza e fluturimit automatik të VR

Zbuloni VR Drone Autoflight, një dron iniciues me një aparat fotografik me kënd të gjerë HD, syze FPV dhe një bateri fluturimi 15 minutëshe për vetëm 199 €. Ka gjithashtu një buton automatik të uljes dhe ngritjes, kontroll absolut, 2 shpejtësi fluturimi dhe modalitetin e akrobacisë. Këtu është rishikimi i plotë me analizën tonë.

Cambridge Analytica

Cambridge Analytica mbyllet përgjithmonë

Cambridge Analytica mbyll dhe ndërpret aktivitetin e saj përgjithmonë. Zbuloni më shumë rreth mbylljes përfundimtare të kompanisë pas skandalit të saj me Facebook.

Nokia

Nokia X do të prezantohet më 16 maj

Nokia do të prezantojë zyrtarisht Nokia X më 16 maj. Mësoni më shumë rreth telefonit të parë të markës që përdor notch, i cili do të mbërrijë për disa javë.

Spotify

Spotify rrit çmimin e normave të tij në Norvegji

Spotify njofton një rritje çmimi për normat e saj në Norvegji. Zbuloni më shumë rreth rritjes së çmimeve të firmës në vendin Skandinav. Diçka që ata nuk e përjashtojnë ta bëjnë edhe në vendet e tjera.

Coinbase

Coinbase bllokon llogarinë WikiLeaks

WikiLeaks nuk do të jetë më në gjendje të përdorë llogarinë tuaj Coinbase. Zbuloni më shumë rreth këtij bllokimi që dëmton financimin e WikiLeaks dhe që ju duhet të gjeni mënyra të reja të financimit.

Robot Daisy Apple

Daisy: Roboti i ri i Apple që shkatërron iPhone-ët

Daisy: Roboti Apple që shkatërron 200 iPhone në orë. Zbuloni më shumë rreth këtij roboti Apple detyra e të cilit është të ndajë përbërësit e vlefshëm të telefonave dhe kështu të riciklohet në mënyrën më të mirë.

Ne analizojmë Energy Party 6, alternativën Energy Sistem për të organizuar partitë tuaja

Me një dizajn të fuqishëm dhe agresiv, të shoqëruar nga një grusht të mirë të dritave LED, ne do të analizojmë Energy Party 6 në detaje, të qëndrojmë me ne dhe të zbulojmë se çfarë e bën këtë kullë tingulli kaq të veçantë, e dizajnuar të jetë e gjithanshme dhe mbi të gjitha e animuar , ne nuk kemi parë diçka të tillë për një kohë të gjatë.

Si të merrni muzikë pa të drejta për videot tuaja

Uebfaqet që ofrojnë muzikë pa të drejta mbretërore janë bërë të njohura në internet për shkak të suksesit të YouTube dhe fitimit të parave të tij, sot ne ju sjellim disa nga faqet më të njohura për të marrë muzikë falas.

Shkarkoni një kopje të të gjitha të dhënave tona në Facebook

Pas skandalit të Cambridge Analytica, ne duhet të ndalemi të mendojmë se çfarë di vërtet Facebook për ne. Nëse akoma nuk e dini, atëherë do t'ju ndihmoj të hiqni verbërimin që të mund të shkarkoni një kopje të të gjitha të dhënave tona në Facebook dhe të filloni të dridheni.

Menaxherët e fjalëkalimeve

Menaxherët më të mirë të fjalëkalimeve

Po kërkoni menaxherin më të mirë të fjalëkalimeve? Futni dhe zbuloni 5 më të mirat për të mbajtur fjalëkalimet tuaja të sigurta dhe të sinkronizuara midis pajisjeve.

Lëshimi i PlayStation 5 është larg së ndodhurit

Përkundër faktit se disa thashetheme sugjerojnë që Sony mund të nisë gjeneratën e pestë të PlayStation vitin e ardhshëm ose në fund të këtij viti, gjithçka duket se tregon se do të duhet të presim të paktën edhe disa vjet të tjera.

Si të pastroni historinë e Google

Si të pastroni historinë e Google

Nëse shqetësoheni për privatësinë e Google dhe dëshironi të fshini të gjithë historikun që Google ka ruajtur për ju, më poshtë ju tregojmë të gjitha hapat që duhet të ndiqni për të qenë në gjendje të fshini historinë e Google. Eliminoni çdo gjurmë nga ju në Internet, vendndodhje, aplikacione dhe më shumë!

Stilolaps Olympus E-PL9

Olympus PEN E-PL9 mbërrin zyrtarisht në Shtetet e Bashkuara

Më në fund, pas një vonese prej dy javësh, Olympus PEN E-PL9 mbërrin zyrtarisht në Shtetet e Bashkuara. Përdoruesit në vend tashmë mund të bëjnë me këtë aparat fotografik që shquhet për dizajnin e saj retro dhe ka funksione të tilla si regjistrimi 4K.

Shkarkoni skedarë torrent

Klienti më i mirë i torrentit

Nëse jeni duke kërkuar për një klient torrent për të shkarkuar këto lloje skedarësh, më poshtë ju tregojmë se cili është klienti më i mirë i torrentit i disponueshëm në treg dhe se ai është gjithashtu multiplatform.

