Kingston na tregon pendrive të saj të re 2 TB

Kingston është një nga ato kompani që, pas disa prezantimeve, duket se u pëlqente të thyejnë rekorde. E them këtë pasi pashë prezantimin që udhëheqësit e kompanisë sapo bënë në CES 2017 ku, as të shkurtër dhe as dembelë, ata kanë paraqitur atë që ata vetë nuk kanë hezituar ta klasifikojnë si pendrive të kapacitetit më të madh në botë, një model i pagëzuar si Kingston DataTraveler Ultimate GT i cili, ndër të tjera, premton deri në 2 TB kapacitet.

Si detaj përpara se të vazhdoni, ju them se ky model shumë i veçantë pendrive do të jetë gjithashtu i disponueshëm në një version me kapacitet 1 TB. Cilido që zgjidhni, ata të dy mbështesin një ndërfaqe Brezi USB 3.1 1 me lidhës USB-A. Padyshim, duke marrë parasysh se ku po fillon të shikojë tregu, ky detaj i fundit është mjaft unik, duke pasur parasysh kritikat e mundshme, kompania pohon se, të paktën për momentin, nuk ka treg të mjaftueshëm për disqet e stilolapsave USB-C.

Kinsgton DataTraveler Ultimate GT, aftësia më e madhe në botë e varur.

Siç siguron Kingston, një nga problemet që lidhet me pritjen e një kapaciteti të tillë është qëndrueshmëria e tij. Për të siguruar që ylli juaj të qëndrojë përballë goditjeve të mundshme, spërkatjeve të ujit dhe madje edhe temperaturave ekstreme, ai angazhohet për ndërtimin e trupit, të 72 x 26,9, 21 mm me një material si zink. Falë kësaj karakteristike, kompania siguron që është në gjendje të ofrojë një 5 vjet garanci.

Nëse jeni të interesuar për një pritje të këtyre karakteristikave, ju them se Kingston, gjatë prezantimit të tij, siguroi se do të hidhej në treg gjatë tremujori i parë i këtij viti 2017 me një çmim që, siç ndodh shpesh, do të shpallet më vonë dhe, nga ana tjetër, do të varet nga tregu.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.