Ky është Panasonic i ri LUMIX FT7, një aparat fotografik për aventurierët

Kompania japoneze Panasonic, hyri në botën e fotografisë, disa vjet më parë me sukses të mjaftueshëm nga rruga, duke qenë diapazoni LUMIX një nga eksponentët e tij më të mëdhenj. Brenda intervalit LUMIX mund të gjejmë një numër të madh modelesh, të gjithë me karakteristika të mjaftueshme për të mbuluar të gjitha nevojat, përfshirë ato më profesionale.

Panasonic sapo prezantoi një aparat fotografik të ri kompakt projektuar për fotografë aventureske të cilët nuk dëshirojnë të dalin me pajisje të shtrenjta aventureske dhe kështu të jenë në gjendje të marrin foto dhe video fantastike, pasi që LUMIX FT7 gjithashtu na lejon të regjistrojmë video në cilësi 4k. FT7 është i papërshkueshëm nga uji (deri në 31 metra) dhe rezistent ndaj pikave nga lartësia deri në 2 metra.

Ky model na jep një shikues të ri të Gjetjes së Pamjeve të Drejtpërdrejta, i shoqëruar nga një Sensor 20.4 megapiksel, zmadhim 4,6x dhe kënd i gjerë 28 mm, karakteristikat me të cilat mund të përjetësojmë çdo situatë ekstreme në të cilën gjendemi. Temperatura është një nga aspektet që ndikojnë seriozisht në shëndetin e pajisjeve elektronike dhe Panasonic e njeh atë, prandaj ky model i reziston temperaturave deri në 10 gradë Celsius nën zero përveç një presioni deri në 100 kg.

Falë pamësit të integruar, ne nuk do të kemi ndonjë problem në marrjen e kapjeve kur jemi në diell të plotë ose subjekti i fotografive është shumë i ndritshëm. Ekrani i pasmë, ku mund të shohim rezultatin e kapjeve tona, është 3 inç dhe na ofron një rezolucion prej 1.040 pikësh. Falë sistemit të fokusimit automatik ultra të shpejtë, ne mundemi kapni me 10 fps, si dhe regjistroni video spektakolare në rezolucion 4k.

Faleminderit Lidhja Wi-Fi, ne mund të ndajmë shpejt kapjet tona më të mira përmes rrjeteve sociale, aplikacioneve të mesazheve ose t'i dërgojmë ato me email, pa pasur nevojë t'i redaktoni ato në smartphone pasi që përfshin 22 filtra krijues, si dhe një mënyrë për të marrë panorama dhe video me kohë të shkurtër. Pananosic LUMIX Ft7 do të dalë në treg këtë verë në tre ngjyra: blu, e zezë dhe portokalli me një çmim prej rreth 400 euro.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.