Ne analizojmë kufjet Bluetooth të sporteve të nivelit të lartë Jaybird X3

Ne vazhdojmë me rishikimet e Veglave Actualidad, ku na pëlqen të provojmë të gjitha llojet e pajisjeve në mënyrë që të dini se çfarë jeni duke bërë me blerjen e produkteve tuaja. Sot ne do t'ju sjellim atë që është pozicionuar si një nga produktet më të mira audio bluetooth për atletë profesionistë dhe amatorë.

Ne shkojmë pa vonesa të mëtejshme me të analizë e thellë e Jaybird X3, kufje të krijuara për t'ju bërë të kënaqeni me tinguj dhe sporte në të njëjtën masë. Dhe është se gjithnjë e më shumë marka po pozicionohen në favor të hedhjes në treg të produkteve që mund të jenë plotësisht në përputhje me kohët tona sportive.

Jaybird X3 nuk janë asgjë tjetër përveç evolucionit të Jaybird X2, një pajisje që u lansua në 2015 dhe që kishte marrë një pritje shumë të mirë nga përdoruesit, realiteti është se Jaybird ka pozicionuar fuqimisht veten si markë e zgjedhur për ata përdorues të cilët zgjidhni kufje për sport, si dhe Freedom janë kufjet luksoze në vesh par ekselencë për këtë lloj përdoruesi. Kështu X3 përsoset të gjitha detajet e Jaybird X2, po, ne nuk do të gjejmë një çmim për të gjithë audiencat, ky është një produkt i dizajnuar për më të kërkuarit.

Materialet dhe dizajni

Ne fillojmë me materialin dhe modelin e zakonshëm. Jaybird X2 janë kufje të bëra prej plastike, është ndryshimi i madh midis Lirisë dhe këtyre, të parat dukshëm më të shtrenjta. Por fakti që ato janë bërë prej plastike nuk i bën ato më pak rezistente ose më pak të bukura. Në fakt, Pjesa në vesh e kufjes është bërë prej metali rezistent, siç mund ta shohim kur vendosim dhe heqim jastëkët që vendosim në veshët tanë. Siç themi gjithmonë, Jaybird miratohet nga asgjë më shumë dhe asgjë më pak se Logitech, sepse materialet e tij janë pozicionuar qartë në një gamë mjaft cilësore.

Kablli që ata kanë, i cili shkon nga një kufje në tjetrin (nuk janë plotësisht të pavarura si për shembull AirPods) ka një dizajn të sheshtë dhe një provë gome për të djersitur. Kështu do të shmangim çdo lloj problemi të nyjeve ose pozicionimit. Ashtu si me të gjitha kufjet e markës, Jaybird X3 Ato janë ndërtuar që të jenë të mbrojtura nga djersa, me dy veshje hidrologjike dhe nyje të papërshkueshme nga uji. Këto kufje padyshim që janë krijuar për t’i rezistuar absolutisht gjithçkaje.

Ne do të jemi në gjendje t'i zgjedhim ato në ari i bardhë, i kuq-zi dhe gri-i zi, kombinime mjaft tërheqëse të ngjyrave dhe që nuk tërheqin vëmendjen e tepruar. Suariculars peshojnë vetëm 17,9 gram me pendë dhe jastëkë të integruar.

Autonomia dhe performanca

Ne jemi përballur me kufje që pretendojnë të ofrojnë tetë orë rishikim të vazhdueshëmDhe kështu është, ne i kemi vënë në provë këto kufje dhe ato me të vërtetë i përmbushin pritjet. Përveç kësaj, siç e dini mirë, Jaybird ka aplikacionin e vet për iOS dhe Android me të cilin ne mund të çiftojmë kufjet tona dhe të zgjedhim të gjitha llojet e profileve në varësi të llojit të sportit që praktikojmë. Por nuk ndalet këtu, dhe Jaybird na premton me vetëm 20 minuta karikim deri në 1 orë autonomi, është diçka që nuk kemi qenë në gjendje ta verifikojmë, sepse gjithmonë e kemi ngarkuar plotësisht pajisjen, por kjo nuk do të na habiste aspak duke marrë parasysh madhësinë e baterive.