MacBook

Apple do të përdorë procesorët e saj në Mac

Apple po largohet nga Intel dhe do të përdorë procesorët e saj në Mac. Zbuloni më shumë rreth planeve të kompanisë për të filluar përdorimin e procesorëve të saj në kompjuterët e saj.

Analiza e Kutisë 9 të Muzikës Energjetike

Energy Music Box 9 është një altoparlant interesant që me vetëm 90 € na ofron 40 W energji dhe një lidhje interesante përmes Bluetooth, USB, microSD, FM Radio ose Audio-in. Në dispozicion në dy ngjyra (e zezë dhe e bardhë) dhe me një dizajn minimalist është një mundësi e madhe për para. Tingull cilësor

Spotify

Spotify fillon testimin me ndihmësin e vet të zërit

Spotify po teston asistentin e vet të zërit. Mësoni më shumë rreth planeve të platformës streaming që tashmë paraqet asistentin e saj të parë që do ta bëjë përdorimin e aplikacionit shumë më të lehtë.

Dërgoni skedarë të mëdhenj

Si të dërgoni skedarë të mëdhenj

Nëse e gjejmë veten në nevojë për dërgimin e skedarëve të mëdhenj, në këtë artikull ne ju tregojmë një numër të madh opsionesh të disponueshme për të qenë në gjendje ta bëni atë shpejt dhe me lehtësi.

Të dhënat mobile të konsumuara

Si të dimë sa të dhëna celulare konsumon çdo aplikacion

Shqetësoheni për shpenzimet e të dhënave të aplikacioneve tuaja celulare? Dëshironi të dini se sa konsumojnë aplikacionet e të dhënave si Spotify, Netflix, YouTube, Facebook apo të tjerët? Futni dhe zbuloni se si të dini konsumin e të dhënave të secilit aplikacion në smartphone-in tuaj.

Imazhi Gmail

Si të kopjoni Gmail

A keni gjysmë jete në llogarinë tuaj Gmail? Epo, para se të ndodhë një gabim dhe mesazhet - dhe bashkëngjitjet tuaja - të zhduken, bëni një kopje rezervë. Ne shpjegojmë se si ta bëjmë atë

Shkarkoni video dhe GIF nga Twitter

Si të shkarkoni GIF dhe video nga Twitter

Shkarkimi i atyre videove ose GIF që zakonisht shihni në llogaritë që ndiqni në Twitter është një proces shumë i thjeshtë dhe në këtë artikull ne ju tregojmë një udhëzues të vogël se si të shkarkoni video dhe GIF nga Twitter.

Firefox 51

Si të instaloni shtesat e Chrome në Firefox

Që nga fillimi i Firefox Quantum, shtesat Chrome dhe Opera janë pothuajse plotësisht në përputhje me Firefox, ju thjesht duhet të kryeni një proces të vogël konvertimi që ne e detajojmë në këtë artikull.

Fituesit e Çmimeve Oscar 2018

Më poshtë ju tregojmë se cilët kanë qenë fituesit e Oskareve 2018, çmime që janë shpërndarë gjerësisht dhe nuk ka pasur asnjë fitues të madh

Sony A7 III, tiparet e Sony Full Frame

Sony ka prezantuar angazhimin e saj të ri për kamera Full Frame pa pasqyrë, një aparat fotografik që na lejon të regjistrojmë në 4k HDR, 24 mpx me rezolucion dhe një numër të madh të karakteristikave të reja

Më e mira e MWC 2018

Nëse keni qenë pak të shkëputur nga MWC, në këtë artikull ne ju tregojmë se cilët kanë qenë telefonët inteligjentë më të mirë që janë prezantuar gjatë edicionit 2018.

Si të blini më të lirë Samsung Galaxy S9 dhe S9 +

Nëse dëshironi të jeni një nga përdoruesit e parë që do të shijoni Galaxy S9, por gjithashtu dëshironi të kurseni ca para, diçka e komplikuar sapo të dalë në treg, mund të përdorni planin e rinovimit që na ofron kompania.

Samsung Galaxy S8 + vs Samsung Galaxy S9 +

Nëse doni të dini nëse ndryshimi ia vlen dhe kaloni nga një Galaxy S8 + në një Galaxy S9 +, më poshtë ju tregojmë një tabelë krahasimi ku mund të kontrolloni nëse ia vlen ndryshimi apo jo.

Galaxy S9 tani është zyrtar: çmimi dhe tiparet

Pas shumë muajsh, thashetheme dhe të tjerë, Koreans e Samsung më në fund kanë prezantuar zyrtarisht anije të re të kompanisë, të cilit ju tregojmë të gjitha specifikimet, tiparet dhe çmimet

Smartphone

Celulari im është vjedhur. Çfarë duhet të bëj?

Nëse fatkeqësisht celulari juaj është humbur ose vjedhur dhe ju nuk dini çfarë të bëni për ta rimarrë atë, ne do t'ju tregojmë se si mund të vazhdojmë të përpiqemi ta rimarrim ose ta bllokojmë plotësisht.

Samsung

Samsung paraqet SSD-në e saj të re 30'72 TB

Samsung sapo ka prezantuar në shoqëri atë që njihet si disku SSD me kapacitet më të madh në botë, një njësi e projektuar posaçërisht për përdorim biznesi që dallon për 30 TB.