Kështu duket Meizu M6, një telefon i mirë, i mirë dhe i lirë

Kohët e fundit jemi verbuar nga lansimi i telefonave inteligjentë të nivelit të lartë, Galaxy S8 u parapri nga Note 8, në mes të LG G6 dhe V3, ndërsa Note 8 donte të kurorëzohej fitues para paraqitjes yjore të iPhone X por ... Jo të gjithë janë të interesuar për telefoninë e niveleve të larta, niveli i ulët me performancë të mirë është i vonuar për të qëndruar.

Një shembull i qartë është Meizu M6, firma kineze paraqet këtë pajisje shumë të aftë dhe të përballueshme për shumicën dërrmuese të xhepave. Ne do të dimë pak më shumë në thellësi se çfarë përbëhet nga ky smartphone i veçantë.

Dhe është bërë një opsion i ultë kundër të cilit do të jetë shumë e vështirë për të luftuar, përveç faktit se ajo vazhdon me një dizajn që është zvarritur për shumë vite, edhe pse këtë herë ka ndryshuar metal për polikarbonat, duke ulur kostot . Surpriza e parë është se ajo do të rritet MediaTek Helio P10 me 2 ose 3 GB RAM në varësi të asaj që zgjedhim. Në mënyrë të ngjashme, hapësira e brendshme do të ndryshojë midis 16 GB dhe 32 GB, e zgjerueshme me kartë mikro SD. Këto janë kryesisht të dhënat që ne po trajtojmë në lidhje me Meizu M6 që përveç të tjerave, do të shitet në një ngjyrë blu fantastike që nuk është parë ende, me një fund simulimi metalik mjaft tërheqës.

 • Karakteristikat e Meizu M6
  • Kamera e pasme 13MP
  • Kamera e përparme 8MP
  • Bateri 2,070 mAh
  • Android Nougat 7.0
  • Ekran 5,0 inç HD

Ajo që është me të vërtetë e rëndësishme është se versioni 2 GB do të vallëzojë rreth 85 €, ndërsa ajo e 3 GB dhe përkatëse 32 GB hapësira e brendshme do të jetë në dispozicion vetëm 114 €, një telefon që do të shitet në Amazon për shembull dhe që do të jetë e vështirë të rezistosh.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.