Kufjet janë dizajnuar me një shtresë metalike në zona të caktuara me synimin për të përmirësuar antenën Bluetooth, e cila sigurisht ofron versionin 4.1, duke kursyer më shumë në bateri. Ne nuk kemi pësuar në prova asnjë lloj ndërhyrjeje ose humbje të lidhjes, Dhe megjithëse distanca në të cilën mund të punojmë përballë pajisjes emetuese nuk i kalon nëntë apo dhjetë metra, cilësia e marrë gjatë bërjes së sporteve na ka lënë mjaft të befasuar. Realiteti është se ato janë kufje në vesh me bas mjaft mbresëlënës, diçka që bie në kontrast me, për shembull, Jaybird Freedom, ku basi ishte disi më i rrallë. Si dhe fuqia e volumit është një tjetër nga pikat e forta të saj, kufjet tingëllojnë të forta dhe të mira, edhe pse ky nuk është përkufizimi më teknik që mund të ofrojmë.

Nëse dëshironi detaje, mund ta dini se ne u njohëmRezistencë e plotë 16 Ohm dhe ndjeshmëri e altoparlantit 96 + -3 dB në 1 kHz. Kjo na jep një prodhim total prej 5 mW nominale ose 10 mW maksimale. Shtrembërimi harmonik qëndron nën 3% dhe ka kodekë AAC, SBC dhe SBC të modifikuar. Madhësia e saktë e dhënësit është 6 milimetra.

Aksesorët dhe llojet e tjera të përmirësimeve

Kufjet kanë një kuti kontrolli / mikrofon me të cilin do të jemi në gjendje të telefonojmë asistentin virtual në detyrë dhe të menaxhojmë thirrjet dhe kontrollet muzikore. Të integruar në kabllon e vogël mund të rrisim ose ulim volumin, të shkojmë nga kënga dhe të marrim një telefonatë.

Një tjetër nga pikat e forta të saj është përshtatja, kutia përfshin jastëk silikoni në tre madhësi të ndryshme, si dhe jastëk të tjerë plotësisht izolues të Përputhshëm të dizajnuar për njohës, që do të hyjë në veshin tuaj dhe do të zgjerohet për t'ju dhënë tingullin më të mirë të mundshëm, gjithashtu në tre madhësi. Fins janë grepa që janë të vendosura brenda palosjes së veshit me qëllim për t'ju dhënë një rezistencë shtesë, dhe realiteti është se ato plotësisht i parandalojnë ato të lëvizin ose të bien, ato gjithashtu përfshihen në tre madhësi.

Për t’i ngarkuar Ata kanë adaptorin e tyre microUSB që përdoret si pirg me kontrollet të kufjeve, si dhe një kapëse për bluzë dhe një tjetër për palosjen e kabllit, duke parandaluar kështu kabllon të lëvizë dhe të prodhojë çdo lloj bllokimi, rehati mbi të gjitha.

Opinioni dhe përvoja e përdoruesit

Ne analizojmë Jaybird X3
 • Vlerësimi i redaktorit
 • Vlerësim 4.5 yje
100 a 130
 • 80%

 • Ne analizojmë Jaybird X3
 • Rishikimi i:
 • Postuar ne:
 • Modifikimi i fundit:
 • Dizajn
  Redaktori: 80%
 • performanca
  Redaktori: 85%
 • autonomi
  Redaktori: 90%
 • Transportueshmëria (madhësia / pesha)
  Redaktori: 85%
 • Cilesia e cmimit
  Redaktori: 80%

Extremelyshtë jashtëzakonisht e vështirë të mos i lavdërosh këto kufje, ato përshtaten shpejt me nevojat e çdo përdoruesi, si dhe nuk bien fare. Ata lënë pas paragjykimet ndaj cilësisë së audios Bluetooth dhe mbi të gjitha ata kanë një autonomi të egër, të vështirë për tu krahasuar nga markat e tjera. "Problemi" është çmimi, ato nuk janë kufje të lira, sigurisht, por nuk janë krijuar për publikun e gjerë, vetëm për ata që kërkojnë më të mirën në çdo kohë. Personalisht, është një blerje shumë e vështirë për tu konsideruar, por nuk do të zhgënjeheni aspak.

rekuizitë

 • Materialet dhe dizajni
 • autonomi
 • Cilësia e audios

Contras

 • Pak e shtrenjtë
 • Nuk mund të ngarkohet pa klip

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

bool (e vërtetë)