Si të planifikoni mbylljen automatike në Windows dhe Mac

Nëse nuk duam që PC-ja ose Mac-i ynë të kalojë më shumë orë sesa është e nevojshme në punë, më e mira që mund të bëjmë është të programojmë mbylljen automatike, qoftë në Windows, qoftë në Mac. A e dini se si ta bëni? Ne ju mësojmë disa metoda për të mbyllur automatikisht kompjuterin tuaj në kohën që dëshironi.

Kjo është muzika që Obama rekomandon për vitin 2017

Ne paraqesim listën e Spotify që Barak Obama rekomandon për vitin 2017, Realiteti është se nuk është hera e parë që Barak Obama merr këtë lloj lirish kaq pak të shikuara në njerëz me pasojat e tij në të gjithë botën.

Xham i ri Lenovo C220

Lenovo New Glass C220, një angazhim i ri për realitetin e shtuar

Përkundër faktit që Lenovo dje dha një konferencë në CES rreth planeve të saj afatshkurtra industriale dhe lajmeve të produkteve, sot ata na paraqesin, pa njoftim paraprak, syzet e reja New Glass C220, realiteti i shtuar, të pajisura me inteligjencë artificiale.

Më e mira e CES 2018

Njëri ka përfunduar panairin më të madh të teknologjisë së konsumit që është mbajtur një vit në Las në Las Vegas, është koha për ta përmbledhur

JBL prezanton altoparlantët e saj të rinj portabël

Forma JBL, e cila është pjesë e grupit HARMAN International, tani në duart e Samsung, sapo ka prezantuar tre altoparlantë të rinj portabël që mbërrijnë për të zëvendësuar paraardhësit e tyre: JBL Clip 3, JBL GO 2 dhe JBL Xtreme 2

Fisker E-lëvizje

Fisker E-motion, një rival i gjatë për Tesla

Duke përfituar nga një përparim i një lartësie dhe difuzioni të tillë siç është CES 2018, Fisker dëshironte të mahniste vendasit dhe të huajt duke prezantuar zyrtarisht një version të parë ose prototip të mahnitshëm Fisker E-motion.

ThinQ, frigorifer i zgjuar me një ekran 29 from nga LG

Frigoriferët inteligjentë nuk do t'i shpëtonin atij, dhe kjo është se gjithnjë e më shumë përdorues vendosin për këtë lloj pajisjeje në mënyrë që të zgjedhin ditën e tyre për ditë, kjo është ajo për të cilën ThinQ vjen.

Pixelbook i pajtueshëm me Fuchsia OS

Google teston Fuchsia OS në Pixelbooks

Google vazhdon të punojë në sistemin e tij të ardhshëm operativ të njohur si Fuchsia OS. Dhe ka lëshuar dokumentacionin që të mund të instalohet në Pixelbooks

Instaloni Android në një PC

Android për PC

Zbuloni opsionin më të mirë për të instaluar Android në PC tuaj. Ne ju tregojmë se cilat janë opsionet më të mira dhe emulatorët për të shijuar Android në kompjuterin tuaj

FaceID i mundur nga një maskë

Fytyra ID e mundur nga një maskë

Kompania vjenamite Bkav ka arritur të anashkalojë sigurinë e Face ID në një iPhone X falë përdorimit të një maske të shtypur me teknologji 3D

Redaktorët e fotove në internet

Nëse duam të modifikojmë fotografitë tona, mund të gjejmë shumë shërbime në Internet. Ne ju tregojmë se cilët janë redaktorët më të mirë të fotove në internet.

redaktor falas video në internet

Pritini video në internet

Para se të ndani video, mund t'ju duhet t'i prisni për t'i bërë më të vogla. Ne ju tregojmë shërbimet më të mira për të prerë videot në internet

Antivirusi më i mirë falas

Nëse jeni duke kërkuar për një antivirus falas, në këtë artikull unë do t'ju tregoj se cilët janë aktualisht antivirusët më të mirë falas në treg.

Imazhi Gmail

Rikuperoni fjalëkalimin e Gmail

Ne shpjegojmë se si të rikuperoni fjalëkalimin tuaj të Gmail nëse nuk e mbani mend ose nuk keni qasje në postën tuaj të Google. Ne gjithashtu ju mësojmë ta ndryshoni atë